Skocz do zawartości

Xiaomi MI3 - Zadaj pytanie, odpowiemy w recenzji!


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie kwestia możliwości ładowania akumulatorka w Mi3. Ładowarka oryginalna - 1A - jest mało wydajna. Pełne ładowanie to ponad 5 godzin. Tak ja to stwierdzam. Doładowania w tzw międzyczasie przez USB z laptopa czy TV jest prawdopodobnie na jeszcze mniejszym prądzie. Gdzieś obiło mi się o uszy, że ten fon jest przystosowany do szybkiego ładowania, potrzebna jest inna, wydajniejsza ładowarka. Czy coś wiecie na ten temat, nie chcę ryzykować eksperymentując. Możliwe, że w Chinach dostępne będą mocniejsze ładowarki. Gdyby tylko wiedzieć jakim prądem można Mi3 potraktować, bez uszczerbku dla trwałości akumulatora. Na pewno znaleźlibyśmy jakiś odpowiednik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać w necie albo na forum bo to już zostało powiedziane.

Możesz ładować mocniejszą ładowarką np. 2 Amperową od Nexusa 7 (ja taką mam).

Ponadto ładowanie od 0 na wyłączonym telefonie przez Xiaomi Power Bank, który na wyjściu ma 2A trwa równo 1,5 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z HTC desire i mi2s mam ładowarki 2 amperowe, więc one bez problemu chyba szybciej naladuja bank.

Niedawno spróbowałem naładować Power bank swoją HTC ładowarka i była bardzo gorąca, ale kilka godzin miałem cały bank. Czy te gorąco (prawie parzylo) nie będzie miało negatywnego wpływu na wnętrze ładowarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ile czasu jest ładowany Twój Mi3 1,5h ?

Power Bankiem 1,5h (zakładając ładowanie na wyłączeniu od 0). Natomiast normalnie z ładowarki 2A chyba ok. 1-1,5h. Piszę chyba ponieważ bateria w MI3 starcza mi spokojnie na 2 dni i akurat tak mi wychodzi, że ładuję w nocy więc nie wiem dokładnie ile to zajmuje. Nie widzę w kwestii ładowania MI3 żadnego problemu. Jeśli fabryczna ładowarka jest za słaba to używa się mocniejszej.

Aczkolwiek muszę sprostować to co napisałem wcześniej.

Bo teraz sprawdziłem moje ładowarki i okazuje się, że nie używam 2-amperowej tylko 1,35A z Nexusa 2013. 2A była w Nexusie 2012 a tego oddałem mamie (wraz z ładowarką). Także swój sprzęt ładuję 1,35A ładowarką z Nexusa 2013 (i tu musiałbym zweryfikować jeszcze ten czas ładowania MI3) a także 1-amperową od jakiegoś Xiaomi (tą przy łózku więc jest do ładowania w nocy MI3).

Czyli na chwilę obecną mogę jedynie potwierdzić 1,5 godziny ładowania MI3 od 0 na wyłączeniu przez power bank z wyjściem 2A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było mieć takie urządzenia.

Wysłane z mojego MI 3W

Wiem Acid dobrze,

ale jak kolega wyzej pisze, ze kazde porownanie jest dobre... nie do konca

bo M3 wyszlo jesien 2013, s3 wyszlo na poczatek 2012 chyba? a iphone 5 tez gdzies tak jak s3.

takze czas leci i technika do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo ;p

Nie łudźmy się. MI3 jest za 320$ a iPhone sprzętem za 600. No musi być siłą rzeczy lepszy w paru rzeczach (już pomijając jego przewartościowanie).

Dodali porządny układ dźwiękowy, zresztą Apple ma duże doświadczenie w muzycznych sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo ;p

Nie łudźmy się. MI3 jest za 320$ a iPhone sprzętem za 600. No musi być siłą rzeczy lepszy w paru rzeczach (już pomijając jego przewartościowanie).

Dodali porządny układ dźwiękowy, zresztą Apple ma duże doświadczenie w muzycznych sprzętach.

Dokładnie tak.

Zresztą tu ios7 tu android

Jak porownywac mężczyznę z kobieta.

XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipset dźwiękowy chipset, system systemem. I jest co porównywać i nie ma znaczenia jaki to system, jaka marka, czy jaki chipset. Powiem tak HTC ONE który nie ma żadnego chipsetu dobrego do audio, lecz zwykły zintegrowany gra bardzo dobrze, tak samo LG G2 i Note 3 na rynek europejski, na równi są z iPhonem 4S. iPhone 5 jest to najgorzej grający iPhone, gra gorzej niż 3G. I oczywiście wszystkie te bajery dźwiękowe (Dirac HD, Beats w HTC) wyłączone, gdyż one tylko psują dźwięk i jakość jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak obie wersje się trochę różnią, nie tylko procesorem. Szkoda, że nikt nie dodał informacji w etui. Czy może ktoś powiedzieć do czego służą te otwory i czy mogą być tak przykryte?

Masz racje różnią się, patrzylem na oryginalne silikony. Tylko szkoda ze nie napisane iz to do wersji tegra. Dzięki kolego !!

Tegra ma mikrofon po lewej przy jacku, snapdragon ma mikrofon po prawej z zupełnie innym wycięciem w obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak obie wersje się trochę różnią, nie tylko procesorem. Szkoda, że nikt nie dodał informacji w etui. Czy może ktoś powiedzieć do czego służą te otwory i czy mogą być tak przykryte?

http://blog.antelife.com/2014/01/08/rev ... ilver.html

Ta stronka pokazuje wszelkie różnice w wersjach i przestrzega przed zakupem niepasujących akcesoriów właśnie..

W waszej recenzji też warto by było o tym wspomnieć ku przestrodze innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...