Skocz do zawartości

Ładowanie bezprzewodowe


Green

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 30.11.2016 o 11:43, slimozis napisał:

To przecież nie ma znaczenia jaki telefon chciał byś tak ładować. Tylko jest kwestia jaki prąd dostanie telefon przez co jak długo się będzie ładować. Ja nie widziałem jakiś dedykowanych obudów do MI4C albo adapterów przyklejanych do obudowy, nie szukałem. Są jakieś dedykowane do Samsungów co można schować w środku obudowy i do Iphone które się przyklej ale to są na micro usb. Nie wiem czy to jest takie wygodne rozwiązanie. Jak coś znajdziesz to się podziel ;)

ladowarka_indukcyjna_telefon_16.jpg

EDIT:Znalazłem do MI4, koleś z brudem za paznokciami sobie sam zrobił ładowanie bezprzewodowe ;) 

Tutorial: How To Get Wireless Charging In Xiaomi Mi4

Do MI4C też coś można kupić ale nie wiem czy działa u tego kolegi z Rosji raczej nie ;) Chyba że to etui silikonowe izoluje :D 

XiaomiMi5 Mi4c Typu C Qi Wireless Charging Qi Ładowarka Odbiornik Dla Mi4s huawei p9 meizu pro 5 6 lg g5 elephone p9000 oneplus 2 3

 

Na filmiku widać że mu chyba to etui silikonowe izoluje i za mały prąd jest żeby ładować :D 

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, magyarek napisał:

O kurcze. Wiesz co, przecież ja widziałam tego Twojego posta i jakoś kompletnie o nim zapomniałam...

Czyli nie zawracać sobie głowy lepiej, nie? Bo przecież nie będę za każdym razem zdejmować etui ;) 

Nie znalazłem więcej informacji dla MI4C poza tym jednym filmikiem. Może ten koleś coś źle zrobił. Ale jak sam nie kupisz i nie sprawdzisz to się nie przekonasz. Dla mnie to ładowanie to taki bajer co się sprawdza w oral-b :D Wolał bym NFC niż to ładowanie bezprzewodowe w smartphonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie byłoby lepiej, gdyby takie coś było wbudowane w tylną pokrywkę telefonu i nie blokowało gniazda usb telefonu. Takie rozwiązanie było w Lumiach i działało jak trzeba. Może szybko nie ładowało, ale podczas podróży lub na biurku nie było problemu z odpinaniem przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eduardo napisał:

Dla mnie byłoby lepiej, gdyby takie coś było wbudowane w tylną pokrywkę telefonu i nie blokowało gniazda usb telefonu. Takie rozwiązanie było w Lumiach i działało jak trzeba. Może szybko nie ładowało, ale podczas podróży lub na biurku nie było problemu z odpinaniem przewodu.

To jest rozwiązanie zrób to sam tylko że do MI4 :D http://www.xiaomitoday.com/tutorial-how-to-get-wireless-charging-in-xiaomi-mi4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pionq napisał:

Takie etui sprzedaje Ikea:) nie przyglądałem się dokładnie czy były wersje z USB C ale kilka modeli było:)

To są markowe pokrowce albo tylne obudowy dedykowane dla modeli Iphone i Samsunga, nie ma tam żadnych uniwersalnych. ;)

POKROWCE NA TELEFONY BEZPRZEWODOWE

Znalazłem kolejne rozwiązanie ale dla MI4 bez blokowania porut USB, może by też pasowało do MI4C ale nie wiem czy w środku jest też tyle miejsca pod klapką tylną.

Look at Here: How to get Wireless Charging On Xiaomi Mi4!!

Można kupić ten zestaw co się wkłada do portu usb-c i rozłożyć go na części. Sam moduł zamocować w środku obudowy i wlutować dwa kabelki ;)

30-2.jpg

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...