Skocz do zawartości

Niekompletne oprogramowanie, błąd instalacji, brak zainstalowanego systemu - twrp


Grzegorz93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałem zainstalować najnowszy rom 6.10.13 na Mi5s, lecz nie wszystko poszło gładko. Zacznijmy od początku.

Odblokowałem bootloader, zainstalowałem twrp z tego poradnika przez fastboot https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ 
Do tego momentu wszystko poszło bez problemu, zabrałem się do instalacji miuipolska/xiaomi.eu i po instalacji w twrp jest informacja że nie ma zainstalowanego systemu. 

 

Jakieś propozycje?

Edytowane przez Grzegorz93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po prostu zrebootuj telefon i poczekaj czy system się odpali. Twrp czasem daje takie debilne info ale system jeśli się poprawnie bez błędów zainstalował to odpala trzeba cierpliwie poczekać bo może to potrwać nawet 15 minut

Wysłane z mojego V919 Air DualOS przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zunio84 napisał:

@ronii wooow to już Globala zrobili na Mi5s brawo :P. Ja zawsze po instalacji robię WIPE i nie mam problemów z telefonem. Po ostatniej instalacji działa jak trzeba, a reszta zrobi aktualizację bez WIPE i płaczą bo problemy mają.

Nie sprawdzałem czy jest, czy nie ma jeszcze, bo nie mam tego telefonu. Też zawsze robię wipe po instalacji romu ale do powrotu z CM na MIUI miałem trochę problemów i wiem co mi pomogło, a co nie uruchamiało telefonu, wszystko robiłem metodą prób i błędów. Więc pisze co mi pomogło jak w telefonie nie chciał się zainstalować ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zunio84 napisał:

@Grzegorz93 a robiłeś przed instalacją ADVANCED WIPE i zaznaczyłeś SYSTEM czy tylko FULL WIPE?

Też tak robiłem i nie pomogło. Chyba odeślę telefon do micenter..

 

Nie uwierzycie. Zrobiłem wipe all, reboot do recovery, wrzuciłem system, instalacja przeszła z błędem a telefon się uruchomił. W twrp nic nie ruszałem nawet języka nie zmieniałem (standardowo miałem Chiński) a wcześniej to zrobiłem i może to było przyczyną? :D

Wszystkim dziękuję za pomoc. :)

Edytowane przez Grzegorz93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...