Skocz do zawartości

Problem z instalacją


belgianmalinois

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie powiem, że posiadam mi4 od marca zeszłego roku. Telefon dostałem w piątek i wtedy wyszła aktualizacja 5.3.27 i taką też zainstalowałem. Nie widziałem potrzeby aktualizacji i tak śmigałem na niej bez większych problemów prawie półtorej roku.

Odkąd dostałem telefon i zainstalowałem ową aktualizacja porzuciłem forum i własnie nie bardzo się orientuje co i jak. Próbowałem wziąć się za aktualizacje mojego mi4 ale z marnym skutkiem. Pobrałem wszystkie potrzebne pliki i gotowy do instalacji napotykam od razu na przeszkody.

Do rzeczy, próbuje zainstalować te twrp i tu się zaczyna problem. Odpalam mi4 w trybie fastboot, podłączam mi4 i wpisuje w wiersz fastboot devices. Konsola przechodzi do następnej linijki i nic się nie dzieje. Telefon samoistnie wychodzi z fastboot i pokazuje się na środku ekranu bateria. Gdy wpisze flash recovery twrp.img też nic się nie dzieje, chociaż wyświetla się napis waiting for any device.

Jeżeli ktoś mógłby mnie pokierować jak zaktualizować moją mi4 byłbym mega wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, belgianmalinois napisał:

Do rzeczy, próbuje zainstalować te twrp i tu się zaczyna problem. Odpalam mi4 w trybie fastboot, podłączam mi4 i wpisuje w wiersz fastboot devices. Konsola przechodzi do następnej linijki i nic się nie dzieje. Telefon samoistnie wychodzi z fastboot i pokazuje się na środku ekranu bateria. Gdy wpisze flash recovery twrp.img też nic się nie dzieje, chociaż wyświetla się napis waiting for any device.

I tak przejście z dwóch na jedną partycję systemową musisz wykonać poprzez "aktualizacje" z poziomu systemu. TWRP nie połączy Ci prawidłowo partycji. Więc spokojnie zanim zabierzesz się za wgrywanie TWRP zainstaluj najpierw ROM 5.12.17. Z doświadczenia powiem, że może być niezbędne dwukrotne zainstalowanie tego ROMu (przynajmniej u mnie tak było).

Nie jestem pewny, niech ktoś to sprostuje jeśli się mylę, ale późniejsze zainstalowanie ROMu Xiaomi.eu (jednego z nowszych) chyba automatycznie wgrywa TWRP.

TWRP można też spróbować wgrać za pomocą TWRP Managera dostępnego w Google Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...