Skocz do zawartości

Nie dziala ADB FLASH problem ze sterownikiem?


Muniek

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Oczywiscie robie wszystko wg poradnika :) Ale jak podlaczam telefon do kompa wykrywa go , pokazuje sie ikona telefonu ale wchodzac na niego nic sie nie pokazuje w oknie windowsa ( tak jakby brakowalo jakiegos sterownika - w menedzerze urzadzen widac ze nie ma zainstalowanego sterownika ). nie dziala adb flash nie wykrywa mi urzadzenia. Czy na poczatku trzeba zainstalowac roota? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Co robisz według poradnika? Root nie ma tu nic do znaczenia

1. Instalacja china dev - nie instaluje mam najnowsza stable , 2. Odblokowanie boot loadera - odblokowałem, 3.Instalacja recovery - tu sie zatrzymalem , po wlaczeniu telefonu w trybie fastboot i odpaleniu adb mam tylko wiersz polecen c:\program files ........, dodam ze telefon zaraz po podlaczeniu kablem sam wychodzi z trybu fastboot i odpala sie na nowo).

Zatrzymalem sie na pkt 3.1 poradnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muniek napisał:

1. Instalacja china dev - nie instaluje mam najnowsza stable , 2. Odblokowanie boot loadera - odblokowałem, 3.Instalacja recovery - tu sie zatrzymalem , po wlaczeniu telefonu w trybie fastboot i odpaleniu adb mam tylko wiersz polecen c:\program files ........, dodam ze telefon zaraz po podlaczeniu kablem sam wychodzi z trybu fastboot i odpala sie na nowo).

Zatrzymalem sie na pkt 3.1 poradnika

Pobierz instalator ADB/Fastboot  na C do tego folderu wrzuć także Twrp  .Uruchom telefon w trybie fastboot. Podłącz telefon do PC. Wydaj polecenie: fastboot devices, To Ci zatrzyma telefon w fastboot .Wgraj recovery Komenda fastboot devices. Następnie: fastboot flash recovery twrp.img  oraz fastboot boot twrp.img. WAŻNE wcześniej wrzuć rom MIui Eu na kartę. Po wgraniu Recovery nie uruchamiaj ponownie telefonu bez uprzedniego wgrania romu bo będzie brick. Jeżeli Twrp będzie po chińsku to tu masz rozwiązanie

TWRP-5.png.2dbae262c8e5c56a2d1b16e99e5ea558.pngTWRP-4.png.4082cb3e93b8d4fada9445436f4f6f8b.png

Następnie w Twrp wchodzisz w Wipe. Factory reset (yes) za chwilę robisz  Advanced Wipe zaznaczasz to co na zdjeciu

wipe1.jpg.4c0ea96088cea043bc1408d9c3c952bd.jpg

Za każdym razem robisz back nie reboot i klikasz na  Install  wybierasz pamięć SD i szukasz romu instalujesz robisz Wipe i Reboot. The End :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Wszystko sie udalo :) ( no prawie ) A przyczyna bylo to ze zaintstalowalem ADB flash zamiast bezposrednio na sciezce C:\ to na c:\ program files.... \ adb .....

Teraz jednyne co mi nie dziala to to ze jak podlaczam telefon do kompa nie moge wejsc ani na pamiec karty ani na pamiec telefonu , poprostu puste okienko w eksploratorze ;/ 

trzeba jakies sterowniki wgrac do Windowsa zeby go widzial poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muniek napisał:

Teraz jednyne co mi nie dziala to to ze jak podlaczam telefon do kompa nie moge wejsc ani na pamiec karty ani na pamiec telefonu , poprostu puste okienko w eksploratorze

Musisz na fonie (podłączonym do PC) rozwinąć górną belkę, klikasz w "USB w trybie ładowania" i zmieniasz na MTP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...