Skocz do zawartości

Głośnik telefonu zalany płynem do naczyń


Fraser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie.W dniu dzisiejszym postanowiłem zdjąć tylną,dolną naklejkę z mojego telefonu redmi 3s.Po zdjęciu naklejki został na nim ślad kleju.Aby go wytrzeć,postanowiłem przetrzeć klej ściereczką nawilżoną płynem do naczyń.Po wykonaniu czynności sprawdziłem czy jest wszystko ok z głośnikiem,okazało się,że głośnik gra bardzo cicho,gdyż najprawdopodobniej dostało się tam trochę płynu.Zdezorientowany,postanowiłem,że spróbuję skierować powietrze z suszarki z bezpiecznej odległości na głośnik.Okazało się,że głośnik gra teraz głośno tak jak wcześniej,lecz gra bardzo nieczysto.Mocniejsze dźwięki całkowicie trzeszczą.Prosiłbym o porady co powinienem w takiej sytuacji zrobić.Chyba,że ktoś wie,czy gwarancja na telefon z x-komu uwzględni tego typu uszkodzenia.Pozdrawiam

Edytowane przez Fraser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna gwarancja tego nie uwzględnia. No chyba, że skorzystałeś z opcji przedłużenia gwarancji jeśli coś takiego oferują. Tym samym też dałeś dobry powód serwisowi by odmówić ci naprawy w ramach gwarancji nawet jeśli będziesz zgłaszał inny problem, ponieważ zapewne będzie widać ślady cieczy w środku.
Woda+płyn do naczyń to chyba najbardziej nie genialny sposób by to wyczyścić. U siebie przyjechałem palcem parę razy po kleju i bez problemu to zeszło.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tamtym miejscu nie ma czujnika wilgotności, to możliwe że nie wyczają co odwaliłeś z tym płynem. Ale kierowanie gorącego strumienia powietrza na głośnik, też nie było mądre - elementy z tworzywa łatwo się odkształcają. Możliwe że wystarczy wymienić głośnik. Zawsze możesz spróbować oddać na gwarancję, a jak odrzucą to w jakimś serwisie niech wymienią głośnik i tyle.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pytanko.. Też mam problem z głośnikiem..po prostu nie słychać rozmówcy..mogę sama wymienić część ale nie wiem jak się nazywa po angielsku i czego szukać na aliexpress.. Proszę o podpowiedź

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Jak na razie korzystam ze słuchawek, ale jest to dosyć irytujące..

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...