Skocz do zawartości
  • 0

Jaki Xiaomi z dobrym aparatem?


artek

Pytanie

Cześć,
Szukam nowego telefonu dla dziewczyny (stara Z1 psuje się coraz bardziej). Jako, że sam miałem kiedyś mi2s i dobrze go wspominam, wybór padł na któryś model ze stajni Xiaomi.

Głównym kryterium przy wyborze jest dobry aparat. Na drugim miejscu cena, a na trzecim wydajność (telefon głównie używany do fejsików, mesengerów, snapchatów - zero gier, więc demonem prędkości nie musi być).

Mocno zastanawiam się nad Xiaomi Mi4 w wersji 2GB/16GB LTE. Czy będzie to dobry wybór patrząc pod kątem aparatu? A może jakiś inny model (podobny cenowo) będzie lepszy?

Z góry dzięki za pomoc :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, tpawel napisał:

Mi4c ma trochę lepszy aparat

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

Hmm... Tutaj na forum ktoś chyba mówił, że jest odwrotnie - mi4 ma delikatnie lepszy aparat.

49 minut temu, MD13 napisał:

Mi4 lub mi4c. Wybór należy do ciebie. Co wybierzesz będziesz zadowolony. Mi4 metal vs mi4c plastik. Ceny podobne.

Tak właśnie myślałem. W takim razie kupię tego w lepszej cenie.

Dzięki za odpowiedzi :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, tpawel napisał:

Mi4c ma lepszy aparat niż mi4. Imx258 vs imx214

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

O ile trafię na egzeplarz z aparatem od Sony. Jeżeli trafiłby mi się ten od Samsunga to będzie on jakościowo porównywalny do imx258?

W sumie mi4c w wersji 2GB/16GB jest tańszy, więc po Twoim stwierdzeniu że ma dodatkowo lepszy aparat to chyba jego bym wziął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz dobry aparat, to nie bierz Xiaomi. Weź coś pokroju LG G4/SGS6. Tam masz naprawdę dobre aparaty.

Nie ma co sugerować się sensorami. Mi4 ma Sony Exmor IMX214, a Mi4c Sony Exmor IMX258. Ale taki LG G4 ma Sony Exmor... IMX/240). Nie zawsze większa cyferka oznacza, że coś jest lepsze.

Mi4c pada przy oprogramowaniu, bo nie oferuje chociażby trybu RAW, ani długiego czasu naświetlania. Przysłona f/2.0 też jest mocno przeciętna (LG G4 - przysłona f/1.8). No i optyka. Nie ma optycznej stabilizacji obrazu, co się jednak czasem przydaje.

Oczywiście za telefonami Xiaomi przemawia cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co racja, to racja. W sumie sam się przesiadłem z LG G4, bo tak szczerze, nie oferuje niczego więcej, poza aparatem ;) Nudny interfejs, słabe wsparcie (bo przecież jest już nowy model). 

No to zostaje Mi4c, albo Mi4. Trudny wybór, bo chociaż telefony są podobne, to różnią się detalami, a te mają znaczenie ;) Mi4 ma chyba ten aparat jednak lepszy (a na pewno lepsze oprogramowanie), ale nie ma LTE. Mi4 ma starszą generację procesora, ale z drugiej strony androida 6. Mi4c ma androida 5.1 i wielką niewiadomą na update. Wydajnościowo pewnie będzie podobnie.

Zostawiam Cię z rozterkami :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, don_kamillo napisał:

Co racja, to racja. W sumie sam się przesiadłem z LG G4, bo tak szczerze, nie oferuje niczego więcej, poza aparatem ;) Nudny interfejs, słabe wsparcie (bo przecież jest już nowy model). 

No to zostaje Mi4c, albo Mi4. Trudny wybór, bo chociaż telefony są podobne, to różnią się detalami, a te mają znaczenie ;) Mi4 ma chyba ten aparat jednak lepszy (a na pewno lepsze oprogramowanie), ale nie ma LTE. Mi4 ma starszą generację procesora, ale z drugiej strony androida 6. Mi4c ma androida 5.1 i wielką niewiadomą na update. Wydajnościowo pewnie będzie podobnie.

Zostawiam Cię z rozterkami :-D

No właśnie ten Mi4 ma LTE więc nie jest źle. A aparat jeśli robi zdjęcia zbliżone do starej Z1 to dziewczyna będzie zadowolona (jeśli gorzej to będę mieć przefikane :D ). Jak jej pokazywałem zdjęcia telefonów to Mi4 wyglądowo bardziej jej się podobał więc wybór w 90% padnie na niego  :)

Edytowane przez artek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja dużo zastanawiam się na mi4c 3/32 ale mało jest promocji. Właśnie zależy mi na dobrym aparacie i minimum 32 gb pamięci. Ceny są fajne ale dla wersji mi4c 2/16.
Mi by wystarczył taki aparat jak lg g flex 2 tylko tamten ma optyczną stabilizację obrazu.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No Mi Note wciąż dla mnie najładniejszy z telefonów Xiaomi, z bambusem szczególnie. Głośnik delikatnie głośniej gra niż w Mi4, ale czwórka czysciej jakoś grała przyjemniej dla ucha i minimalnie lepszy bas na zewnętrznym głośniku. Aparaty dość porównywalne, jak napisałem Mi4 lepiej przy słabym oświetleniu sobie poradzi. Mi Note za to ma optyczną stabilizację obrazu. Mi4 dłużej na baterii trzyma jeszcze. Co do 16GB to da się przeżyć. Trzeba zrzucać zdjęcia co jakiś czas na PC albo w chmurę, do tego jakiś malutki pendrive do telefonu awaryjnie i nie jest źle

Mi Note


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...