Skocz do zawartości

Próba odblokowana bootloadera - błąd


MaccO

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Zexon72 napisał:

Wtedy w razie draki podeślesz go do mnie na serwis na akcję ratunkową ;-)

A tak serio to jeśli zrobisz wszystko zgodnie z poradnikiem to nic nie powinno się stać 

Jak zaczne flashować to trzeba zaznaczyć jakieś konkretne pliki czy cały katalog z plikami potrzebnymi do flaszowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blejdzik napisał:

Co jeśli nie pomoże wgranie china dev , bo takie przypadki były , też mi flashem mogę wgrać Stable global rom ??

No ja miałem taki przypadek. Możesz wrócić do global rom przez miflash. Ja wtedy wróciłem do global dev i mam do teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, adrx napisał:

No ja miałem taki przypadek. Możesz wrócić do global rom przez miflash. Ja wtedy wróciłem do global dev i mam do teraz. 

O to fajnie , generalnie chodzi o to że jak wgram china dev i jak nie odblokuje mi BL , to czy będę mógł powrócić do Stable. Tylko pytanie , dlaczego po wgraniu china dev czasami nadal nie można odblokowac BL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, blejdzik napisał:

Tylko pytanie , dlaczego po wgraniu china dev czasami nadal nie można odblokowac BL

Nie wiem. Na oficjalnym forum pisali żeby poczekać parę dni a nawet dłużej i niektórym osobom wtedy działało. Mi już się nie chciało sprawdzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MaccO napisał:

I jeszcze jedno ROM rozpakuj Winrar'em, bo jeśli rozpakujesz 7-zip to czasami są problemy.

Aha , winrar nie widzi podwójnego rozpakowania , 7 zip widział bez problemu.

Ok , dałem rozpakuj do... i dał radę , dlaczego 7 zip są błędy ??

Edytowane przez blejdzik
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment , bo po drodze się zgubiłem. Chce zainstalować global dev lub china dev, a następnie odblokować bootloader i zainstalować miuipolska. Mam global stable. Próbowałem global dev przez updater ale nie umie zweryfikowac pliku zip od xiaomi. Muszę więc użyć XiaomiFlash.

No i tu mam problem, bo ja mam same archiwa zip więc skąd tu dyskusje o tar, tar.gz, tgz, tar.bz itp.? Do Flasha trzeba jakieś inne romy brać z innego miejsca niż do updatera? Może ktoś mi to rozjaśnić, bo myślałem już że wiem co robić a tu nagle dezorirntacja po przeczytaniu tego wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, camel77 napisał:

Witam wszystkich. Przepraszam że podłączam się pod temat ale mam podobny problem.

Dostałem zgodę na odblokowanie tel.

W Mi unlock pokazuje mi sie redmi.jpg

Czy ktoś może coś pomóc, nie wiem co robię nie tak?

Wersję mam taką Screenshot_2016-11-06-11-43-33-886_com.android.settings.png

Telefon sprowadzony od Goldway

 

Na dobrym koncie się zalogowałeś ? Czasem się logowałem przez numer a czasem przez e-mail a to zupełnie różne konta i musisz w sms sprawdzić dla jakiego konta masz zgodę i to samo konto ma być w tel. Oczywiście find my device włączony ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel0415 wgraj za pomocą MiFlash rom 'China Developer" i wtedy spróbuj odblokować. Na Global Stable czasem są problemy, także u siebie na serwisie nawet nie próbuję robić unlocka na nim - z automatu leci China Dev. 

Jest jakaś różnica, czy odblokowywuje się na China Dev czy Global dev? U siebie odblokowałem na Global dev bez problemu, gdy na Stable nie mogłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, udało się wszystko, tylko po wszystkim telefon utknął na logo MI. Grzeje się, ale nie widać, aby cokolwiek robił. I tak już od 20 minut. DEV instalował się w ten sposób na oko 10 minut... Jakieś podpowiedzi?

 

OK PRZEPRASZAM

Kwestie aktualizacji ROMu powinienem poruszyć w innym wątku. Wracając do odblokowania, udało się - trzeba było ponownie revertować sterownik Androida w trybie Fastboot do 9.0 (ew. 7.1) zamiast 11.0, który uparcie instaluje Windows.

Edytowane przez NoiRioN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...