Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Słuchajcie mam S502 i jestem bardzo zadowolony.. na razie bawiłem się nim tylko na parterze, ma fajnie zrobioną mapę itp.

Teraz chcę odkurzać piętro - tak żeby wskazać mu w aplikacji że został przeniesiony na inne piętro, żeby zrobił nową mapę (ale nie kasował starej).

Dodałem pomieszczenie (parter mam dodany jako pomieszczenie, otwieram wszystkie drzwi i odkurza całość) - dodałem kolejne pomieszczenie ale to nic nie daje leci na starej mapie z parteru. Kliknąłem na urządzenie - przenieś i do pomieszczenie które nazwałem piętro.


1. Jak go przenieść na piętro i wskazać w APCE że jest na piętrze aby utworzył nową mapę piętra?

2. Czy mam zabierać stację dokującą (bo musi mieć?) jeżeli wiem że baterii starczy ?

Szukałem na innych forach niby pisali 1 map per floor i to by mi wystarczyło tylko jak mam mu dodać piętro/poinformować że jest na piętrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok widzę... ciekawe czemu na zagranicznych forach piszą 1 map per floor.

 

Dobra to czekać na aktualizację softu. Piętro okazjonalnie będę odpalał z mopem więc będzie sobie walczył a parter gdzie często włączam np kuchnię okruchy, około stołu w salonie na ZONE clean zostawię mapę i tyle.

Ktoś wie co nowego w tym sofcie: (albo link do change log ?)

 

Wgrałam mu nowy soft 3.3.9_001844 poprzez Flolevac.apk ????

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2019 o 22:33, ocean_wro napisał:

Nie ma opcji wysyłki do Polski.

Ciekawe ile u nas będzie kosztował....?

Jak na razie widzę trochę przegięte ceny S6 na aliexpress:

Tutaj za jedyne 749$:

A obok aukcja za 599$:

Czekam na niego bo chcę wymienić mój V1, ale przy tej cenie to trochę poczekam, szczególnie, że dolar jest drogi. Niemniej wysyłka możliwa z magazynu w Czechach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Roborock na swoim oficjalnym fanpageu dał jasną informację co do S50

" There’s no plan to integrate the improved mapping and room management feature for the S5 in the near future"

Także słabo, roczny produkt bez wsparcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2019 o 20:29, Karloss napisał:

 

Raspberry Pi - Hassio - Home Assistant , (FloleVac do odczytu danych rozmieszczenia pomieszczeń) 

Pobrać token z robota , skopiować kilka skryptów , Dołączyć Alexe lub GH 

Teraz robocik po przyjściu z pracy (po zlokalizowaniu mojego telefonu) dwa razy w tygodniu podjeżdża pod kosz automatycznie abym wyczyścił mu "brzuszek"

Wysyłam go do stref za pomocą głosu (Ok, google - start robot kuchnia , , , , , ,)

Nawet można go nauczyć, przywożenia drinków z kuchni do salonów :-o

Oczywiście rozumie komendy po polsku 

Tak wygląda skrypt do sprzątania kuchni :

1543764539035':
alias: Robot Kuchnia
sequence:
- data:
command: app_zoned_clean
entity_id: vacuum.xiaomi_vacuum_cleaner
params:
- - 29325
- 24804
- 31125
- 28454
- 1
service: vacuum.send_command

 

Sorki za cytat Karloss 

Edytowane przez krskrab
Cytat- pogubienie się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam roborocka 2, problemy które co jakiś czas u mnie się pojawiają to przekoszona mapa i wtedy problem z powrotem do stacji, w jednym pokoju mam okna do ziemi i firany do ziemi nie wiem czy to może być przyczyną że odkurzacz głupieje? Czasami jest tak, że mapa jest ok ale jest trochę krzywo względem ekranu telefonu. Dodatkowo mam pytanie czy ktoś ma źródło gdzie zakupić czarne sprawdzone szczotki:)?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2019 o 21:29, Karloss napisał:

Raspberry Pi - Hassio - Home Assistant , (FloleVac do odczytu danych rozmieszczenia pomieszczeń) 

Pobrać token z robota , skopiować kilka skryptów , Dołączyć Alexe lub GH 

Teraz robocik po przyjściu z pracy (po zlokalizowaniu mojego telefonu) dwa razy w tygodniu podjeżdża pod kosz automatycznie abym wyczyścił mu "brzuszek"

Wysyłam go do stref za pomocą głosu (Ok, google - start robot kuchnia , , , , , ,)

Nawet można go nauczyć, przywożenia drinków z kuchni do salonów :-o

Oczywiście rozumie komendy po polsku 

Tak wygląda skrypt do sprzątania kuchni :

1543764539035':
alias: Robot Kuchnia
sequence:
- data:
command: app_zoned_clean
entity_id: vacuum.xiaomi_vacuum_cleaner
params:
- - 29325
- 24804
- 31125
- 28454
- 1
service: vacuum.send_command

 

Mogę tylko potwierdzić i napisać, że to samo można zrobić z wersją v1 odkurzacza. Home Assistant i Google Home Mini pozwalają wysyłać głosowo odkurzacz do każdego pokoju osobno, nawet więcej - można zdefiniować dowolną strefę np. "pod stołem" i głosowo wysłać odkurzacz żeby posprzątał okruchy po śniadaniu pod stołem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2019 o 08:43, rezmus napisał:

normalna cena to 550 eur / 600 usd i za tyle go kupisz w kazdym sklepie w eu, bo to standardowa cena za ten model i juz jest w sprzedazy w wielu sklepach np w niemczech, a bedzie tez w marketach po tyle.

Teoretycznie powinny w aliexpress być tansze. Teraz w ali sprzedają s6 w cenie z europejskiej dystrybucji. Zawsze w ali było z 20% taniej. Trzeba chyba poczekać aż będzie go mieć większa ilość sklepów. Bo teraz w ali chyba jest dwóch sprzedawców z s6 i to jeszcze nie wiem czy mają te odkurzacze na stanie bo jest coś napisane o 35 dniach na wysyłkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale ali to glownie posrednicy kupujacy w chinach. s6 w chinach nie sprzedaja w detalu, jesli nawet jest jakis kanal dystrybucji z mysla o takich posrednikach to cene pewnie dostaja zblizona do oficjalnej ceny s6 minus cos za hurt. to jest ich marza i tym sie tylko moga podzielic ewentualnie z kupujacym. roborock ma wlasna dystrybucje s6 i nie potrzebuje ali.

zauwaz tez, ze s6 to model global, a takie modele mozna bylo kupic w polsce czesto taniej, niz z chin (np purifier 2s/pro). te 20% to raczej dotyczy sprzetu, ktory ma dystrybucje w chinach.

tak naprawde na ali biznes mieli by na t6, ktory przy tej cenie s6 (50% wiecej za to samo) by sie ladniej sprzedawal, dlatego roborock wykonal sprytny ruch z ta blokada na poziomie apki ;)

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie problem polega na tym, ze nie ma co porownywac ceny t6, do s6, bo dla roborock to inny model i inaczej zostal wyceniony (i nie ma znaczenia, ze to w 100% to samo). tak samo nie ma co porownywac cen w legalnej europejskiej dystrybucji (sam vat to czesto ponad 20%) do cen sklepow, ktore wysylaja z chin. 2300 to cena wyjsciowa. mysle, ze niedlugo na promo bedzie blizej 2k. dla zdesperowanych mozna poszukac t6, widzialem gdzies za 470 usd + wysylka. byc moze da sie niedlugo t6 przerobic na s6 i cos sie ruszy z wysylka tego modelu z chin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Posiadam od paru dni Roborocka S50. Pojawiła się nowa aktualizacja oprogramowania (jak na zdjęciu poniżej). Niestety jak klikam zaktualizuj wszystko to aplikacja myśli, myśli i w końcu wyskakuje komunikat, że nie udało się zaktualizować. Czy ktoś ma lub miał taki problem? Jakieś podpowiedzi co z tym fantem zrobić? I czy w ogóle jest sens aktualizować do wersji, która wydaje się, niewiele nowsza (sądząc po numerze oprogramowania). Region mam ustawiony na Polskę i prócz aktualizacji wszystko działa jak należy. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Screenshot_20190525-105828.jpg

Edytowane przez Wujo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2019 o 11:05, Wujo napisał:

Cześć. Posiadam od paru dni Roborocka S50. Pojawiła się nowa aktualizacja oprogramowania (jak na zdjęciu poniżej). Niestety jak klikam zaktualizuj wszystko to aplikacja myśli, myśli i w końcu wyskakuje komunikat, że nie udało się zaktualizować. Czy ktoś ma lub miał taki problem? Jakieś podpowiedzi co z tym fantem zrobić? I czy w ogóle jest sens aktualizować do wersji, która wydaje się, niewiele nowsza (sądząc po numerze oprogramowania). Region mam ustawiony na Polskę i prócz aktualizacji wszystko działa jak należy. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Screenshot_20190525-105828.jpg

Ja mam za to polskiego vacum 1 i również mam powiadomienie o aktualizacji ale również mam błąd aktualizacji, nie posiadam funkcji wirtualnej ściany, a na tym mi zależy gdyż lustra rozpoznaje jako sobą w przestrzeń. 

Skan mieszkania za każdym razem powinien robić od nowa ? Bo przy każdym czyszczeniu mapa tworzy się od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t4 to tanszy model, ale dopiero pojawil sie w sprzedazy (poki co preorder, wysylka 2 polowa czerwca). funkcjonalnosc w stosunku do t6 ma byc okrojona. p6 to jeszcze nic nie wiadomo, jedynie ze bedzie ;)

https://www.gearbest.com/blog/new-gear/xiaomi-roborock-t4-price-specs-features-and-launch-date-leaked-5137

https://www.gearbest.com/blog/new-gear/xiaomi-roborock-t4-robot-vacuum-cleaner-features-2000pa-suction-and-5200mah-battery-5145

 

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zachęcę do próby samodzielnej naprawy i rozkręcania robota. Ja mam V1. Od kilku dni dmuchawa mi przestawała działać okresowo, zauważyłem, że nagle zaczyna cicho chodzić jak na silent. Błędów nie zglaszal. Co dziwne smieci w pojemniku nie mniej... Rozkręciłem całość, przedmuchalem. Bardzo dużo syfu było na wyjściu silniczka na takiej czarnej gąbce. Wszystko działa od 2 dni super. Nawet jakby padł na amen, to koszt 150 zł za cały moduł. Sprzęt jest nadspodziewanie przyjazny dla serwisantów. Wszystko można pięknie rozłożyć przy użyciu zwykłego śrubokręta. Każdy moduł osobno dokupic. Żaden sprzęt tego typu, który posiadałem tak miło mnie nigdy nie zaskoczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeży jestem w tym temacie, nie bijcie :) 

czy to normalne że będąc poza domem (poza zasięgiem wifi) aplikacja nie odświeża mapy? widzę tylko że odkurzacz pracuje/pracował, ale mapa się nie odświeża... można ją tylko podejrzeć w historii sprzątania

to pewnie bez znaczenia, ale dot. v1, w apce ustawiony region chiny, język PL

 

i jeszcze jedno, czy dla v1 w apce też powinna być opcja zapisywania mapy i możliwość jej edycji?

Edytowane przez bartolinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2019 o 16:03, Tomaszglog napisał:

Firma Jamicon z Poznania to podobno oficjalny dystrybutor roborocka w Polsce. Za dwa tygodnie mają zacząć sprzedawać model s6. Cena 2499zl. Szczerze powiedziawszy cena zabija i nie uzasadnia dopłaty 1000zł względem s50. 

http://roborock-poland.pl/

Firma z Katowic. Owszem najlepszy importer z własnym DOBRYM serwisem. Już skorzystałem :) Mi laser umarł w S50. Miałem u nich kupiony i wymiana w kilka dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szczęśliwych uzytkowników odkurzaczy Xiaomi :)

V1 przelatał przeszło 2,5 roku i dziś podczas okresowego czyszczenia i przeglądu materiałów eksploatacyjnych zauważyłem ok 2mm pęknięcie w foliowym rękawie łączącym komorę ze szczotką oraz pojemnikiem na śmieci. Obawiam się, że degradacja tego elementu będzie postępowała coraz szybciej, stąd decyzja o zaczerpnięciu języka na temat jego wymiany.

z obu stron owa folia jest 'nitowana' plastikowymi bolczykami do korpusu odkurzacza pod pojemnikiem na śmieci, oraz do obudowy szczotki. Wymiana może być dość uciążliwa, ale nie twierdzę, ze nie wykonalna. Pytanie czy komukolwiek mignął taki element gdziekolwiek w sprzedaży?

pozdr

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc robiłem wszystko resetowalem internet jak również urządzenie, dodawalem je na nowo w aplikacji mi home jak również internet również dodawalem na nowo i dalej wyskakuje ten błąd. Może ktoś z was mi pomoże odkurzacz ma co najlepsze 3 dni. 

Screenshot_20190603-094729.thumb.jpg.fe76135ac7a0e0aa2b9716b4e8a9e226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbajci napisał:

Proszę o pomoc robiłem wszystko resetowalem internet jak również urządzenie, dodawalem je na nowo w aplikacji mi home jak również internet również dodawalem na nowo i dalej wyskakuje ten błąd. Może ktoś z was mi pomoże odkurzacz ma co najlepsze 3 dni. 

Screenshot_20190603-094729.thumb.jpg.fe76135ac7a0e0aa2b9716b4e8a9e226.jpg

Jak go weźmiesz do góry kołami to jesteś w stanie kręcić kołami czy lewe jest zablokowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2019 o 20:44, jaq71 napisał:

@raven66

Odnosiłem się do Twojej wypowiedzi, może zacytuję Twoje pełne zdanie, bez żadnych zmian -  "Co do meritum, owszem, ubezpieczycielem jest VISA/Mastercard, tylko że po drodze jest jeszcze bank. I niektóre banki (czy też ich pracownicy) robią wszystko, aby maksymalnie zniechęcić do takiej formy reklamacji."

I żebyś zaklinał rzeczywistość na wszelakie sposoby, to i tak to są Twoje słowa. Reasumując - warto wiedzieć (i rozumieć) o czym się pisze/odpowiada.

 

@grzech1991

jak zakończysz ów proces, to opisz krótko temat, część z nas tam kupuje swoje odkurzacze i pewnie będzie przydatne :) 

Całość trwała chyba ponad 3 miesiące, chińczyk olał temat. Chargeback udany - dostałem całą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...