Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro vs Redmi Note 3 Pro SE


bolok

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już zdecydowany na kupno Redmi Note 3 Pro tylko nie wiem czy w wersji CN - Kenzo, czy International - Kate. Z tego co się dowiedziałem Kate obsługuje dodatkowo pasmo LTE 800 MHz.

Sprawdzałem na stronce btsearch.pl jakie są nadajniki LTE w mojej okolicy, dla mojej sieci i najbliższy jest taki jak na screenie. Z tego co pisze to obsługuje 3 częstotliwości 800, 1800, 2600. Jak to wygląda z tym przełączaniem pomiędzy pasmami, jeżeli jedno jest bardziej przeciążone to telefon przełącza się automatycznie na inne czy jak? Są jakieś priorytety dla pasma, że np. najpierw telefon próbuje się łączyć z 1800, potem z 800 itd. ??

lte.PNG

Już długo się zastanawiam i nie mogę się zdecydować bo z jednej strony to LTE by mi się przydało, a z drugie bardzo lubię instalować custom ROMy a tych w przypadku modelu Kate jest bardzo mało. Jak myślicie czy w najbliższym czasie to się zmieni? Tzn. czy będą powstawać jakieś custom ROMy dla tego modelu też?

Jakie jeszcze są różnice pomiędzy tymi modelami?

Edytowane przez bolok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że pozwolenie nie oznacza że mas to pasmo u siebie.
Co do konfiguracji sieci to telefon, do momentu utraty zasięgu siedzi zawsze jest w najwyższym dostępnym paśmie. Lte2600 na 99,9999% nie masz, T-Mobile jak występuje o pozwolenie na lte800 to hurtem bierze tez pozostałe bo to ta sama papierkowa robota. Więc jeśli masz u siebie 1800 i 800 to w przypadku dobrego zasięgu tej pierwszej nośnej lte800 nie zobaczysz u siebie.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

miałem zakładać taki temat ale skoro jest to się przyłączę.

Czy któraś z wersji jest lepsza poza tym że Kate ma lte 800 a Kenzo akcesoria i możliwość grzebania w oprogramowaniu? Akurat lte800 nie jest dla mnie najważniejszy podobnie jak możliwość ingerencji w soft. Akcesoria typu szkło i etui to także nie problem - kwestia czasu i ceny.

Chodzi o takie cechy jak:

- grzanie się baterii

- czas pracy na baterii

- jakość głośników, aparatu, rozmów przy założeniu że korzysta się z softu wgranego fabrycznie na telefon z ewentualną aktualizacją fabrycznym programem

- szybkość i stabilność

- ogólna jakość wykonania - to cecha subiektywna ale wersja SE ma jednak inną obudowę

Są jakieś typowe często powtarzające się usterki? Czytałem sporo na forum ale wiele z tych rzekomych problemów wynika tylko i wyłącznie z gapiostwa i niewiedzy użytkowników - albo ktoś rozwalił system brakiem umiejętności jeśli chodzi o modyfikację oprogramowania albo sprzęt komuś upadł, został zalany - oczywiście wstyd to potem przyznać i pisze się że z dnia na dzień przestało coś działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...