Skocz do zawartości

Walka ze słabo trzymającą baterią - jakieś propozycje?


Ari93

Rekomendowane odpowiedzi

Takiego tematu chyba nie ma a na przyszłość komuś mogą przydać się zebrane wszystkie pomysły w jednym temacie.

Problem mam z baterią od jakiegoś czasu... miesiąc? Może nawet dłużej a że zawsze na noc podłączam telefon lub ładuje w pracy to jakoś specjalnie na to nie zwracam uwagi. Generalnie procenty uciekają same jak szalone i nie wiem już gdzie szukać przyczyny. Kieeedyś po 14h pracy z czego ok 11-12h grała muzyka z Powerampa przez głośniczek bluetooth potrafiłem pod koniec takiego dnia mieć 60-70% baterii przy ekranie włączonym ok 30min. Obecnie przy takim samym użytkowaniu pod koniec dnia mam ok. 30% - coś ewidentnie nie gra. Na screenach przedstawiam mój dzisiejszy dzień na studiach, nie robiłem na telefonie nic konkretnego; pisanie na messengerze, rzucenie okiem na facebooka czy innego chroma, szukanie zdjęcia w galerii, 1-1,5h powerampa po złączu słuchawkowym...

Screenshot_2016-10-23-14-55-01-481_com.miui.securitycenter.png Screenshot_2016-10-23-14-54-55-475_com.miui.securitycenter.png Screenshot_2016-10-23-14-55-08-397_com.miui.securitycenter.png Screenshot_2016-10-23-14-54-38-969_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Wifi nieużywane, 95% internet po LTE. Dodam że telefon bez wyraźnej przyczyny bywał ciepły co się kiedyś nie zdarzało. Co proponujecie, jakieś doświadczenia? ;) Nie chce mi się robić wipe data...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Ostatnio miałem 6.10.13 i była znaczącą poprawa, ale teraz na 6.10.20 wróciło. Zastanawiam się nad wrzuceniem CM13 dla testu.

----------------------------------

Edit

No dzisiaj to się już zdenerwowałem, tak szybko mi jeszcze bateria nie schodziła a dodatkowo telefon wyłączył się przy 3%. :x Na MIUI 7 nigdy czegoś takiego nie miałem.

Screenshot_2016-10-24-21-29-20-798_com.miui.securitycenter.jpgScreenshot_2016-10-24-21-29-25-701_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-10-24-21-29-29-958_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-10-24-21-29-33-419_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-10-24-21-29-38-480_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez RSL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i obserwuję to miui8 i tak od czerwca siedzę na tym samym romie(6.4.21) bo nie mam większych problemów, w sumie to ich brak, a bateria starcza na 6-8h włączonego ekranu czyli cały dzień zabawy z telefonem. Nie wiem co oni do tego miui8 by musieli dać bym kosztem baterii się przesiadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni jestem na 6.10.20 i jeśli chodzi o baterię mam jak koledzy z postów wyżej. Wcześniej byłem na 6.4. 21 i było mega. Dziś lipnie trochę. Ponadto telefon czasem ma zwiechy no i brakuje mu paru fajnych rzeczy z 6. Ogólnie jestem niemile zaskoczony 8. Uważam ją za duży krok wstecz.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mam... ;)

Screenshot_2016-10-25-22-41-34-236_com.miui.securitycenter.png
Ekran włączony 1,5h, w pracy jakieś 9-10h grała muzyka po bluetooth. Bateria od 90% z małym groszem bo nie zdążyłem rano doładować...

Co zrobiłem? Czyszczenie dysku... z 900MB zrobiło się 25GB, wywaliłem z 1/4 - 1/3 aplikacji których nie używam... a w razie co doinstalować przecież żaden problem i co chyba najistotniejsze; wyłączyłem oszczędzania energii a konkretnie "usuń aplikacje z pamięci gdy zablokowany" w ustawieniach zasilania w panelu sterowania. Wydaje mi się że ta opcja po prostu gryzła się z czymś... a włączyłem ją chyba jadąc na woodstock wraz z innymi "oszczędzaczami" i chyba zapomniałem odznaczyć ;p jak ktoś gdzieś wyjeżdża i priorytetem jest czas działania to jedyną sensowną opcją jest przełączenie na sieć 2G, wyłączenie synchronizacji oraz ustawienie "wyłącz dane mobilne gdy zablokowany" na np "za 1min". 2G oraz ta minuta po "sprawdzeniu godziny" w zupełności wystarczą żeby powiadomić o nowym snapie, wiadomości na messengerze czy w sumie czymkolwiek jeśli się pojawiło (przetestowane na woodstocku ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie polecam MIUI EU 7.5 Stable, czas na baterii jak i cała reszta cud miód, cieszyłem się na MIUI 8 gdy dostałem swój pierwszy telefon od Xiaomi no ale ten czas pracy baterii to jest jakiś żart chyba... Póki Xiaomi coś z tym nie zrobi lub nie wyjdzie w pełni sprawny CM to zostaję na sprawdzonym MIUI EU 7.5 Stable, dodatkowo korzystam z tego oto poradnika z xda klik! na MIUI 8 to praktycznie nic nie dało więc sądzę iż MIUI 8 jest skopane po całości bo nawet gdy miałem jeszcze MIUI EU 8 Stable to czas baterii był taki że płakać się chciało... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie polecam MIUI EU 7.5 Stable, czas na baterii jak i cała reszta cud miód, cieszyłem się na MIUI 8 gdy dostałem swój pierwszy telefon od Xiaomi no ale ten czas pracy baterii to jest jakiś żart chyba... Póki Xiaomi coś z tym nie zrobi lub nie wyjdzie w pełni sprawny CM to zostaję na sprawdzonym MIUI EU 7.5 Stable, dodatkowo korzystam z tego oto poradnika z xda klik! na MIUI 8 to praktycznie nic nie dało więc sądzę iż MIUI 8 jest skopane po całości bo nawet gdy miałem jeszcze MIUI EU 8 Stable to czas baterii był taki że płakać się chciało... 

Mógłbyś podać dokładniej jaki soft masz.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie wygląda to tak. Jak wspominałem od czerwca mam wersję miuipolska 6.4.21. Dodatkowo dzisiaj cały dzień mam podłączonego mi banda 2 przez bt,  ale to w ogóle nie wpłynęło na baterię. Mam też kilka aplikacji dodanych do wyjątków by ich nie ubijalo w tym mi band tools i mifit

Screenshot_2016-10-26-20-21-45_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-10-26-20-20-54_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-10-26-20-20-46_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-10-26-20-20-41_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...