Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem baterii Redmi 3 Pro


dawidelo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem kilku-miesięcznym posiadaczem telefonu Redmi 3 pro.

Kilka dni temu zaczął mi się sam z siebie resetować telefon,  co jakieś 15 minut  mozna było się tego spodziewać. Czasem trwało to krócej.

Poza Tym wszystko działało prawidłowo. Potrwało to jeden dzień i problem zniknął.

Po tym czasie wynikł problem z ładowaniem  telefonu. Podłączając telefon do ładowania, ( ładowarka,komputer, power bank ( próbowałem wszystkiego ) ) Po podłączeniu któregoś  urządzenia do telefonu. Wykrywa go na moment. ( przez ten czas się ładuje, jest to mniej wiecej 15-30 sekund, zalezy ) Po tym czasie telefon odłącza się od urządzenia. I ładowanie się przerywa.

 

Wersja MIUI: miui global 7.3 ( stabilna ) 7.3.2.0.0, dodam, że mam zablokowany bootloader, przegranie systemu również wydaje mi się niemożliwe. Po podłączeniu telefonu do komputera. Sterowniki nawet nie zdążą się zainstalować, a urządzenie się odłącza.

Wykonałem, również restart telefonu do ustawień fabrycznych, niestety nie pomogło

Edytowane przez dawidelo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam problem z ładowaniem telefonu redmi 3 pro. Do wczoraj wszystko było w porządku, chyba pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby bateria zeszła poniżej 15% (mam wtedy ustawione, że tryb baterii przełącza się na oszczędny). Podpięłam telefon do ładowarki, bardzo wolno zaczął się ładować, przez kilkanaście minut bateria np. wzrastała tylko o 1-2 %, gdy ładuje się i w tym czasie jest używany, poziom baterii w ogóle nie wzrasta. Na noc mam ustawione przełączanie w tryb samolotowy, a mimo tego bateria spadła o ok. połowę. Co może być tego przyczyną? Jak telefon wyłączę i go ładuje, to idzie normalnie. Na pewno nie jest to wina ładowarki. Nie instalowałam nic nowego w telefonie, jedynie zaktualizowałam już posiadane aplikacje jak wyskoczyło mi powiadomienie. Proszę o pomoc, kompletnie się na tym nie znam

Przywróciła ustawienia fabryczne, ale niestety problem pozostał

Edytowane przez Aśka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam mam podobny problem z modelem Redmi 3S mam go około miesiąc dziś bateria rozładowała mi się do zera próbowałem naładować go trzema ładowarkami ale nawet kontrolka ładowania się nie odpala proszę o pomoc z góry dziękuję

P.S nie mogę przywrócić ustawień ponieważ telefon jest wyłączony , wystarczy poczekać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maksiej

Opcje są dwie, albo bateria rozładowała się poniżej 3.35V i nie może "wstać", albo padł Ci port ładowania. W żadnym z tych wariantów czekanie nic da. 

Spróbuj jeszcze bardzo długo przytrzymać power - nawet minutę. 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam następujący problem, również z baterią

Po kolei: Telefon Xiaomi Redmi 3 Pro. Aparat zakupiony we wrześniu 2016 r. na ibuygou.com. Do tej pory nie mogłem narzekać, wszystko działało doskonale, bateria trzymała około 3 dni przy moim normalnym użytkowaniu ( internet łącznie około 2 godz dziennie, kilka krótkich rozmów, kilka smsów, gierka na 10 minut, jasność ekranu na około 50%). do ładowania podłączałem zawsze przy około 15% baterii, dwa dni temu włączyłem telefon do ładowania na noc, telefonu rano nie mogłem włączyć, włączyłem po przytrzymaniu (vol - + odblokowanie telefonu). Pomyślałem ok, coś mu odwaliło, bateria naładowana na 100% i bez problemu działał cały dzień. W ciągu dnia zauważyłem, że zastraszająco szybko spada bateria w ciągu 6 godzin spadła do 8 % !!!!! Wróciłem z pracy, dałem do ładowania, normalnie do 100 % bateria ładowała się około 2 godzin, ja po 6 godzinach ladowania mam 55 % baterii i w sumie to stoi, i nie może się naładować. Problem do dzisiaj, telefon ładuje się do około 60 % i koniec baterii po około 4 godzinach, przy zablokowanym ekranie, nic na nim nie robiąc !! Proszę o pomoc, jakieś przekierowanie, do podobnego wątku, może coś pominąłem a ktoś to rozwiązał. Nie wiem co mam robić. Poniżej zamieszczam screeny.

bootloader.jpgScreenshot_2017-03-11-18-20-40-060_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-03-11-20-19-20-723_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 20.10.2016 o 15:20, dawidelo1 napisał:

Botloader, przegranie systemu również wydaje mi się niemożliwe. Po podłączeniu telefonu do komputera. Sterowniki nawet nie zdążą się zainstalować, a urządzenie się odłącza.

Wykonałem, również restart telefonu do ustawień fabrycznych, niestety nie pomogło

@dawidelo1 i w jaki sposób udało Ci się rozwiązać ten problem? Dzisiaj spotkało mnie dokładnie to samo co Ciebie,Mam MIUI 9 Global 7.9.7 Beta (2 dni temu zrobiła się aktualizacja). Zastanawiam się czy jest jakiś prosty sposób na rozwiązanie tego problemu, czy muszę reklamować telefon w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wieczorinho napisał:

@dawidelo1 i w jaki sposób udało Ci się rozwiązać ten problem? Dzisiaj spotkało mnie dokładnie to samo co Ciebie,Mam MIUI 9 Global 7.9.7 Beta (2 dni temu zrobiła się aktualizacja). Zastanawiam się czy jest jakiś prosty sposób na rozwiązanie tego problemu, czy muszę reklamować telefon w sklepie?

Ja zostawiłem telefon na noc w ładowarce i rano już działało wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś ma też taki problem na MIUI 9, że jak jest wyłączony telefon i ładuje baterie niby jest 100% po włączeniu telefonu bateria pokazuje 93% po doładowaniu do 100%, po chwili następuje tak jakby nagły spadek baterii do 93% i później statystyki pokazują że schodzi tak normalnie jak się użytkuje telefon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Wybaczcie, że piszę zapewne nie w odpowiednim temacie ale mam podobny problem co osoba w tym artykule https://miuipolska.pl/forum/topic/18044-problem-z-ładowaniem-baterii-redmi-3-pro/ i ona została skierowana do tego tematu i niestety nie doszukałem się odpowiedzi. Po podłączeniu do ładowania poziom baterii nie spada, ale również nie rośnie dodatkowo w ogóle nie ma animacji ładowania telefonu. Natomiast jak telefon przechodzi w tryb uśpienia zachowuje się jakby co chwilę go odłączał i podłączał do prądu. Nic nie instalowałem stało się to w nocy gdyż podłączyłem telefon do ładowarki i mnie obudził właśnie tymi charakterystyczni dźwiękami. Ustawienia fabryczne przywróciłem, próbowałem różne kable/koncówk, nic to nie dałem w związku z tym zacząłem szperać w necie i poczytałem sporo w zasugerowanym temacie "kompendium wiedzy" Tak więc zainstalowałem ten Rom postępując zgodnie z instrukcją. Niestety nie mam pojęcia co robić dalej bo sytuacja się nie naprawiła. Dodam jeszcze, że gwarancja już nie obejmuje tego telefonu. Zainstalowałem również aplikacje do pomiaru ładowania aware(czy jakoś podobnie się nazywał) i nie wykazywał ładowania. Gniazdo ładowania chyba powinno działać skoro udało mi się zainstalować ten Rom.

wersja Miui 9 global 8.1.4 l beta

modle rademi 3

Dziękuje za jakakolwiek pomoc

 

Pozdrawiam

Whitebubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, whitebubu napisał:

Wybaczcie, że piszę zapewne nie w odpowiednim temacie ale mam podobny problem co osoba w tym artykule https://miuipolska.pl/forum/topic/18044-problem-z-ładowaniem-baterii-redmi-3-pro/ i ona została skierowana do tego tematu i niestety nie doszukałem się odpowiedzi.

To, ze nie ma odpowiedzi, nie oznacza, że masz zakładać nowy wątek, czy pisać w innych. Szukasz informacji na Forum (nie w Google) i dopisujesz pytanie do istniejącego wątku. Jeśli ktoś będzie znał rozwiązanie problemu, z pewnością odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, whitebubu napisał:

Gniazdo ładowania chyba powinno działać skoro udało mi się zainstalować ten Rom.

Nie, to znaczy tylko że piny w gnieździe odpowiedzialne za przesyłanie danych działają. Te od ładowania nie musza. Najprawdopodobniej to usterka fizyczna. Jeżeli gniazda USB, to wymiana całej płytki z tym gniazdem, nie jest jakaś bardzo kosztowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...