Skocz do zawartości

Xiaomi MI3 - Zadaj pytanie, odpowiemy w recenzji!


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

post-2-13980030824659_thumb.jpg

Po długich oczekiwaniach, dostaliśmy wreszcie nasze MI3-ki. Niebawem na łamach MIUIPolska.pl pojawi się recenzja, w formie znanej z MI2 i Red Rice.

Jeśli masz pytanie związane z użytkowaniem i funkcjonalnością MI3, to śmiało zadaj je w tym wątku - odpowiedź uzyskasz w recenzji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy telefon posiada opcje głośnomówiącą dla połączeń? (Ktoś pisał że brak..)

Czy podczas gdy telefon jest wyłączony działają alarmy?

Jak działa fotografowanie time lapse i czy dużo baterii zżera? Telefon jest podczas time lapse non stop w funkcji aparatu i wyświetlacz nie wygasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest głośnomówiący. Ale mówimy tu o romie stable który jest zainstalowany fabrycznie. Jeszcze nie wgrałem dev a z tego co wiem to dev ma jeszcze problemy.

Alarm na wyłączeniu działa bo tak też jest w telefonach MI2.

Time lapse działa tak jak w MI2 czyli bardzo dobrze. Nie gasi się wyświetlacz bo to jest tak samo jak nagrywanie kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta ladowarka chociaz faktycznie ma ten 1A? Bo moja od MI2 zamiast dawac 1A daje jakies 700mA... czyli jesli bym chcial pograc w wymagajaca gierke to takie ze 2 ladowarki bym musial podlaczyc :P

wracajac do MI3, jak z oszczedzaniem energii wyglada sprawa? czy system wciaga duzo pradu? jak porownujac z innymi telefonami trzyma bateria podczas przegladania internetu, ogladania filmow itp?

oczywiscie nie chce zebyscie teraz wszyscy sprawdzali jak dlugo kazdy telefon jaki posiadacie podziala z zapetlonym filmem ;P ale w necie jest takich porownan multum tak wiec dobrze by bylo jakies porownanie zobaczyc z innymi telefonami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest dioda powiadomień?

Czy można nagrywać rozmowy?

Czy jest możliwość włączenia jedynie roamingu krajowego?

Czy można dodawać kontakty na kartę SIM?

Czy można zablokować nr telefonu, aby połączenia od tego numeru były odrzucane automatycznie?

Czy przeglądarka obsługuje flasha?

Czy ma radio?

Czy wspiera HD Voice?

Ile czasu zajmuje naładowanie od 0 do 100%?

Najbardziej subiektywnie - jak się trzyma w ręce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest dioda powiadomień?

Czy można nagrywać rozmowy?

Czy jest możliwość włączenia jedynie roamingu krajowego?

Czy można dodawać kontakty na kartę SIM?

Czy można zablokować nr telefonu, aby połączenia od tego numeru były odrzucane automatycznie?

Czy przeglądarka obsługuje flasha?

Czy ma radio?

Czy wspiera HD Voice?

Ile czasu zajmuje naładowanie od 0 do 100%?

Najbardziej subiektywnie - jak się trzyma w ręce?

Czy można dodawać kontakty na kartę SIM? tak, poprzez alternatywna aplikacje

Czy można nagrywać rozmowy? - tak

Czy można zablokować nr telefonu, aby połączenia od tego numeru były odrzucane automatycznie? Tak

Czy ma radio? Tak

Czy przeglądarka obsługuje flasha? Tak

Ile czasu zajmuje naładowanie od 0 do 100%? Zależy od ładowarki.

Najbardziej subiektywnie - jak się trzyma w ręce? Zależy od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol no wiesz?...

Czy jest dioda powiadomień? chyba nie ma, powiadomienia będą za pomocą podświetlanych przycisków pod ekranem

Oczywiście, że MI3 ma diodę LED. Znajduje się na prawo od oczka aparatu (czyli inaczej jak w MI2 gdzie dioda była pod przyciskami nawigacyjnymi.

Co do HD Voice to oczywiście, że nie ma bo to feature Samsunga chyba.

A jak leży w dłoni? Hm. powiem tak po kilku dniach MI2 wydaje się malutki, za mały :)

Owszem troszkę przeszkadzają ostre krawędzie ale da się żyć.

Ja mimo, że nie mam dużych dłoni obsługuję MI3 jedną ręką. Po prostu trzeba troszkę inaczej chwycić telefon. Plusem jest bardzo mała grubość telefonu, znacznie mniej niż MI2. Dzięki temu łatwiej jest objąć telefon dłonią. Ponadto po wymianie jeansów na takie z głębszymi kieszeniami MI3 lepiej w nich lezy niż MI2. MI2 pogrubiał i było czuć telefon a z MI3 nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol no wiesz?...

Oczywiście, że MI3 ma diodę LED. Znajduje się na prawo od oczka aparatu (czyli inaczej jak w MI2 gdzie dioda była pod przyciskami nawigacyjnymi.

Co do HD Voice to oczywiście, że nie ma bo to feature Samsunga chyba.

A jak leży w dłoni? Hm. powiem tak po kilku dniach MI2 wydaje się malutki, za mały :)

Owszem troszkę przeszkadzają ostre krawędzie ale da się żyć.

Ja mimo, że nie mam dużych dłoni obsługuję MI3 jedną ręką. Po prostu trzeba troszkę inaczej chwycić telefon. Plusem jest bardzo mała grubość telefonu, znacznie mniej niż MI2. Dzięki temu łatwiej jest objąć telefon dłonią. Ponadto po wymianie jeansów na takie z głębszymi kieszeniami MI3 lepiej w nich lezy niż MI2. MI2 pogrubiał i było czuć telefon a z MI3 nie :)

o widzisz nie dopatrzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na tylnym panelu tuż obok podwójnej diody LED na zdjęciach widać mały otworek - czy to 2 mikrofon, np. do wytłumiania szumu otoczenia podczas połączenia głosowego. A poza tym jaka jest słyszalność w trakcie takiego połączenia po obu stronach.

Z jakiego materiału wykonano zewnętrzną powłokę obudowy, gdzieś wyczytałem że to magnez a ramkę wykonano z aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku jest obudowa z magnezu a cała obudowa jest z plastiku ale specjalnie utwardzona. Czasem obudowa bywa zimna jak aluminium ale jednak to plastik. Otwór z tyłu to mikrofon. Dźwięk podczas rozmowy jest bardzo dobry ale to też zależy od operatora. Czasem ludzie wyłączają drugi mikrofon bo pogarsza jakość (przynajmniej tak było w Mi2).

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje ten plastik - czy konieczny jest zakup etui np. bo łatwo się rysuje? Może próbowałeś instalować klawiaturę SWYPE na Mi3, mogą być z tym jakieś problemy? Przypuszczam, że domyślnie nie ma takiego sposobu pisania na MIUI. Liczę również, że moje kontakty i e-maile bezboleśnie "przeskoczą" do Mi3 z konta Google 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD Voice to standard stosowany przez wszystkich (no jak widać, prawie wszystkich :P ) ale jeszcze się upewnijcie czy jest czy nie ma, bo nie chce mi się wierzyć, że telefon o takich podzespołach z 2013 nie ma tej funkcjonalności.

A i chodziło mi oczywiście o diodę powiadomień dedykowaną, a nie diodę led do aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś dostępna opcja stopniowego pogłaśniania dźwięku dzwonków, alarmów itp.

Czy akumulator smartfonu trzeba w jakiś sposób formować.

Nie trzeba nic formować/formatować.

Wystarczy nacisnąć na pojawiające się kółko z dzwonkiem podczas podglasniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyraziłem się jasno. Chodzi mi o efekt automatycznego stopniowego wzmacniania głośności wybranego np. pliku dzwonka czy budzika.

W najnowszym andku można dowolnie ustawiać poziom głośności początkowy i końcowy danego pliku muzycznego, przypisanego do zdarzenia np. Alarmu budzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, ja bym poprosił o porównywanie Mi-3 vs Mi-2 w recenzji, posiadasz oba więc fajnie by było poczytać co poprawili/dodali/zmienili w nowszym flagowcu.

Dodatkowo jakbyś mógł Acid w recenzji zamieścić zdanie, może dwa, czy warto przesiadać się z Mi2 na Mi3. Głównie chodzi mi o pracę systemu, czy jest wyraźny skok jakościowy.

Zanim ja będę zmieniał telefon to pewnie jeszcze wyjdzie następny flagowiec, aczkolwiek gdyby miał wybierać teraz, to cholibka nie jestem pewien który, a wszystko przez te kanciaste rogi w Mi3. Ani to ładne, ani to wygodne.. Bawiłem się LG L9 i mnie to strasznie irytowało. Jednakże jak wiadomo jeśli jest warto, to można się ugryźć w język i próbować się polubić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. ja się przesiadłem z Mi2 :)

Owszem MI3 jest kanciasty ale aż tak nie przeszkadza a te 5 cali to już nie takie duże. Zawsze jest strach przed 5-cioma calami ale potem człowiek się przyzwyczaja. Szczególnie, że zwiększa się znacznie komfort przeglądania neta. Plusem jest mała grubość, dzięki temu dobrze leży w dłoni. Jak chcesz porównywać to zobacz w jakimś sklepie kanciastą Lumie z najwyższej półki, albo Xperie Z1. Xperia jest cięższa od MI3 ale podobne wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość ekranu mnie nie przeraża, gdy mierzyłem Gnexa (4,65) do SGSa4 (5) to wielkością te telefony są prawie takie same, minimalnie SGS4 jest większy. Ale bawiłem się też LG G2 (5,2) i tragedii nie było. Przy najbliższe okazji tą Z1 wezmę do ręki :)

A tak przy okazji, czy produkty Xiaomi z czasem tanieją? Czy za x miesięcy ten Mi3 można będzie kupić taniej niż jest teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość ekranu mnie nie przeraża, gdy mierzyłem Gnexa (4,65) do SGSa4 (5) to wielkością te telefony są prawie takie same, minimalnie SGS4 jest większy. Ale bawiłem się też LG G2 (5,2) i tragedii nie było. Przy najbliższe okazji tą Z1 wezmę do ręki :)

A tak przy okazji, czy produkty Xiaomi z czasem tanieją? Czy za x miesięcy ten Mi3 można będzie kupić taniej niż jest teraz?

Z1 i M3 to kolosy.

Raczej cena się nie zmienia.

Xiaomi w tej chwili ma do zaoferowania wersje 16gb wcdma, 64gb jeszcze nie było.

LG G2 jest wielkości i9500. Wygodny wielki wyświetlacz z małej obudowie. Cena extra. Serwis w Polsce. Zakup w Polsce. 32Gb za 1750zł. Miui prawie gotowe, oczywiście port lg z dodatkami typu knock on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena telefonów Xiaomi zawsze spada w przypadku gdy wejdzie nowy model.

Aby spadła cena MI3 to musi się pojawić MI3S.

Ciekawe, MI3 wyszło a MI2/S/A kosztuje w Xiaomi tyle samo co kosztowało, u handlarzy praktycznie ceny się też nie zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z1 i M3 to kolosy.

Raczej cena się nie zmienia.

Xiaomi w tej chwili ma do zaoferowania wersje 16gb wcdma, 64gb jeszcze nie było.

LG G2 jest wielkości i9500. Wygodny wielki wyświetlacz z małej obudowie. Cena extra. Serwis w Polsce. Zakup w Polsce. 32Gb za 1750zł. Miui prawie gotowe, oczywiście port lg z dodatkami typu knock on.

Niby tak, ale jakoś jestem już zrażony do tego prefiksu PORT ;) To chyba przez te przeboje na linii Gnex - MIUI (i to nie port nawet). Ostatnimi czasy coraz mniej się bawię, szukam stabilizacji (w moim telefonie oczywiście ;P), a że lubię MIUI to mierzę właśnie w Xiaomi. No ale starczy już tego, bo to nie na temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...