Skocz do zawartości

Zablokowany telefon


adrianoox

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zmieniłem sobie hasło blokady ekranu, i teraz nie mogę go odgadnąć. A problem jest taki, że ściągnąłem sobie motyw, i jest on po chińsku w części, ale zmiana hasła była łatwa, bo widziałem, że jest tam napisane moje obecne hasło "0000". Więc zmieniłem, ale pomyliłem coś podczas wpisywania, a nie trzeba ponownie wpisywać nowego hasła, żeby zatwierdzić :( Ktoś wie co zrobić? Jakiś hard reset, format?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, mam problem, może ktoś jest mi w stanie pomóc.

Zablokował mi się telefon. Nie wiem jak wyciągnąłem z kieszeni i prosi mnie o hasło do urządzenia.

Hasło, które wpisuje nie działa. Mogę się zalogować tym samych hasłem do kona xiaomi na stronie i.mi.com jednak telefon przy uzyciu tego hasła się nie odblokowywuje.

Może ktoś miał taki problem i chciałby pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Ja też miałem podobny  problem. Rozwiązanie okazało się bardzo proste. Mam nadzieję że ten wpis komuś pomoże.

Nie trzeba robić resetu. Nic nie tracimy. Musimy wejść do TWRP recovery i z sekcji menedżera plików usunąć pliki systemowe odpowiedzialne za hasła i wzory.

A teraz tak po kolei.

Przycisk główny (Home) + przycisk zasilania (Power) + przycisk zwiększania głośności (Volume Up)

Gdy jesteś już w trybie Recovery, to teraz musisz uruchomić przeglądarkę plików. TWRP ma wbudowany moduł menedżera plików. W tym celu należy wejść do sekcji „Advanced”, a następnie wybrać „File Manager”.

Pojawi się teraz przeglądarka plików. Przejdź do poniższej ścieżki, wybierając odpowiednie foldery:

Data\System\

Pod listą folderów znajdują się pliki umieszczone luzem w folderze System. Znajdź następujące pliki (nie wszystkie muszą być na liście):

  • Gesture.key
  • Password.key
  • Locksettings.db
  • Locksettings.db-shm
  • Locksettings.db-wal

Rozwiązanie jest proste – wszystkie te pliki muszą zostać usunięte, co spowoduje zresetowanie ustawień ekranu blokady. Wybierz każdy z tych plików, stukając w niego palcem, a następnie skorzystaj z opcji „Delete"

Pojawi się zapytanie, czy na pewno chcesz usunąć wybrany plik. Potwierdź usunięcie suwakiem u dołu ekranu, przesuwając go od lewej do prawej części ekranu. Powtórz operację dla każdego z powyższych plików. Jak wspomniałem, nie wszystkie pliki muszą być (np. na urządzeniu Honor z zablokowanym ekranem przez wzór spotkałem się tylko z plikami Locksettings.db).

W moim przypadku wystarczyło usunąć tylko Gesture.key na telefonie Xiaomi Redmi Note 2 Prime.

Gdy już usuniesz pliki, to za pomocą przycisku cofania wróć do ekranu głównego TWRP i wybierz „Reboot > System”. Urządzenie uruchomi się ponownie i nie będzie już potrzeby odblokowywania ekranu wzorem lub hasłem. Jeśli jednak pojawi się prośba o wpisanie kodu lub wzoru odblokowywania, to wprowadź jakikolwiek – ekran powinien zostać i tak odblokowany.

Dokładny opis jest w linku.    https://www.download.net.pl/jak-usunac-ekran-blokady-w-androidzie-za-pomoca-twrp-recovery/n/9644/

Już po stresie. Powodzenia.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Otóż zakupiłem Redmi Note 3 Pro stacjonarnie w jednej z sieci sklepów w Polsce. Telefon był powystawowy przez co zdecydowanie tańszy ale za to bez możliwości zwrotu. W trakcie sprzedaży okazało się, że telefon jest zablokowany kodem a każdorazowe wpisanie kodu skutkuje uniemożliwieniem odblokowania na następne 120 minut. Telefon był uruchomiony, funkcje dostępne z poziomu zablokowania działały - aparat, ustawienia rozwijane z górnego paska itd. Po włożeniu karty sim nawiązuje połączenie z internetem. Czy jest możliwość odzyskania poprawnego hasła/przypisania telefonu do innego konta? Posiadam wszystkie dokumenty zakupu. Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arqqq Najprawdopodobniej jest ustawione tylko hasło blokady, bez przypisanego konta Xiaomi, czy Googla. Żadne zdalne odzyskanie, czy reset raczej niemożliwe. Można go przywrócić do ustawień fabrycznych, ale to też nie takie proste, bo prawdopodobnie ma stare recovery bez opcji wipe. Albo go oddasz do sklepu, niech się sami męczą, albo chińskie MiPcSuite (wszystko po chińsku) i komputer. Jak poszukasz na forum znajdziesz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź! Zwrot nie wchodzi niestety w grę z wymienionych wyżej powodów. W jaki sposób wycisnąć z niego więcej danych? Na chwilę obecną wiem, że nie mogę skorzystać z recovery (Obraz z telefonem i kablem na ekranie) a fastboot zatrzymuje się na jednym obrazie. Tyle wiem.. Ale może robię coś nie tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich  tak jak w temacie  na Redmi 4X - Miui Polska 9.6 v8.3.22 ( tygodniowa ) były pliki obecne, uruchomienie fona przez TWRP  Win Resovery    - LOCKSETTINGS.DB  - LOCKSETTINGS.DB-SHM  -  LOCKSETTINGS.DB-WAL    ... i po wykasowaniu tych plików telefon się uruchomił bez blokady odcisku palca i blokady symbolu ... dziękuję za pomoc techniczną i podpowiedz pozdrawiam kolegę Turbo  ... DZIĘKUJĘ    :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...