Skocz do zawartości

Ile trzyma bateria w redmi note 4


darer

Rekomendowane odpowiedzi

Umiem obsługiwać się androidem :) Włączona mam synchronizację maili i to w sumie tyle. Autostart itd także skonfigurowane.

Nic nie pomoże na ten bug, bo nawet w trybie samolotowym bateria spada szybko w trybie spoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, scooby666 napisał:

Umiem obsługiwać się androidem :) Włączona mam synchronizację maili i to w sumie tyle. Autostart itd także skonfigurowane.

Nic nie pomoże na ten bug, bo nawet w trybie samolotowym bateria spada szybko w trybie spoczynku.

U mnie Na Redmi Pro w trybie samolotowym było dobrze ok 2% na 12 godzin, ale poza trybem 1%/1h :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie będzie trzymać 2xtyle co ten nexus. Różni recenzenci rozne wyniki mają, generalnie jeśli chodzi o baterię to jednak ciut lepiej wypada rn3pro,ale różnice nie są duże i zapewne wynikają z tego że Romy są jeszcze nie dorobione i kiepsko zarządzają energią w spoczynku.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam zainstalowane miuipolska/xiaomi.eu i mogę powiedzieć, że po pierwszych chwilach użytkowania nie ma już takiego draina baterii w spoczynku. W tym momencie po 1,5h po odpięciu od ładowarki telefon ma 99%, kilka minut na ekranie, a usługi google zjadły tylko ~15% baterii(w china stable miały około 50%). Dam znać po całym dniu jak to wygląda.



Edit. Drain w nocy jakby mniejszy przy pełnej synchronizacji. Proporcje zużycia też lepsze.
22922c68ac02cab0a354a541c12e2bfc.jpg
76c8f1b5bb9e36a1c0073b106a14f067.jpg
684ff2ed34842a33c754047ec4a3ffe4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Apropos tematu baterii itd, wiecie może jakie są najlepsze parametry ładowania dla telefonu?

Mianowicie, do zakupu Xiaomi Redmi Note 4, została dołączona zwykła, czarna niebrandowana ładowarka z długim kablem USB.
Wtyczka sama w sobie nie wygląda, że jest zbyt dobrze wykonana, dlatego podłączyłem dołączony kabel do innej wtyczki z LG.

Zainstalowałem sobie w telefonie aplikacje Ampere, żeby sprawdzić jak ładuje i chciałbym się skonsultować jakie wyniki winna mieć. 
Przy podłączeniu oryginału pokazuje ładowanie na poziomie 2000mA, napięcie ok. 3,8 V

W momencie jak podłączam oryginalny kabel do innej wtyczki (LG) napięcie ok. 4,1 V, natężenie nawet  4990mA.

Co jest lepsze dla telefonu? Chodzi o żywotność baterii, ewentualne przegrzanie itd. 
Będę wdzięczny za odpowiedź. 
Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

 ok. 6 godzin SOT to powinno przekładać się na spokojne 1,5 dnia. Mnie wystarcza średnio na prawie cały dzień ale od ok. godz. 20 katuje go grami więc nie ma siły. Jeśli ktoś zdecydowanie będzie go używał do dzwonieinia, jakiś internet to spoko 1,5 do nawet 2. Oczywiście ustawiłem pełne wyłącznie fona w nocy czyli między 2 a 7 jest całkowicie wyłączony. Oczywiście automatycznie. A tak standardowo cały czas włączone LTE i Wifi, GPS jakieś facebooki w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

Było pytanie po porównanie Redmi NOTE 3 Pro do Redmi NOTE 4. Miałem Note 3 pro około trzech miesięcy a teraz note 4 od tygodnia.

Bateria lepsza w NOTE 3 pro - 2,5 dnia włączone dane, jak nie dane to wifi, pokerstars, przeglądanie stron, maile, dzwonienie, smsy itp - na prawdę sporo. Wszystko hulało aż miło.

Teraz NOTE 4 - jest gorzej wieczorem po całym intensywnym dniu niestety tylko 49%. czyli bateria jest wyraźnie słabsza. lub po prostu Mediatek jest bardziej zżerający energię. Co więcej NOTE 4 bardziej się grzeje (nie jest to jakieś mocne nagrzanie natomiast zauważalnie większe niż NOTE 3). 

Wygląd NOTE 4 rekompensuje te niedogodności moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze czasy są ponoć na 6.12.22 (sorry jeśli przekręciłem)

Ogólnie potwierdzam rom-y grudniowe są tu chyba najlepsze. Telefon ma bliska mi osoba, więc testują głównie drain baterii. Nie widzę sensu posiadania smartphone po to by mieć wszystko wyłączone. 

Problem istnieje nie jest rozwiązywalny przez fixy. Rozwiązaniem nie jest włączenie 2g, wyłączeniem wszystkiego-> fix dostępny w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Kupilem w styczniu w Technos dwa telefony, Note 3 Pro Global i Note 4 na Mediateku. O ile 3 Pro tylko na czuwaniu bez włożonej karty sim i wszystko powyłączane trzyma mi 16 dni i jest jeszcze 50%, to Note 4 schodzi około 1% na godzinę w takich samych warunkach... Mam Global zainstalowany. Bardzo słabo... Telefon odeslalem do sklepu, potestowali i przysłali drugi egzemplarz, ale niestety to samo. Może jak zainstaluje miui Polska będzie lepiej. Doradzcie czy można coś zrobic, żeby bateria tak nie uciekała w bezczynności.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W redmi pro był podobny problem ( ten sam procek) już od ostatnich wydań Xiaomi.eu jest ok pod tym względem. Używam od zeszłego piątku lenovo,redmi pro leży na półce bez SIM, ale z Wi-Fi, normalnie maile,powiadomienia przychodzą. Przez te 6dni spadło 30% baterii.

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest o co walczyć i wgrywać xiaomi.eu? Powinno poprawić sytuację? Bo sporo z tym zachodu. Wysłałem prośbę o odblokowanie bootloadera, ale sporo czekania chyba...

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co mozna zrobic z drenowaniem baterii w Note 4 (MTK) przez Google Play? To co zrobiłem to:

a)GPS włączyłem na oszczędzanie baterii

b)w aplikacji Play wyłączyłem automatyczne aktualizacje

Mimo to dalej Usługi Google zjadają mi prawie tyle samo co 'Android'/'System Android'

Też macie ten problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściagnij sobie tyle aplikacji ile potrzebujesz, zapisz sobie na dysku instalator google play.apk i usuń aplikacje. Za każdym razem jak bedziesz chcial zainstalowac nowe apki to instalujesz google -> instalujesz apki -> usuwasz google i problem z głowy.

Beznadziejne rozwiązanie ale jakie skuteczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...