Skocz do zawartości

Mi Note Pro - nie chce się włączyć.


Numilka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Telefon był naładowany na 60 %. Nie upadł, nie zamoczył się, nie został uderzony. Był w kieszeni. Po wyjęciu - czarny ekran. Nie chce się włączyć, nie reaguje na ładowarkę, nie chce przejść w tryb "systemowy". Czy jestem w stanie sama go "ożywić"? Czy w ogóle jest szansa, żeby się obudził?
 

Przez ok. minutę trzymałam przyciski power i volume- i się udało :) Pokazał się fastboot :) I ładowanie :) 
Na razie telefon działa. Czy wiecie dlaczego tak się stało?

Edytowane przez Numilka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Parę dni temu zaktualizował mi się Samsung do androida 7, ten proces sprawił że zainteresowałem się aktualnym oprogramowaniem do mojego Xiomi mi Note Pro. Okazało się że mój android to 5. coś tam a wersja Miui 7. Postanowiłem więc zaktualizować tel, najpierw pobrałem wersję Global do mi Note i próbowałem zainstalować zarówno z działającego systemu jak i z TWRP - ostatecznie w jednej z pierwszych linijek wywala błąd. 

Znalazłem więc oficjalny Rom na stronie Miui - nosi nazwę - xiaomi.eu_multi_MINotePro_7.7.20_v8-7.0.zip

Taki plik ściągnąłem i próbowałem zainstalować. System automatycznie przełączył się do TWRP (v 2.8.6.0), instalacja przebiegła sprawnie i na końcu zobaczyłem napis "done" - super więc zrobiłem reset i... i... tak oto pozostałem z czarnym ekranem i napisem Mi.com. Telefon przełącza się w tryb TWRP ale nic poza tym - nie chcę bardziej namieszać więc proszę o radę - co teraz i gdzie popełniłem błąd.

Robiłem wcześniej aktualizacje systemu w tym telefonie tą samą metodą i wszystko poszło bez problemów.

Pozdrawiam

Edytowane przez lukiblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lukiblack napisał:

Robiłem wcześniej aktualizacje systemu w tym telefonie tą samą metodą i wszystko poszło bez problemów.

W TWRP wejdź do sekcji Wpie -> Advanced i zaznacz wszystko poza system i SD Card i przesuń aby wykonać. Po operacji uruchom do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję bardzo za odpowiedz, niestety wykonałem i nie działa. Po resecie tylko czarny ekran i znaczek Mi.com. Myślę o wykonaniu czynności z linku

https://xiaomi.eu/community/threads/how-to-unlock-bootloader-mi-note-pro-100-works.30557/

i wgraniu romu fastboot https://miuipolska.pl/archiwum-wersji-miui-v7/

Jak myślicie czy to wskrzesi MiNote ? Nie ukrywam że wolałbym nie utracić danych zapisanych w telefonie - ale niestety liczę się z tym. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lukiblack napisał:

Jak myślicie czy to wskrzesi MiNote ? Nie ukrywam że wolałbym nie utracić danych zapisanych w telefonie - ale niestety liczę się z tym. 

Dane z telefonu (poza tym, co jest w chmurze - sms, kontakty, zdjęcia, nagrania) już straciłeś, wykonując wipe w TWRP. Zresztą i tak by się tak stało, bo jeśli wipe nie pomaga, to pozostaje zrobienie MiFlash.

Jednak nie MIUI 7, tak jak wskazuje poradnik z linku, bo ono jest oparte na Androidzie 5.1. MIUI 8, a już na pewno wersja 7.7.20, jest na Androidzie 7.0. Nie widziałem aby wypowiadał się ktoś, kto wrócił z Androida 7 do 5. Nie wiadomo więc, czy nie uceglisz telefonu na dobre.

Powinieneś zainstalować ROM fastboot chiński (poprzez MiFlash), potem (jeśli będzie to konieczne) ponownie przejść procedurę odblokowania bootloadera, a następnie zainstalować ponownie TWRP i z niego ROM MIUI Polska/EU.

BTW, zanim zaczniesz to, co opisałem wyżej, włącz telefon do TWRP. Podłącz go do komputera i wgraj do pamięci telefonu ROM MIUI Polska/EU 7.7.20. Zainstaluj go i nie wykonując żadnych resetów uruchom do systemu (uruchamianie może trwać kilkanaście, kilkadziesiąt minut, więc nie gorączkuj się). Jeśli nie uruchomi się zrób wipe (i tylko wipe) w advanced (zaznacz wszystko poza system).

Jeśli to nie pomoże, pozostanie MiFlash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Widzę jest kontakt z fachowcem więc spróbuję uściślić co zrobiłem i z jakiej wersji.

Przed moim grzebaniem miałem MIUI 7 leo polskie (wgrane przeze mnie), android 5 (z jakimiś numerkami). 

Zainstalowałem wersję xiaomi.eu_multi_MINotePro_7.7.20_v8-7.0.zip - jak sądzę na MIUI 8 i androidzie 6. 

Nie potrafię niestety otworzyć telefonu z pozycji komputera. PC rozpoznaje urządzenie (słychać dźwięk) ale nie mogę nic wgrać - może coś w TWRP trzeba zaznaczyć żeby uruchomić dostęp do pamięci telefonu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lukiblack napisał:

Zainstalowałem wersję xiaomi.eu_multi_MINotePro_7.7.20_v8-7.0.zip - jak sądzę na MIUI 8 i androidzie 6. 

Więc tak jak pisałem, masz Androida 7, bo na takiej bazie jest MIUI 7.7.20.

Co do komputera, jak znam życie, nie przygotowałeś go odpowiednio. Najpierw wyłącz cyfrowe podpisywanie sterowników, według poradnika stąd:

http://darmowyinternet.net/forum/temat-poradnik-jak-wylaczyc-wymuszanie-podpisu-cyfrowego-sterownikow-w-windows-8_230

Następnie wykonaj to, co jest podane tutaj:

Interesuje Cię sekcja "Pobieranie programów MiFlash i Minimal ADB & Fastboot", punkty 6 i 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli uściślając - próbę mam zrobić na romie MIUI Polska/EU 7.7.20 - czystym bez żadnych leo itd. 

Jeżeli to nie pomoże mam zrobić MiFlasha - na jakim romie ?

Jak powinienem postąpić żeby uniknąć tego błędu ? Jak aktualizować telefon z androida 5 na 7 ? :/ Chciałbym wiedzieć gdzie popełniłem błąd by uniknąć go na przyszłość, bo nie powiem ale obecna sytuacja dość mnie zaskoczyła. 

Jeszcze jedno - instalować SuperSU podczas restartu systemu po instalacji ?

Edytowane przez lukiblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lukiblack napisał:

Ok, czyli uściślając - próbę mam zrobić na romie MIUI Polska/EU 7.7.20 - czystym bez żadnych leo itd. 

Tak, na ostatnim ROMie MIUI Polska/EU, czyli 7.7.20.

Flash robisz na ROMie fastboot: http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=leo&b=X&r=cn&n= . Poradnik znajdziesz w poradniku, który przytoczyłem wyżej. Zasada jest taka sama dla każdego telefonu z procesorem Snapdragon. Oczywiście musisz uważać, aby pliki ROM pobierać dla swojego telefonu.

Z resztą poczekaj, aż usprawnisz telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

2 godziny temu, mrosi napisał:

Tak, na ostatnim ROMie MIUI Polska/EU, czyli 7.7.20.

Zacząłem szukać romu do wgrania jak pisałeś 7.7.20, tylko problem że to jest ten rom który zamroził telefon... ściągnięty z MIUI Polska. Oczywiście mogę spróbować jeszcze raz go zainstalować z poziomu TWRP i zastosować się do Twoich porad.

 

Udało mi się znaleźć błąd który popełniłem. Znalazłem opis jak wgrać nowy rom :

  1. Pobieramy oprogramowanie w .zip - znajdziemy takie na forum MIUI w dziale naszego urządzenia (prefiks ROM) lub na tym forum;
  2. Uruchamiamy TWRP;
  3. WAŻNE! Robimy: wipe data, cache i dalvik cache;
  4. Instalujemy paczkę .zip klikając "Install";
  5. Resetujemy telefon klikając w "reboot";

Ja niestety pominąłem punkt 3 - Ważne... 

 

Edytowane przez lukiblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...