Jump to content

Recommended Posts

I co ma udowodnić ten test? Komu lepiej trzyma? 

Przecież wszystko będzie uzależnione od zainstalowanych i działających aplikacji w tle, ilości pobieranych i wysyłanych danych. Nie wspominam już nawet o jakości sygnału GSM/3G/LTE, odległości od nadajnika i tego ile urządzenie będzie musiało poświęcić energii na złapanie wystarczająco dobrego sygnału. 

Test kulawy jak inwalida pierwszej grupy.

Link to post
Share on other sites

jiFfM.jpg

Jeszcze są aplikacje. Zeby test wyszedł ci identycznie, w każdym urządzeniu powinno być to samo oprogramowanie i brak zainstalowanych aplikacji, które mogłyby działać w tle. 

Powodzenia w testowaniu.

Link to post
Share on other sites

Kolego - założycielu tematu, mam dla Ciebie pewną wskazówkę. Wejdź sobie na gsmarena i poszukaj wyniki testów pracy na baterii. Porównaj potem specyfikację sprzętową ze "zwykłym" Redmi 3. Zauważysz różnicę, że "nasz" 3S ma nieco inny (o ile dobrze kojarzę, starszy i niego gorszy procek), za to inny układ graf. Ten procek ma zapewne nieco większe zapotrzebowanie na energię. Stąd też takie wyniki są, jakie są.

Jakie są moje wnioski dotyczące baterii?

- Rzeczywiście szybko zużywa się, przy korzystaniu z internetu 3G (dopóki jeszcze chodził). Po intensywnym surfowaniu (ponad 2 godziny) i kilkunastu minutach rozmów oraz paru sms-ach, automatycznej jasności, telefon zjadł mi około 40% baterii (co i tak nie jest złym wynikiem). Tak więc, nawet przy takim korzystaniu uda Ci się wyciągnąć dwa dni.

- Natomiast przy bardzo sporadycznym korzystaniu z 3G/EDGE (reszta powyżej bez zmian) możesz spokojnie uzyskać wynik do max 20% dziennie - mi udało się wykręcić około 15%. 

Póki co - z uwagi na brak 3G nie korzystam z internetu mobilnego wcale, natomiast tradycyjnie kilkanaście minut na rozmowy, sporo sms-ów, max kwadrans Wi-Fi i BT w czasie jazdy samochodem, zawsze oczyszczona na maxa pamięć RAM - zużywa się około wspomnianych 15% dziennie. Dodam, że od 23 do 7 mam wyłączoną sieć, neta, synchronizację.

Link to post
Share on other sites
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...