Skocz do zawartości

Typ wyświetlacza, LGD vs JDI - co to oznacza, który typ ja posiadam?


SlenderJr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Niewiem czy dobrze nazwałem temat ale sam nie wiem jak to nazwać i jak zapytać o to o co mi chodzi :P mianowicie dowiedziałem się że wyświetlacze w naszych Mi5 wykonane są w dwóch rodzajach JDI bądź LGD, co to oznacza w praktyce? Czytałem trochę na xda że niektórzy z jednym bądź drugim typem mają pewne problemy z przyciskami fizycznymi na niektórych custom ROMach, przyciski nie działają jak trzeba, moje pytanie brzmi co oznaczają te typy wyświetlaczy, jakie są różnice nawet w samym działaniu przycisków bądź wyświetlacza? Czy jeden typ od drugiego jest gorszy/lepszy? Czytałem też na forum miui en że któryś typ ma gorsze odwzorowanie kolorów itp.

Następne pytanie to czy coś z moim Mi5 jest nie tak ponieważ z tego co się dowiedziałem w pliku z /proc/hwinfo/ powinno wynikać czy mam panel LGD lub JDI a u mnie widnieje coś takiego: 

SHARP FHD NT35695 CMD PANEL

Co to oznacza? Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź :)

EDIT: Posiadam Mi5 pro ceramic white

Edytowane przez SlenderJr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SlenderJr napisał:

Czytałem trochę na xda że niektórzy z jednym bądź drugim typem mają pewne problemy z przyciskami fizycznymi na niektórych custom ROMach, przyciski nie działają jak trzeba, moje pytanie brzmi co oznaczają te typy wyświetlaczy, jakie są różnice nawet w samym działaniu przycisków bądź wyświetlacza? Czy jeden typ od drugiego jest gorszy/lepszy? Czytałem też na forum miui en że któryś typ ma gorsze odwzorowanie kolorów itp.

Co do xda, trzeba poczekać aż bgcngm znajdzie kogoś kompetentnego z wyświetlaczem LGD, kto pomoże mu znaleźć błąd (on sam ma JDI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mathias napisał:

Co do xda, trzeba poczekać aż bgcngm znajdzie kogoś kompetentnego z wyświetlaczem LGD, kto pomoże mu znaleźć błąd (on sam ma JDI).

Ja mam sharp jak widać i nie wiem pod który typ się to wpisuje :P ale sam na niektórych romach miałem problem z przyciskami fizycznymi, teraz nie testowałem najnowszego official CM 13 bo czekam na jakieś bardziej dopracowane wydanie i mam nadzieję że w końcu zniknie problem z przyciskami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SlenderJr napisał:

Ja mam sharp jak widać i nie wiem pod który typ się to wpisuje :P ale sam na niektórych romach miałem problem z przyciskami fizycznymi, teraz nie testowałem najnowszego official CM 13 bo czekam na jakieś bardziej dopracowane wydanie i mam nadzieję że w końcu zniknie problem z przyciskami. 

Chyba nie ma zbyt wielu osób z wyświetlaczem Sharpa, ja bym napisał do bgcngm i mu pomógł znaleźć błąd. Mam wyświetlacz JDI i u mnie wszystko działa, więc niezbyt jestem tym zainteresowany, ale pewnie osoby z LGD/Sharpem tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mathias napisał:

Chyba nie ma zbyt wielu osób z wyświetlaczem Sharpa, ja bym napisał do bgcngm i mu pomógł znaleźć błąd. Mam wyświetlacz JDI i u mnie wszystko działa, więc niezbyt jestem tym zainteresowany, ale pewnie osoby z LGD/Sharpem tak.

Chyba tak zrobię i przysłuże się ludzkości a i się czegoś nauczę :P a z tego że mam wyświetlacz Sharpa to nie wiem czy się cieszyć że jestem jednym z nielicznych czy martwić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tutaj opisywalem swoj problem odnosnie wyswietlacza LGD, w ktorym nie dzialaly przyciski nawigacyjne, jak sie szklo hartowane zalozylo, do wersji ROMu 6.10.13. Pozniej to zostalo naprawione. Porownywalem wyswietlacz z modelem kolegi, ktory ma JDI i praktycznie innych roznic nie widzialem. Kolejnym problemem moze byc TWRP, jesli sie uzywa, dev na xda wydal specjalne wersje pod wyswietlacze LGD i JDI, bo generyczna wersja nie chciala dzialac (nie dzialal dotyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Do Mi5 jest chyba 3 producentów, Jdi, lg i sharp. A Jdi jeszcze ma dwie rewizje i nowsze modele mają Jdi j1. Ogólnie różnica jest w temperaturze kolorów. Wysłane z mojego MI 5

A jak dowiedzieć się jaki ma się panel? Pytam, bo dzisiaj przyszedł żony Mi5 3/64 i mój Mi5 pro, położony obok powiem delikatnie, wypada dużo gorzej. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...