Skocz do zawartości

Próba odblokowana bootloadera - błąd


MaccO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 3 Pro. Wysłałem wczoraj w nocy prośbę o odblokowanie bootloadera, dzisiaj otrzymałem sms'a o zatwierdzeniu. Pobrałem MiFlashUnlock w wersji 1.1.0317.1 i włączyłem fastboot. Zalogowałem się na to samo konto co na telefonie i przy próbie odblokowania otrzymuję to:

Zrzut ekranu 2016-10-22 17.35.17.png

Próbowałem wrzucić wersję dev romu ale kończyło się to tym:Screenshot_2016-10-22-17-23-53-962_com.android.updater.png

Próbowałem na komputerze z Windowsem 10 i 7 SP1. Nie mam pomysłu co jeszcze zrobić. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Edytowane przez MaccO
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak kolega. Ale po kolei.

  1. Mam stacjonarkę z Windows 10 Home 64-bit PL.
  2. Mam kupionego na iBuyGou Redmi Note 3 Pro (Kenzo) z Global (wersja normalna)
  3. Zawnioskowałem o unlock, dostałem zgodę w ciągu paru godzin SMSem.
  4. Nie instalowałem China DEV ani Global DEV w oparciu o tę informację: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
    cyt. " dla modeli z fabrycznym systemem stable od 7.1 w górę (7.2, 7.3 itd.) nie jest wymagana instalacja romu dev. Odblokowanie bootloadera jest możliwe także na tej wersji, jednak zaleca się instalację romu dev (o ile dostępny). Reguła dotyczy modeli Redmi 3, Redmi Note 3 Pro, MI5 itd.
    Dla telefonów ze wsparciem Global (MI5, Redmi Note 3 Pro, Redmi 3S itp) można także zainstalować Global Dev.
    "
  5. Zainstalowałem Mi PC Suite w najnowszej wersji, uruchomiłem USB Debug w telefonie, połączyłem telefon z komputerem. Wykrywa i działa.
  6. Przełączyłem telefon w Fastboot.
  7. Podłączyłem do komputera przez USB 2.0 (podłączone do kontrolera USB 2.0 na płycie głównej).
  8. Zainstalował się sterownik Bootloader Android, który jednak przy rozwiązywaniu błędów systemu Windows informuje, że "należy go podłączać do USB 2.0, bo na 3.0 nie działa". Zaznaczam: podłączam się do portu USB 2.0 (jednego z dwóch dostępnych na mojej płycie ASRock Z170 Extreme za pośrednictwem obudowy)...
  9. Fastboot z linii komend w nieskończoność czeka na podłączenie urządzenia dla komendy fastboot oem device-info
  10. Mi Unlock wisi na 50%, twierdząc, że nie można zweryfikować urządzenia.
  11. Zastosowałem rozwiązanie z VPNem - TunnelBear + HongKong S.A.R. VPN i dopiero próba użycia Mi Unlock. Bez skutku.

Podobnie wygląda to na laptopie z Windows 10 Pro 64-bit PL (przy czym krok 8 nie mówi o problemie z USB, co o niezidentyfikowanym problemie), oraz na starszym laptopie z Windowsem 7 Pro 64-bit PL (także, niezidentyfikowany problem + dodatkowo nie chce się za nic połączyć z telefonem przez Mi PC Suite).

Do tego wszystkiego, Mi PC Suite przy próbie backupu podaje informację, że nie może go wykonać, a przy przejściu na "My Device" podaje, że zainstalowana wersja systemu jest zbyt stara.

Ze względu na powyższe, obawiam się, że nie za bardzo mam jak zainstalować wersję Dev i wielce prawdopodobne, że przez jakieś problemy natury systemowej / sterowników doprowadzi to do bricku telefonu. W dodatku skąd mam mieć pewność, że instalacja Global / China Dev pomoże z problemem weryfikacji urządzenia, skoro powinno się już weryfikować bez wersji Dev (patrz: krok 4).

Czy ktoś potrafi rozwiązać powyższy problem? Z góry dzięki!

 

----- EDIT 2016-10-30, 22:17 -----

Ok, problem z linii 8 i 9 można rozwiązać zmieniając wersję sterownika Android Bootloader Interface z 11.0.0 do 9.0.0. To już nas przenosi o krok dalej. Niestety, nie jest tak cudownie jakby się mogło wydawać - krok 10 zmienia się z komunikatu mówiącego o braku możliwości weryfikacji, na komunikat o niezgodności konta w unlockerze z kontem w telefonie. A na obu korzystam z tego samego ID konta, są te same dane itp. :(

Na ten moment utknąłem w tym miejscu, dziękuję @cukru za podpowiedzi, które przybliżyły mnie do rozwiązania o ten jeden krok. Mam nadzieję, że szybko uda się pójść dalej :)

Edytowane przez NoiRioN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest różnica,  bo jeśli jest to sprzęt z oficjalnej dystrybucji (abc-data)  sprzedawane np przez x-kom,  to jest to model SE (kate) i póki, co bootloadera nie odblokujesz 

Janusze biznesu z allegro też nie odróżniają ich i SE sprzedają jako PRO. Także chcąc sobie zaoszczędzić czasu i problemu sprawdź najpierw co masz! 

3 minuty temu, MaccO napisał:

Zainstaluj AIDA64 i sprawdź czy w system - urządzenie jest napisane kenzo

Wysłane z mojego Redmi Note 3
 

 

Dokładnie to samo uzyskuje się w 3 sekundy poleceniem getvar w fastboot bez instalowania niczego 

Inny prosty sposób to użycie linijki i zmierzenie wysokości telefonu wg ściągi poniżej 

kate-vs-kenzo-1.jpg

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaccO napisał:

Zainstaluj AIDA64 i sprawdź czy w system - urządzenie jest napisane kenzo

Wysłane z mojego Redmi Note 3
 

 

Tak mam kenzo w opcji urządzenie.

4 minuty temu, Zexon72 napisał:

No właśnie jest różnica,  bo jeśli jest to sprzęt z oficjalnej dystrybucji (abc-data)  sprzedawane np przez x-kom,  to jest to model SE (kate) i póki, co bootloadera nie odblokujesz 

Janusze biznesu z allegro też nie odróżniają ich i SE sprzedają jako PRO. Także chcąc sobie zaoszczędzić czasu i problemu sprawdź najpierw co masz! 

Dokładnie to samo uzyskuje się w 3 sekundy poleceniem getvar w fastboot bez instalowania niczego 

Inny prosty sposób to użycie linijki i zmierzenie wysokości telefonu wg ściągi poniżej 

kate-vs-kenzo-1.jpg

U mnie jest kenzo :)

Nie ma co się rozpisywać , skoro telefon nie łyka updatów z pliku zip , obojętnie jakich , wywala mi błąd tak jak wyżej podałem screena , nic innego nie pozostaje jak mi flash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Zexon72 napisał:

Czyli jeśli jesteś pewien że jest to KENZO no to ładujesz MiFlashem 2016.04.01 rom china developer (zaznacz flash all) i unlock powinien "pyknąć" od 1szego razu. 

Tak jest napisane w Aida 64 , nie ma tam innej nazwy , jest 2 problem , jak uwale telefon mi flashem , co dalej ?? Nigdy nie flashowałem fona via komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...