Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

 

7 godzin temu, Realok napisał:

Dzisiaj miałem dziwną sytuację - z pracy zdalnie włączyłem odkurzacz i wysprzątał mi cały dół + prawidłowo zaparkował w stacji.Po powrocie do domu zaniosłem go do góry i 1,5 godziny sprzątał tam. Po zniesieniu na dół i postawieniu go jakieś 50 cm od stacji nie potrafił jej znaleźć. Zaczął jeździć i jej szukać, jakby była odłączona od prądu (a nie była). Jak go ręcznie w nią wstawiłem to zaczął się ładować. Wydawało mi się, że jak ma "widoczność optyczną" z bazą to powinien w niej zaparkować (przynajmniej do tej pory 2 razy tak było).

Jakiś pomysł skąd takie dziwne zachowanie?

może powinieneś przetrzeć bazę?

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Peter napisał:

W trakcie czuwania zużywa od 1 do ok 3% baterii na godzinę, jeśli baza jest odłączona od prądu, lub robot nie zadokował.

Ciekawa informacja z tym trybem czuwania, dosyc dużo zjada baterii przez godzinę. 

Więc jedynym sposobem aby wyłączyć robota by nie rozladowywal akumulatora jest jego wyłączenie z przycisku on/off na obudowie? Czy w aplikacji też znajduje się przycisk który uruchamia odkurzacz z fazy wyłączenia lub budzi go z uśpienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko fizyczne włączenie przyciskiem na obudowie chroni baterię przed rozładowywaniem. Z aplikacji tego nie zrobisz, a jak fizycznie wyłączysz robota to zdalnie go nie włączysz bo niby jak skoro wtedy WiFi też jest wyłączone. Taki szkopuł.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergmen napisał:

 

może powinieneś przetrzeć bazę?

 

Baza raczej czysta - stoi na płytkach a mam go dopiero od kilku dni więc nie miała się kiedy zakurzyć/zabrudzić.

 

@Tomassz_pb - ale jak naciśniesz przycisk bazy to wróci (nawet po podniesieniu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Realok napisał:

Baza raczej czysta - stoi na płytkach a mam go dopiero od kilku dni więc nie miała się kiedy zakurzyć/zabrudzić.

A soft najnowszy? Zaktualizowany?

 

34 minuty temu, Realok napisał:

ale jak naciśniesz przycisk bazy to wróci (nawet po podniesieniu)?

Jak położysz go blisko bazy to wróci.

Na filmie po podniesieniu odstawił go za daleko. Dlatego nie wrócił. Gdyby odjechał nim tak daleko też by nie wrócił.

Jak odstawiam robota do metra od bazy to zawsze wraca. A jak go ręcznie przenoszę to zawsze go podnoszę. Przecież nie będę pchał robota po podłodze :D

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, klechu napisał:

Dziś odebrałem moją paczkę z gear best. Miłym dodatekiem o którym nie było mowy w opisie jest adapter zasilania Chiny Europa :Ddda617a2d193986fb7214d098dd20fbb.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Witam

 

Ile czekales na przesylke ? kiedy numer paczki pokazywal ,ze jest w UK ? No i czy obylo sie bez cla ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koncie GB jak pojawił się status wysłano i numer dpduk to na stronie dpd była informacja, że wiedzą o przesyłce ale jej nie mają. Ogólnie Priority Line z tego co czytałem to palety z chin idą do magazynu w ue (dla nas chyba zawsze uk) i tam są rozsyłanie dalej.
22.06 wysłano plus numer śledzenia
Dziś tj 01.07 zmienił się status, że przesyłka jest już w drodze UK => PL

Co do śledzenia to sprawdzać możesz tutaj
http://www.dpd.co.uk/



Sent from my SM-G930F using Tapatalk



Zacytuję sam siebie ;)

Dziś tj 5 lipiec odkurzacz już w rękach.

Tak było bez cła i vatu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić odkurzacz z gearbest ale mam pytanie o przesyłkę eu express, wygląda ciekawie za 0 zł ale gdzie są haczyki ? Oprócz oczywiście długiego oczekiwania ? Jak wygląda VAT w tej opcji ? Jaka Wy polecacie wybrać opcję dostawy ?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem moją paczkę z gear best. Miłym dodatekiem o którym nie było mowy w opisie jest adapter zasilania Chiny Europa dda617a2d193986fb7214d098dd20fbb.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk




Ja miałem w pakiecie dwa takie dodatki


Też dostałem dwie takie przejściówki, ale mimo wszystko wolałem podmienić kabel - akurat miałem w domu stary magnetofon kasetowy i akurat od niego pasował

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka




Ja też już mam swój w domu :)

Zamówiony 24.06. 2017
z GearBest wysyłka PriorityLine = 306,99$ (minus jeszcze cashback oczywiście 18,06$) i BEZ VAT! ;)

Niestety dla mnie przejściówki nie dali :( Wzięłam stary kabel od radia pasuje, ale muszę ich ścignąć o nią bo była na trackingu wyszczególniona.. 6c7a3f3a9f05674bf62d7d7e8abace6d.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciekawostkę. Dziś przewoziłem robota na czuwaniu  i po zamknięciu i uzbrojeniu w aucie zaczął wyć alarm.Nigdy wcześniej się to nie zdarzało.  Otwarłem, zamknąłem odchodzę i znowu. Wyciągnąłem robota zamknąłem i nie wyje...  Włożyłem, zamknąłem i ..... wyje. Ciekawa sprawa. Samochód Volvo v70 z alarmem volvo guard.

Edytowane przez Darkseeder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem że w ustawieniach robota pojawiła się opcja "Robots Time zone: Europe/Warsaw" Zaplanowane sprzątania które wcześniej miałem ustawione -6h przestawiły się automatycznie na prawidłowe godziny. Fajnie że dalej rozwijają sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety dla mnie przejściówki nie dali Wzięłam stary kabel od radia pasuje, ale muszę ich ścignąć o nią bo była na trackingu wyszczególniona..


>> SPROSTOWANIE ..Jednak była.. ;P ale omal nie wylądowała w koszu wraz z kartonem bo ją nieźle ukryli. A ja już do supportu zgłosiłam "missing item" ;)1675b44608f6edacebf6e29b1bfcfee5.jpgab3274c128c4924c0884517928c9d005.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...