Skocz do zawartości

Zapętlona aktualizacja Redmi Note 3 Pro SE


Max32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem ze swoim Redmi Note 3 Pro w wersji. Mianowicie dzisiaj rano przed wyjściem do pracy wyskoczyło mi powiadomienie z dostępną aktualizacją na mój telefon i coś mnie podkusiło, żeby ją wykonać. Niestety był to błąd, ponieważ cały dzień w pracy byłem bez telefonu... Telefon podczas instalowania aktualizacji wyłączył się i włączył w celu jej zainstalowania i niestety tak już zostało. Włącza się okno z logiem "mi" oraz pasek stanu z napisem "Trwa aktualizacja MIUI, nie wyłączaj urządzenia". Pasek postępu aktualizacji wypełnia się w 1/5 i telefon się restartuje i tak w kółko... Bardzo proszę Was o pomoc i z góry dziękuję :).

Pozdrawiam, 
Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria nie była słaba, ponieważ trwało to około 8 minut :). Dzięki za odpowiedzi, ale udało mi się uporać z tym problemem za pomocą miflasha. Co najdziwniejsze to za każdym razem kiedy próbowałem sflashować telefon to miflash wywalał error, jednakże postanowiłem sprawdzić po tym błędzie i uruchomić telefon i jak się okazało to telefon ożył bez utraty żadnych danych z bonusem w postaci nowszego softu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem tylko ze.mam telefon dopiero drugi tydzien i boje sie ze zepsuje. Mógłbyś mi wytlumaczyc albo dac link z instrukcją jak to naprawić? 

O 7:00 z pełną baterią uruchomilem ponownie zgodnie z instrukcja aktualizacji ktora byla w powiadomieniu i do tej pory nadal laduje sie do 1/5 i reset, nawet nie wiem jak go wyłączyć

Edytowane przez zomboid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli angielski to nie problem tu masz wszystko

http://en.miui.com/a-234.html

Żeby telefon został właściwie rozpoznany przez Miflash musi być w trybie edl (czarny ekran i migająca na czerwonondioda).

Do edl wchodzimy przytrzymując vol + i Power, ewentualnie można pomóc sobie programem fastboot edl 

http://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/guide-how-to-reboot-to-edl-fastboot-t3394292

Edytowane przez wodzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe w czym problem, że niektórym wyskakują błędy w trakcie aktualizacji przez OTA. Ja przed aktualizacją wyczyściłem pamięć podręczną, podłączyłem do ładowarki ( w zasadzie z przezorności bo miałem 75%) i uruchomiłem aktualizację. Całość trwała może z 20 minut i jedynie przy pierwszym odblokowaniu, po aktualizacji, ekranu musiałem wpisać kod, bo nie zadziałał czytnik. Potem już normalnie.  Może wcześniej majstrowaliście przy ROMach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wodzak napisał:

To może być przyczyna. Zanim dowiedziałem się że mam kate wgralem room Kenzo.

Zanim zaczniesz się wymądrzać to naucz się pisać: pokój to sobie możesz umalować nawet na kenzo z kate kolor. Jeśli poprawnie nie potrafisz pisać to nie dziwne jest, że nie wiesz co robisz i co wgrywasz. Pewnie masz tak zwaną obrazkową inteligencję: bez obejrzenia filmiku na youtube nie potrafisz trafić do kibla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, redkontakt napisał:

Zanim zaczniesz się wymądrzać to naucz się pisać: pokój to sobie możesz umalować nawet na kenzo z kate kolor. Jeśli poprawnie nie potrafisz pisać to nie dziwne jest, że nie wiesz co robisz i co wgrywasz. Pewnie masz tak zwaną obrazkową inteligencję: bez obejrzenia filmiku na youtube nie potrafisz trafić do kibla

Po co od razu się o taką pierdółkę spinasz? Nie pomyślałeś może, że wie jak się pisze słowo "rom" tylko omyłkowo z przyzwyczajenia wcisnął 2 razy "o" na klawiaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

But if bootloader is locked, there is no way to flash a partition or boot an image.

To z linku z fastboot edl od wodzak i wole się najpierw upewnić. Mój telefon nie ma odblokowanego bootloadera, kompletnie nic z nim jeszcze nie robiłem ponieważ jest zbyt świeżutki i nie chcę go zepsuć z moim szczęściem, i dlatego chciałbym się najpierw dowiedzieć czy to nie ma wpływu na ratowanie telefonu miflashem?

 

@edit

Sytuacja uległa zmianie, telefon sam się włączył po prawie 10h samoistnego wyłączania i włączania się. mam powiadomienie o nieudanej aktualizacji i zaleca pobranie pełnego ROMu. Ktoś mnie naprowadzi co teraz? czy odpuścić aktualizacje do MIUI 8? (nie wspomniałem, że telefon jest z androidem 6.0.1 a większość informacji jest do lillipopa )

@edit

Właśnie ściąga mi się kolejna aktualizacja V8.0.4.0.MHRMIDG, czy gdyby był ktoś to aktualizuje telefon do tej wersji mógłby napisać czy nie było problemu? (Aktualizujac z poziomu telefonu)

Edytowane przez zomboid
Zmiana sytuacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaktualizowalem do v8. Trwalo to ok 30 min, dwa razy telefon sie zresetowal w trakcie ale wszystko dziala. Przez ten czas spadla mi bateria o 15%, przez noc o kolejne 5% ale chce jej dac kilka cykli ladowania aby stwierdzic czy gorzej trzyma po tej aktualizacji. 

 

Edytowane przez raffal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem znowu zainstalować tą aktualizację z poziomu telefonu ale znowu sie bez przerwy resetuje tym razem w 1/6, przyczyną może być pobieranie samej aktualizacji w częściach (nie jestem bez przerwy połączony z internetem)?

Jeśli się znowu nie uda to wywnioskowałem, że przy 15% baterii telefon rezygnuje i włącza się normalnie, wtedy spróbuje przez miflash zainstalować (piszę to dla osób które mogę też mieć ten problem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

Ten sam problem miałem około miesiąca temu (korzystam z global dev), po instalacji romu od nowa z poziomu fastboota dziś zaryzykowałem ponowną aktualizację OTA. Skutek? Ten sam problem, telefon przy 1/5 restartuje się. Niestety tym razem nie mogę wprowadzić go do trybu EDL (z poziomu fastboota) - na komputerze wyswietla się informacja <waiting for device>. Co może być przyczyną? Dodam, że nie mam już dostępu do komputera na którym flashowałem telefon miesiąc temu.

EDIT: Pobrałem "Minimal ADB & Fastboot Files" i przy użyciu komendy fastboot devices nie widać telefonu

Edytowane przez Iksik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
10 godzin temu, Jimmy napisał:

U mnie jest ten sam problem zaktualizacjami ... Gdzie kupowaliscie swoje fony? Komuś z Was udało się aktualizować bez bootloopa?

Ja swój kupiłem w acom.pl i od razu po pierwszym uruchomieniu miałem aktualizację, więc ją zrobiłem i trwało to około 20 minut.

Wszystko poszło bez problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja swojego kupiłem na BangGood.com. Od początku miałem problem, jak wielu kupujących w tamtym okresie (październik br) ze źle wgranym fabrycznie romem. Miałem wgraną wersję Redmi 3 Note Pro zamiast Redmi 3 Note Pro SE. Dwa dni temu pojawiła się informacja, że jest nowa wersja MIUI 6.11.24. Podkusiło mnie by ją zainstalować i ... również miałem bootloopa:(. Skończyło się na ponownym flashowaniu do MIUI 6.10.13. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, muszateq napisał:

Kupując w Banggood nie kupujesz telefonu z fabrycznym romem tylko wygranym przez sprzedawcę a to duża różnica.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

OKi, ale jeśli flashujesz fona przez MiFlash w trybie EDL, to telefon powinien być jak nowy z fabryki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jimmy napisał:

jeśli flashujesz fona przez MiFlash w trybie EDL, to telefon powinien być jak nowy z fabryki???

Dokładnie tak jest, wgrywasz czysty fabryczny rom, zwróciłem tylko uwagę na nazewnictwo żeby ktoś nie pomyślał sobie "o cholera Xiaomi sprzedaje telefony z trefnym systemem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Hej!

Mam pewien problemik z tel. Redmi Note 3 Pro SE. Otóż jakiś tydzień temu pojawiło mi się info o aktualizacji, wiec się zgodziłem. Po tym tel. nie wstał - złapał bootloop (na logo Mi z migającymi kropeczkami). Nie dawało rady uruchomić, więc zrobiłem full wipe i przeszło.

Teraz musiałem go zrestartować i znów to samo + complete wipe.

Trochę słabo, że nie wiem kiedy telefon mi wstanie po restarcie a kiedy nie, wobec czego myślę nad instalacją romu MIUI Polska (chociaż nie mam pewności, czy to rozwiąże problem...). 

Tu dochodzimy do sprawy z odblokowaniem bootloadera - nie da rady tego zrobić, bo wyskakuje komunikat "Couldn't verify - wait a minute or two". Przeglądałem tematy na forum, ale większość odnosi się jeszcze do czasów, gdzie trzeba było mieć zgodę na odblokowanie, a teraz tego już nie ma. Ktoś również pisał, że nie da się z tym nic zrobić (?).

Mój rom to 9.5.6.0 stable.

Może ktoś miał podobnie i zna jakieś remedium na ten problem z restartami / odblokowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...