Skocz do zawartości

Problem z przyciskami kierunkowymi po zalozeniu szkla hartowanego


knox69

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc 

Jestem posiadaczem Mi 5 3/64 od jakichs dwoch tygodni. Postanowilem sobie zabezpieczyc ekran kupujac szklo hartowane.

Po zakupie i przyklejeniu okazalo sie, ze dolne przyciski kierunkowe nie sa tak responsywne, jak przed naklejeniem szkla.

Zdziwilo mnie to i postanowilem pogrzebac, dla pewnosci zakupilem drugie szklo, ktore wsczesniej zakupil moj znajomy, ktory ma identyczny telefon jak jak i u niego przyciski dzialaja

bez najmniejszych problemow. Dzisiaj probowalem wgrac TWRP (wczesniej odblokowalem sobie bootloader), zeby wykonac backup. 

Zdziwilem sie, bo po wgraniu nie dzialal dotyk w TWRP (jest na to watek na xda-dev watek), jak sie okazalo u kolegi po sprawdzeniu modelu ekranu w /proc/hwinfo ma on:

JDI FHD R63452 J1 CMD PANEL

U mnie natomiast jest inny wyswietlacz:

LGD FHD TD4322 CMD PANEL

Moj obecny build to weekly Global 8.6.10.13.

Spotkal sie ktos z taka sytuacja, albo tez ma ten wyswietlacz i szklo hartowane, ale te przyciski mu dzialaja poprawnie ? Wszelkie odpowiedzi mile widziane.

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, witek_77 napisał:

też tak mam. Muszę czasami kilka razy kliknąć, a czasami jest ok. Zauważyłem, że trzeba idealnie w kropkę trafić. Zaraz sprawdzę jaki mam ekran

 

JDI FHD R63452 J1 CMD PANEL

Obalasz tutaj moja teorie, nie mniej jednak to nie powinno tak dzialac. Powinien lapac kazdy dotyk. Sprobuje z tym szklem Moloco, zobacze czy ten sam efekt. Jesli tak to bede reklamowal, bo to nowy telefon jest jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knox69 a tak z ciekawości gdzie kupowałes telefon? 

Zauważyłam jeszcze, że po podpięciu do ładowania zaczynają działać. To chyba nie jest normalne :) 

Właśnie napisałam do sklepu w którym kupowałam telefon, zobaczymy jak potraktuja mój przypadek. 

Edytowane przez Bulma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bulma napisał:

Knox69 a tak z ciekawości gdzie kupowałes telefon? 

Zauważyłam jeszcze, że po podpięciu do ładowania zaczynają działać. To chyba nie jest normalne :) 

Właśnie napisałam do sklepu w którym kupowałam telefon, zobaczymy jak potraktuja mój przypadek. 

Kupilem na allegro od uzytkownika reseller. Niestety u mnie podpiecie ladowania nic nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bulma napisał:

Napisałam do sklepu w którym kupiłam telefon i dowiedziałam się, że to jest kwestia źle naklejonego szkła. Tak, 4 razy źle nakleilam szkło :D Cisza w temacie.. Będę interweniować, nie chce telefonu z taką wada :/

W diagnostyce też kiepsko Ci działa? Jaki soft?

 

Mi śmiga dobrze, na wyświetlaczu:

JDI FHD R63452 J1 CMD PANEL

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bulma napisał:

Napisałam do sklepu w którym kupiłam telefon i dowiedziałam się, że to jest kwestia źle naklejonego szkła. Tak, 4 razy źle nakleilam szkło :D Cisza w temacie.. Będę interweniować, nie chce telefonu z taką wada :/

Nie no to jest slabe mocno, zgadzam sie, jednak reklamacja tutaj moze byc duzym problemem ze wzgledu na fakt, ze gwarancja dotyczy telefonu w stanie fabrycznym, czyli bez jakichs naklejek na ekranie, a w takim wypadku te przyciski dzialaja i serwis po prostu zdejmie szybke, sprawdzi, przyciski dzialaja i odesle telefon, ze niby sprawny. Mocno irytujaca jest ta sytuacja.

Edytowane przez knox69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bulma napisał:

Domyślam się, że tak właśnie będzie :/ spróbuję jeszcze z cienszym szkłem 0,2 mm. Bo gdy miałam naklejona folie poliwęglanowa dotyk działał. 

O widzisz, tez taka folie zamowilem, w ostatecznosci z czegos takiego bedzie mozna skorzystac, ale to polsrodek niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2016 o 14:26, Bulma napisał:

Zauważyłam jeszcze, że po podpięciu do ładowania zaczynają działać. To chyba nie jest normalne :) 

Po podlaczeniu ladowarki Xiaomi te przyciski zaczynaja dzialac, jak nalezy. Wczesniej ladowalem ladowarka od S4 bez QC i nie dzialaly. To jest komedia jakas, oczywiscie po odlaczeniu wszystko po staremu.

Tutaj demko, telefon kolegi z identycznym szkłem, jak ja mam (po prawej) po lewej egzemplarz kolegi:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/28145173/demo.mp4

hwinfo:

2016-10-18%2008.31.54.jpg

Po lewej kolegi, po prawej moj.

Edytowane przez knox69
Dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyglada na to, ze znalazlem rozwiazanie. Wychodzi na to, ze w wersji Global, zarowno Stable jak i Weekly Dev jest bug, ktory powoduje zachowanie opisane wyzej. W moim wypadku sflashowanie do ostatniego buildu Miui Polska rozwiazalo problem. 

Edit: jednak zbyt szybko sie ucieszylem, flashowalem na podlaczonym kablu USB wiec ladowal i przyciski dzialaly, po odlaczeniu ponownie przestaly dzialac. Telefon wysylam do serwisu.

Edytowane przez knox69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...