Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro vs Redmi Note 4 vs Redmi Pro


santos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów. Może niektórzy pamiętają że jakiś czas temu podpytywałem o Mi4 bo na takowy zamierzałem się przesiąść (z Mi3, z którego do tej pory korzystam). Z czasem doszedłem do wniosku że przesiadka z Mi3 na Mi4 nie będzie przysłowiowej d*py urywać, że oszałamiającej różnicy nie odczuję i koniec końców zaniechałem zmiany. Obecnie zastanawiam się nad którymś z wymienionych w temacie- jak mniemam przesiadając się z Mi3 tu już różnicę chyba powinienem odczuć. Suche cyferki w benchmarkach wskazują wartości wyższe conajmniej dwukrotnie, wydaje mi się że relatywne odczucia z korzystania również będą odczuwalne.

Nie pali mi się- Mi3 służy bezproblemowo- także nie mam ciśnienia i póki co czytam i namyślam się =)

- Redmi Note 3 Pro- najtańszy ale ponoć chwalony przez użytkowników. Na jego korzyść przemawia także snapdragon oraz bateria chwalona przez większość użytkowników.

- Redmi Note 4- nie mam doświadczeń z MTK no i ten helio x2o wcale nie zwala z nóg w benchmarkach (wierzyć cyferkom?). Do tego potencjalny brak wsparcia w przeciwieństwie do Quallcoma. Na plus na pewno wygląd. Póki co niezbyt popularny jeszcze zatem niewiadomą stanowią owy helion oraz kwestia pracy na baterii. Opłaca sie dokładać czy lepiej sprawdzony a tańszy RN3P?

- Redmi Pro- bodaj najdroższy ze wszystkich. Plus za design. Rownież helio x2o, ten sam RAM co pozostali. Te same niepewne- CPU (wsparcie) i bateria. Ciekawostką jest podwójny aparat- chociaż osobiście dosyć sceptycznie podchodzę do takich wynalazków a i fanem mobilnej fotografii także nie jestem- oraz ekran OLED. Duża jest różnica między takowym a zwykłym IPS?

Co do preferencji to istotne kwestie: CPU (pod kątem potencjalnych upgradów systemu), stabilność systemu, GPS i jakość rozmów, jakość wyświetlacza, design. Aparat jest sprawą drugorzędną.

Zapraszam do dyskusji i wymiany zdań i własnych doświadczeń =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba Redmi Note 4 i Redmi Pro są tak mało popularne że nikt nie ma nic do powiedzenia o nich hehe. Widać to z resztą po ilości postów i tematów w działach poświęconych owym modelom... A może by poczekać na Redmi Note 4 Pro które podług prawdopodobieństwa będzie na snapdragonie? Ktoś ma wiedzę kiedy Chińczyki zamierzają takowy wydać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie, poza Xiaomi. Ale po ofercie Qualcomma raczej nie prędko, lub dopiero w Note 5. Po prostu nie ogłosili nowych chipów, 652 nie jest dużo szybszy od 650, są plotki o 653 na 4xA73 i 4xA53 ale będą dopiero za kilka miesięcy. Qualcomm nie produkuje wydajnych midrange chipów na ARMowskich licencjach, ponieważ byłby konkurencją dla ich Kryo w 820tkach.

A co do tematu bierz RN3P 3/32, sparwdzony snap650, lub RN4 jeśli wolisz nowy, ładniejszy design - X20 jest wydajny, A72 w 10nm pokazują klasę, szkoda że Qualcomm się ich tak boi. Redmi Pro jest bardziej taką nieudaną ciekawostką, nie ma globala, nie sprzedał się jakoś dużo, sam wolałbym jakiegoś tańszego Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fikoblin. W dziale o Redmi Pro jest ciut więcej postów niz o Redmi Note 4. Ciekawe czy powodem jest jednak większa popularność czy więcej problemów hahaha. Nie ukrywam że design jest dla mnie istotną sprawą ktora w RN3P działa na jego niekorzyść. Podobnie jak opinie wielu w tym Acida (tak zasłyszałem) o stosunkowej awaryjności. RN4 i RP górują designem, RP kusi dodatkowo OLEDem za to odstraszają MTKami- jakoś nie jestem przekonany do Helio...

A jeszcze taka wątpliwość którą może ktoś rozwieje; gdzieś kiedyś wyczytałem że Xiaomi ma "trzy linie" telefonów: flagowe Mi, średnie Redmi Note i budżetowe Redmi. Czy istotnie Redmi Note jest "wyższe" od Redmi czy jednak to ta sama półka? Patrząc na parametry i ceny to raczej RP góruje nawet nad RN4 o RN3P nie wspominając...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zunner, a możesz cokolwiek powiedzieć o RN4 lub RP? Używasz może albo chociaż w ręku miałeś by pochwalić się pierwszym wrażeniem? Niby w recenzjach obydwa chwalone są za design i jakość wykonania, ponoć od RN3P to klasa wyżej. Podwójny aparat w RP to z komentarzy przeze mnie znalezionych to chwyt bardziej marketingowy.

Czy między OLEDem a AMOLEDem jest duża różnica? AMOLEDy mi nie leżą, są dla mnie zbyt pstrokate i cukierkowate, IPS jest calkowicie wystarczający ale zastanawia mnie właśnie ten OLED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia z nimi. OLED jako taki jest ok. AMOLED to OLED, tylko w wydaniu samsunga, nieco ulepszony. "Zwykły OLED" jest choćby w lumiach 730, 930 i u wszystkich innych producentów poza samsungiem(samoled), którzy korzystają z tej technologii. Jest bardziej cukierkowaty niż IPS. A czy taki jak w samsungach? To już zależy od kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Malżonka ma Galaxy S3 i dla mnie ten wyświetlacz jest przekombinowany. Ale wojna między zwolennikami a przeciwnikami AMOLEDów jest równie stara jak między zwolennikami Androida a wielbicielami Appla =) 

Hmm, im dłużej czytam wątki, komentarze użytkowników, testy, recenzje etc RN4 i RP to coraz bardziej mam mieszane uczucia... Same problemy/ pytania/ prośby o pomoc- głównie w temacie bootloadera, recovery i MIUI Polska... Myślałem że chociaż pojemna bateria owych modeli będzie mocnym atutem a tu dowiaduję się o jakiejś dolegliwości mocnego drenażu energii w trybie deep sleep.... Na obecną chwilę asem w rękawie obydwóch jest design jak dla mnie. RP wiem że nie ma a RN4 posiada jakieś gorilla glass?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tymi trzema zastanawiam i myślę, że specyfikacje są na tyle zbliżone, że największe jak dla mnie znaczenie ma ekran i aparat. Z tego co czytałem jednak dalej OLED jest lepszy od IPSa.

Wiem, że aparaty średnie we wszystkich, ale który z nich ma najlepszy?

I tak na marginesie, jak to jest możliwe, że ekran w Xiaomi Redmi Pro jest kilka mm węższy od ekranu Samsung Galaxy Note II skoro obydwa mają tę samą wielkość w calach i te same proporcje (16x9)?

Edytowane przez GregorJan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa z czujnikiem biometrycznym? RN3P i RN4 mają go z tyłu a RP w przycisku pod ekranem, czy któreś z rozwiązań jest lepsze/ szybsze/ nowocześniejsze czy coś takiego? Znaczy nie chodzi mi o samą wygodę korzystania bo to pewno kwestia przyzwyczajenia a raczej o sprawność "łapania" odcisku, szybkość reakcji, ogólne działanie. Czytniki linii papilarnych na pleckach nie są nowością ale te wbudowane w przycisk pod ekranem są jakby świeższym wynalazkiem, czy z automatu oznacza to, że zarazem lepszym?

EDIT:

Cos cisza w temacie, czyżby aż tak niewielu użytkowników było RN4 i RP? Do owych skieruje pytanie; jak z biegiem czasu sprawuje się Wam sprzęt? Jak bateria, czy może pojawiła się już jakaś aktualizacja prostująca nadmierny drenaż baterii w trybie spoczynku? Do posiadaczy RP- zadowoleni jesteście z wyświetlacza OLED? Duża różnica jest względem IPSów?

Edytowane przez santos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z redmi pro jest taki że jest za drogi, redmi note 4 nie jest lepszy od redmi note 3 pro,a że Polacy potrafią liczyć to za 160-170$ każdy kupuje właśnie rn3pro 3/32. Ceny tych nowych redmi dopiero zaczynają normalnieć więc myślę ze popularność dopiero przed nimi. Do niedawna jeszcze różnica między redmi pro a mi5 to było kilkanaście $, więc mało kto brał pod uwagę redmi pro. Teraz to jest ok 50$, a po wczorajszych obnizkach jeszcze więcej. Od początku byłem zdania że to świetny telefon,ale w cenie ok 200$, powyżej to już bardziej ciekawostka.
Kupuj, testuj -będziesz zadowolony

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Chinach wersja czarna jest dopiero w przedsprzedaży dlatego w Polsce nawet nie ma tego koloru, i może dlatego jeszcze nie jest aż tak popularny.

W komentarzach powyższego newsa piszą, że słaby aparat to wina softu. Rzeczywiście z tego co można zobaczyć na YT, Pro ma gorsza jakość od Note 3 pro, mam nadzieje, że to poprawią...

W tym porównaniu jakoś żaden z trzech nie ma idealnej jakości http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=8291&idPhone2=7863&idPhone3=8233

Edytowane przez GregorJan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny dylemat, szukam telefonu dla żony. mam redmi note 3 pro, używałem chwilę mi4c. W porównaniu do jej obecnego mi3 to dorównuje mu tylko mi4c, RN3pro robi słabsze zdjęcia. Ogólnie w xiaomi zawsze gorsza jakość to wina softu. Pamiętacie rok temu jak wyszedł redmi note 2 i na pierwszym sofcie robił świetne foty a później już były tylko gorsze?
Dla mnie najgorsze w redmi pro może być brak wsparcia lub brak pomocy bo mało osób go ma.
Ps jest teraz promo na banggood że za ok 160$ można kupić redmi pro


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie miui będzie , tym bardziej że redmi note 4 też jest na mtk. O to się nie boję. Przy takiej cenie pewnie nowych userow za chwilę przybędzie. O to nie ma się co martwić. Za taką kasę to jest świetny sprzęt. Wydajnościowo może nie jest lepszy od redmi note 3pro,ale aparat, wykonanie, oled przemawia na jego korzysc

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat, może już jest więcej użytkowników. Będę chciał wymienić mojego RN2.

Zastanawiam się głownie między Pro a Note 3 (a tu miedzy kate a kenzo)

Podoba mi się bardziej Pro, chociaż tył no nie wiem. Biorę pod uwagę tylko czarne przody.

Pytania:

1. oled czy ips, z drugiego jestem zadowolony ale pochwały idą w stronę oled

2. czytnik linii z tyłu czy z przodu, wolę chyba z przodu ale może są jakieś zastosowanie tylnego którego nie ma przedni

3. mediatek czy snapdragon - mam większe zaufanie do drugiego, na RN2 wydajnościowo ok ale bateria słabo

4. właśnie bateria jak w pro bo w RN3 czytam że super

5. aparat, ten z RN2 mi pasuje, podobno pro możliwości dobre ale soft jest nie, potwierdzi ktoś jak w tej chwili to wygląda?

6. faktycznie warto się przejmować w RN3 LTE 800 czy to miłe ale brak nie boli?

Na chwilę obecną cena, bateria, wsparcie za RN3, ekran?, design, czytnik, nowość? za pro.

Zbliża się 11.11 może coś będzie do wyrwania w lepszej cenie, z zapowiedzi pewnie bardziej RN3.

I co wybrać? Poradźcie coś, może ktoś ma doświadczenie z nimi razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się do redmi note 3 pro przekonać nie mogłem. Napalilem się na Kate bo mi brak b20 w podróżach przeszkadza trochę, ale jak tydzien temu wziął w rękę Kenzo kolegi to mi się przypomniało jak sprzedawalem redmi 3 i obiecałem sobie że do tego designu nie wrócę. Ale to kwestia gustu. Redmi pro mega mi się podoba. Miałem rn2 i fakt bateria słaba,ale x20 jest bardziej energooszczędny niż x10, bateria jest 1/3 wieksza no i oled przy jakimś czarnym motywie też mniej prądu bierze. Musi być lepiej. Z tego co widać po recenzjach te 5h SoT na spokojnie można liczyć. Rn2 trzymał mi ok 3h SoT

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już kilka dni roskminiam co tu wybrać, czy poczekać na note4 pro?

http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-redmi-note-4-pro.html

ale wg. tej specyfikacji to to samo co note 3pro ze snapem 652 +1gb ram tylko -nawet aparat mniejszy bo 13x hmm...

Edytowane przez chaos666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta notka wisi już dawno, nigdy nie była potwierdzona przez Xiaomi, z drugiej strony redmi note 3 pro też zaprezentowali z zaskoczenia. Ja bym nie czekał. Raz że nie wiadomo czy się doczekasz, dwa że zanim pojawi się w normalnej cenie i z normalnym romem będzie już 2017.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej czytam itp, mam większy dylemat co wybrać, Teraz obok  RN3P jest do wyboru Redmi Pro lub Mi4s.

Na 1 miejscu stawiam baterię, 2 miejsce to wydajność(gierki).

Aparat, wykonanie czy możliwości odblokowanie bootloadera czy wgrywania custom romów stawiam na samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria i wydajność w grach najlepsza jest w rn3 pro. Ten model ma mocniejsze CPU od redmi pro. Dla mnie największym problemem telefonu był jego wyglad. Dzisiejsze nowości są dużo bardziej atrakcyjne i to że jakaś apka będzie mi się ułamek sekundy wolniej otwierać ( serio takie są różnice, popatrz porównania na yt) poszło na drugi plan. Bateria dla mnie ma trzymać 5h SoT, nawet jeśli będzie więcej to i tak na noc ją podłącze. Więc z automatu mi4s odpadło. Do kompletu jeszcze bralem pod uwagę redmi note 4, że względu na normalne usb, ale oled przewazyl i zamowilem redmi pro

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2016 o 18:35, GregorJan napisał:

Jest już ten Redmi Pro 30% taniej? Bo jakoś nie mogę znaleźć tańszego niż miesiąc temu.

Tu sprzedający pisze, że niby jest na forum polska wersja do tego modelu http://allegro.pl/xiaomi-redmi-pro-3gb-64gb-mtk-heliox25-fv23-i6591286471.html

Gdzie to niby jest?

Bo jest xiaomi.eu na ten model. Jak przyjdzie to sobie odblokujesz bootloader i wgrasz. Co do kupowania to kup w ibg (coś koło 900zł z 2 latami gwarancji w PL) lub Goldway (750zł, "praktycznie brak gwarancji").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...