Jump to content

Nie zasłaniaj obszaru zaznaczonego na pomarańczowo


Recommended Posts

Witam

Od pewnego czasu mam dość irytujący problem. Po każdym odblokowaniu telefonu pojawia się komunikat

Cytat

Nie zasłaniaj obszaru zaznaczonego na pomarańczowo

Czym to może być spowodowane. Telefon mam dokładnie tydzień. Model to Redmi 3S (3/32). Zainstalowane przeze mnie aplikacje to messenger, mobileMPK oraz Firefox.

Wersja MIUI to MIUI 8 Global 6.8.18 | Beta

Nie instalowałem żadnych aktualizacji mimo, że pojawiają się informacje o ich dostępności.

 

Miał ktoś z tym styczność?
Dodam, że naklejona jest oryginalna folia, gdyż szkła nie miałem kiedy nakleić.

Link to post
Share on other sites

To jest zabezpieczenie przez przypadkowym odblokowaniem telefonu np. w kieszeni. Jeśli zasłaniasz czujnik zbliżeniowy i chcesz odblokować telefon, to pojawia się właśnie taki komunikat. Opcję da się wyłączyć w ustawieniach.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

W razie problemów to ten czujnik można jeszcze kalibrować, przez to chińskie menu serwisowe które się uruchamia włączając telefon z przytrzymaniem vol+ i power. Sama funkcja zapobiegania przypadkowemu odblokowaniu jest bardzo pomocna, jak działa prawidłowo.

Link to post
Share on other sites

Miałem ostatnio problem z czujnikiem, mianowicie wyskakiwał komunikat "Czujnik zasłonięty". Początkowo musiałem odblokowywać vol+ i pwr, a potem dwukrotnie ekranem do góry. Przyczyną okazała się odstająca folia transportowa, choć drugi raz problem pojawił się po jej zdjęciu. Obecnie jadę na szkle hybrydowym od MK3 (kupiłem model dla "zwykłego" Redmi 3) i problem póki co całkowicie zniknął. 

Na marginesie, szkło jest bardzo dobre, jedyną jego wadą jest to, że strasznie zbiera odciski palców, ale lepsze to, niż kiepska folia...

Link to post
Share on other sites
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...