Jump to content

Problem z odzyskaniem hasła do konta Xiaomi

krss32
 Share

Recommended Posts

Witam.

Rok temu po zakupie telefonu Xiaomi mi4c od razu założyłem konto Xiaomi. W międzyczasie zmieniłem numer telefonu i teraz mam problem bo po WIPE nie mogę odpalić urządzenia gdyż zapomniałem hasła do tego konta. Standardowa procudura odzyskania wymaga wpisania kodu, który przyjdzie na na numer telefonu użyty przy rejestracji konta. Niestety nie mam już tego numeru.

W niedziele wykonałem procedurę maunualnego odzyskanie konta. Po wypełnieniu wszystkich danych zostałem poinformowany, że odpowiedź dostanę w ciągu 3 dni roboczych - do tej pory takowej nie dostałem.

Na szczęście przed WIPE zrobiłem recovery backup, więc nadal mogę korzystać z telefonu i jestem zalogowany na dane konto. Mogę również się zalogować na PC bo mam przypisane do niego konto na FB. Niestety kiedy chce zmodyfikować na nim jakiekolwiek dane to muszę to potwierdzić kodem sms :(

Miał ktoś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Czy może czekać dalej na wiadomość od Xiaomi?

5 godzin temu, krss32 napisał:

@Tomasz PetryckiInstrukcja z linku, który podałeś u mnie się nie sprawdzi bo nie mam karty sim ze starym numerem telefonu (nie odbiorę sms weryfikacyjnego). Trochę to dziwne, że nie można odzyskać hasła za pomocą maila...

Dziwne jest, że używałeś konta xiaomi na zmienionym numerze... Czegoś  tu nie rozumiem. Skoro jakiś czas temu zmieniłeś kartę sim, to musiałeś ją zarejestrować podając numer konta i hasło, więc o co chodzi?

10 godzin temu, Tomasz Petrycki napisał:

Dziwne jest, że używałeś konta xiaomi na zmienionym numerze... Czegoś  tu nie rozumiem. Skoro jakiś czas temu zmieniłeś kartę sim, to musiałeś ją zarejestrować podając numer konta i hasło, więc o co chodzi?

Nie przypominam sobie abym tą kartę kiedykolwiek gdzieś rejestrował. W koncie Xiaomi mam tylko przypisaną starą kartę.

19 godzin temu, Tomasz Petrycki napisał:

Miałeś konto na starej karcie. Po zmianie karty powinieneś dostać od razu po uruchomieniu monit o podanie hasła do konta xiaomi. I co, nic nie było? Niemożliwe.

Nową kartę przez jakiś czas używałem razem ze starą - nie zmieniałem ich od razu. Bardzo możliwe, że wtedy w celu autoryzacji wpisałem to hasło bo je jeszcze pamiętałem lub zrobiłem przypomnienie (miałem jeszcze aktywny stary numer więc nie było to problemem) - nie pamiętam dokładnie bo to było sporo czasu temu.

Nie zmienia to faktu, że do odzyskania potrzebowałem SMS ze starego numeru.

Udało mi się jeszcze wczoraj rozwiązać problem. Napiszę co zrobiłem (dla potomnych):

1. Założyłem nowe konto Xiaomi przy pomocy PC oraz przypisałem do niego nowy nr telefonu.
2. Na starym koncie wyłączyłem opcje "Find Device" (z poziomu MiCloud).
3. Wyłączyłem telefon i wyciągnąłem kartę SIM.
4. Odpaliłem w trybie recovery i zrobiłem WIPE.
5. Przeszedłem wstępną konfigurację pomijając wszystkie kroki.
6. Włączyłem WiFi i zalogowałem się na nowe konto.

W tym wypadku bardzo kluczowy okazał się pkt 2 bo wcześniej próbowałem kilka razy bez tego i niestety telefon do razu się blokował po połączeniu z internetem.

• Like 1

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...