Skocz do zawartości

problem podczas rozmowy + ukrywanie zasiegu


rojeqq

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja miui polska 6.8.11

 

1. Rozmawiam z kimś. Pół minuty jest ok. Później zaczyna przerywać, jakbym nie tyle co gubił zasięg co telefon zaczynał szwankować. Bo osoba caly czas mówi tylko przez te "zakłócenia" nic nie mogę zrozumieć. Powtarza się to notorycznie i zdążyło się u 5 osób także wina leży po mojej stronie.

 

2. Wszyscy mają zasięg, mają internet (TA SAMA SIEC - PLAY) Ja nie mam. nawet jeslk zasięg jest o internecie nie ma mowy. Bardzo często gubi sygnał .. czasem potrafi nawet w centrum Wrocławia.. 

 

Szkoda słów.. miałem dostac innowacyjny telefon. Dostałem szmelc z beznadziejnym zdjęciami i problemami z podstswowymi czynnościami - dzwonieniem i połączeniem internetowym. Jakieś rady? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób aktualizację do najnowszej wersji MIUI 6.9.29 (miuipolska)

Sprawdź ustawienia APN (w ustawieniach karty sim)

 

Opis APN zaciągnięty z wikipedia

Access Point Name (APN) – nazwa wskazująca na konkretną sieć pakietową (np. Internet, intranet operatora) i (opcjonalnie) usługę (np. MMS, WAP, GPRS), dzięki której w sieciach komórkowych GSM i UMTS użytkownik terminala może korzystać z transmisji danych przesyłanych z zewnętrznych sieci.

Formalnie Access Point Name jest adresem IP (lub nazwą, która przez serwer DNS zostanie zamieniona na taki adres) elementu sieci szkieletowej nazywanego GGSN. Jedną z jego funkcjonalności jest routowanie pakietów pomiędzy siecią operatora a zewnętrzną siecią pakietową.

Konfiguracja przez użytkownika nazwy punktu dostępowego (APN) jest niezbędne dla korzystania z takich usług jak WAP lub GPRS. Nowe telefony automatycznie odczytują takie dane z karty SIM.

Przykładowa konfiguracja punktu APN dla operatora PLAY(P4 Sp. z o.o.):

punkt dostępu (apn): internet numer dostępowy: *99# nazwa użytkownika: brak hasło: brak dns: dynamiczny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, rojeqq napisał:

A przyszło do łba że wszystko było dobrze jeszcze z miesiąc temu. Po aktualizacji do miui polska (ALE NIE OD RAZU) zaczął się problem. Jakby był od razu po instalacji to bym napisał.

Jakbym chciał bez frytek, to bym powiedział bez frytek, nie? :) 
Nie napisałeś, że to nie jest issue out of the box.

Aktualizacja do najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wejść w panel sterowania i uruchomić czyszczenie. Możesz też ubić otwarte aplikacje, ale moim zdaniem to nie metoda...
Telefon nie powinien się tak przycinać. 
Jaką masz teraz wersję oprogramowania? Ile masz wolnej pamięci operacyjnej w momencie, kiedy widzisz te zacinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja działam teraz na 6.10.13 i mam ten sam problem z rozmowami, czasami jest to strasznie irytujące. Niestety nie znalazłem jeszcze rozwiązania. Problem pojawił się na poprzednim Romie, aktualizacja nic nie pomogła. Zostaje jeszcze opcja uszkodzonej karty ale kilka osób zauważyło ten problem i mam nadzieję że po prostu coś w sofcie jest nie tak i następna aktualizacja da radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z jakością rozmów. Dodatkowo zauważylem, że od jakiegoś czasu gubi zasięg. Będąc w tym samym miejscu raz mam zasięg na wszystkie kreski i po chwili spada do jednej. Mam dwie karty sim i na każdej jest tak samo.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Próbowałem zmieniać modem na ten z różnych wersji MIUI. Niestety nadal zasięg jest słaby, rzadko mam pełny, przeważnie 2-3 kreski na 5.
Co do rozmów, to "chyba" jest to w miarę naprawione na aktualnym modemie. Przynajmniej nie miałem tego podczas paru rozmów, które w sumie trwały 2h.
Zobaczymy jak będzie dalej. Zastanawiam się nad reklamacją telefonu, ale nie wiem, czy to jakoś pomoże, skoro nie tylko ja mam taki problem. Ew. jakaś wadliwa seria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Też mam problem z jakością połączeń w sieci PLAY we Wrocławiu. Obecnie posiadam dwie karty sim: Orange i Play. Gdy dzwonię z Orange problemy nie występują. W momencie połączeń z karty PLAY po kilku sekundach rozmowy nie słyszę co druga osoba do mnie mówi. Kartę SIM mam już od 4 lat więc też obstawiam, że być może jest uszkodzona. Dzisiaj byłem w salonie PLAY i doradzili mi żebym zmienił ręcznie sieć na PLAY(PLUS) i póki co problem z jakością połączeń już nie występuje. 

Edytowane przez konrads999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to robicie ale jak klikam na siec PLUS 4G, to i tak na pasku na gorze mam PLAY(Plus) 3G no i oczywiscie nie mam przesylu danych i internetu ;)

super, ale bez full hd nawet nie odpalam laptopow zeby sie nie denerwowac ;)

juz wzialem z51-70 :)

Edytowane przez rojeqq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie chce sie przelaczyc na play (plus) 4g, wskakuje 3g i wtedy nie ma opcji zebym mial internet. 

 

Czy mam ten telen wyrzucic do kosza? Bo ja nie jestem w stanie rozmawiac z ludzmi, po 10 sekundach zaczyna przerywac. Po co mi telefon ktory ma problem z rozmowami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wgrać ten modem - u mnie chyba pomógł.

Link: http://www28.zippyshare.com/v/pODnGePJ/file.html

 

Instrukcja:

Wbijasz w fastboot'a. Podłączasz telefon i odpalasz wiersz poleceń w folderze z tymi plikami.

Wpisujesz po kolei:

fastboot flash modem NON-HLOS.bin
fastboot flash dsp adspso.bin

Odpalasz telefon i sprawdzasz, czy coś się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No domyśl się czemu ma to służyć... Jaki masz problem z telefonem? Zasięg i problem z rozmowami. A właśnie za to wszystko odpowiadają pliki modemu (anteny).

I nie rozumiem dlaczego co tydzień jest nowy problem. Ja też mam z tym problem, ale nic więcej. A najwidoczniej my mamy jakiegoś pecha, bo znam ludzi z takimi samymi telefonami, którzy tych problemów nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

To mój drugi telefon Xiaomi. Pierwszy model miał problem z gniazdem jack i też rozmowami, dlatego został wymieniony na nowy model. Problem z rozmowami w sieci Play w sieci 4G dalej występuje, więc to chyba nie wina telefonu a zasięgu we Wrocławiu? dodam że korzystam cały czas z innej karty w sieci Orange i jakość rozmów jest idealna. W dniu dzisiejszym idę po nowa kartę SIM i napisze czy będzie jakaś roznica.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mamy już jakąś teorię... Z tego co zauważyłem to takie problemy mają jedynie ludzie z SIM od Play oraz z Wrocławia, tyle że kwestia miasta jest tutaj mniej ważna.

Po ręcznej zmianie sieci na 4G PLUS lub TMOBILE zasięg jest lepszy, ale nie wiem dlaczego nie wchodzi mi na 4G. Tylko na sieci PLAY 4G udaje mi się połączyć po LTE.

Też się zastanawiam nad tym, by pójść do PLAY'a z tym problemem. Mam nadzieję, że to jego wina, a nie uszkodzenia mojego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przerywa tel wymieniony w serwisie i karta sim nowa a problem dalej jest.Wydaje mi się że to problem sieci.to samo mam co kolega wyżej po ręcznej zmianie 4g tylko na play lte działa reszta to h+. Karta play(redbullmobile)

Ten nowy tel przynajmniej nie gubi sieć i Internet działa jak należy i sms w końcu mi wszystkie dochodzą.A  jeszcze aparat jest lepszy i jak właczam go to nie pstryka jagby coś się złamało.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemu z SMSami nie ma. Internet działa, ale zasięg czasem gubi z byle powodu. W tym samym miejscu potrafi mieć raz zasięg full, raz zgubić na parę sekund.
Co do kamerki, to podczas włączania i wyłączania mam takie pstrykanie. Czy to znaczy, że kamera jest w jakiś sposób uszkodzona i jakość zdjęć może być gorsza?

Apropo gwarancji. Gdzie oddawałeś telefon i ile czekałeś na zwrot?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michalec napisał:

U mnie problemu z SMSami nie ma. Internet działa, ale zasięg czasem gubi z byle powodu. W tym samym miejscu potrafi mieć raz zasięg full, raz zgubić na parę sekund.
Co do kamerki, to podczas włączania i wyłączania mam takie pstrykanie. Czy to znaczy, że kamera jest w jakiś sposób uszkodzona i jakość zdjęć może być gorsza?

Apropo gwarancji. Gdzie oddawałeś telefon i ile czekałeś na zwrot?

 

 

 

Poprostu pierwszy tel to umnie była jedna wielka wada fabryczna.A z aparatem to  teraz brak pstrykania przy włączaniu i aparat nie do porównania.Pstryka prawdopodobnie optyka to nie znaczy że może być uszkodzony ale umnie w pierwszym na pewno był gorszej jakości.

Ja przepłaciłem w xkom ale przynajmniej od razu wymieniają na nowy a nie czekałem na serwis taka promocja była 30dni na wymianę

wiem że u mnie jest kate ale problemy takie same tylko inny soft i lte800mhz

Zmieniałem stable na dev i różnicy nie było

Znalazłem kod serwisowy 

*#*#4636#*#*  może ktoś go wykorzysta.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rojeqq napisał:

Zachciało się NAJLEPSZEGO TELEFONU do tysiąca zlotych.

 

Zasięg dalej gubie, Patryka mi obiektyw - zdjęcia średniej jakości. Nie wspomnę o tym ze cały telefon się zacina a praktycznie nie mam na nim zsdnych apek.

Problem się nasila dzwonię i prewszy sygnał jest potem cisza brak zasięgu nie mogę się rozłączyć z 3min a zasięg nie wraca dość długo ostatnio musiałem restart zrobić żeby spowrotem był. Coraz częściej mi się to zdarza i z odbieraniem też praktycznie od czwartku codziennie

telefon kosa multimedilna gry.internet.nie ścina się wcale bateria dobra ,kilka niedociągnięć w sofcie ale to da się znieś ale co stego jak się do dzwonienia nie nadaje.No i dalej czekam na aktualizacjie gs może coś naprawi.

 

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wczoraj kart SIM w salonie na nową i muszę powiedzieć, że nie zaobserwowałem juz więcej problemów z połączeniami. Jednak będę w ciągu dalszym testował to rozwiazanie. 

@rojeqq spróbuj kupić całkowicie nowy starter z playa za 5zl i sprawdź czy problem dalej występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem razem z dziewczyną redmi note 3 pro modele identyczne różnią się tylko kolorem, mamy w T-mobile i również razem przechodziliśmy do nich więc mam takie same karty sim. Problem wygląda tak że u dziewczyny zasięg jest w porządku telefon nie gubi zasięgu a u mnie co kilka minut jest " brak sieci" , zauważyłem że często jak wyśle sms to od razu zasięg znika i zamiast kresek jest krzyżyk. Często też jak odblokowuje telefon pojawia się "tylko alarmowe" i za chwile łapię zasięg. Mieszkamy aktualnie w Olsztynie więc zasięg powinien rozsadzać telefon. Macie jakieś konkretne rady? Próbować wgrać modem na swój telefon? 

z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...