Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jest szansa że winna jest bateria albo snapdragon 821 jest niedorobiony i stąd to nagrzewanie się i drenaż baterii? W miarę jak bateria się "starzeje" to coraz bardziej to jest dokuczliwe? 

Chociaż użytkownicy Mi 5 też mieli (nie wiem jak teraz) podejrzenie że xiaomi celowo "psuje" ten telefon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bergmen napisał:

Wiem słabo. 

Poniżej xiaomi.eu 7.3.30 :)

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=166370

zainstalowałem. 

edit

jest lepiej. Nawet czytnik palca jest lepszy.

Prześledziłem sobie swoje posty na forum i wyszło mi, że najbardziej byłem zadowolony z softów 7.4.6 oraz 8.4.26. Na tym drugim telefon miał najlepszą wydajność i wyniki w AnTuTu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Mi5s także ma się bardzo dobrze, nie wiem skąd te żale. Ogólnie na tych nowych aktualizacjach nie trzyma bateria jak kiedyś ale jak na tel co ma 2 lata jest super.

Mój 1 dzień wytrzymuje bez prblemy a i 1,5 dnia się zdarzy

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już pierwsze podejrzenia. Telefon bez SIM i z wyłączonymi wszystkimi modułami w trybie czuwania mógłby pewnie działać i tydzień bo wygląda to tak:

Screenshot_2018-12-12-02-14-50-063_com.miui.securitycenter.png

Przy włączonym jedynie WiFi jest już dużo mniej kolorowo:

Screenshot_2018-12-12-12-34-49-856_com.miui.securitycenter.png

Nie wiem czy to wina modułu czy aplikacji, które korzystają z sieci - Facebook, Messenger, Telegram, Play Store, Blue Mail, etc. Dlatego na noc odpalę telefon z włożoną SIM i włączoną transmisją danych. Reszta będzie wyłączona i może to da jakiś obraz.

Edytowane przez rock'n'rolla
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadome jest, ze transmisja danych bierze wiecej baterii niz polaczenie wifi, a jak masz sredni/slaby sygnal to juz w ogole. Telegram, facebook itd. czyli apki korzystajace z internetu mocno przyczyniaja sie do drenowania baterii.

Moje zdanie jest takie, ze im wiecej jest zainstalowanych aplikacji tym szybciej leci bateria i nie wazne czy jest to xiaomi, oneplus czy samsung. Jak Ci sie nudzi to zrob taki test, zrob full wipe, naladuj na maksa baterie i odpal w przegladarce jakis film na youtube (blisko routera, zeby byl dobry sygnal). Na xda ludzie wrzucali screeny z SoT 7h, tyle to raczej nie wyjdzie bo bateria ma juz dwa lata, ale mysle, ze powinno udac sie uzyskac okolo 6h. Potem naladuj telefon i i uzytkuj go normalnie, ale tez bez instalowania aplikacji. Mysle, ze bateria wytrzyma ze 3 dni (no chyba, ze bedziesz caly czas siedziec na przegladarce to wiadomo, ze bateria szybciej poleci).

Ja telefon praktycznie laduje codziennie, ale mam lacznie 96 aplikacji, czesc z nich dziala w tle, a inna czesc korzysta z internetu.

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria jest nowa a to co piszesz nie znajduje odzwierciedlenia w pracy telefonu. Po prostu coś drenuje baterię ponad normę. A to coś to właśnie WiFi. Powyżej jest wykres na samym WiFi - telefon zjechał w 10h praktycznie do zera, poniżej wykres z włączoną siecią 1 SIM, dane, BT, NFC, GPS. Telefon tak samo, w trybie czuwania.

 

Screenshot_2018-12-13-10-25-04-282_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dobry zasięg w całym mieszkaniu. Telefon był blisko routera. 

Bateria to i tak problem drugorzędny, od kilku wydań telefon zacina się jakby miał 1GB RAMu :(

@sp4ubw, dobry pomysł, będzie jakieś porównanie do mojej wersji telefonu.

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres z deva globala chińskiego, Wi-Fi było wyłączone. Późniejsze spadki to flash na xiaomi.eu BT był włączony przez cały czas.

Na twoim zrzucie widać, że masz mnóstwo wybudzeń telefonu. Ciągle coś pracuje w tle. Zobacz, że u mnie masz tych wybudzeń kilka razy mniej. Aha, to telefon do nawigacji, więc nie posiadam na nim FB, Messengera, Instagrama ani innych takich aplikacji. 

mi5sr.jpg

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi5s musiałem doładowywać raz po pracy (często był wydymany do zera) oraz kolejne ładowanie na noc/rano. Na OnePlus 6T mam te same aplikacje, taki sam sposób użytkowania telefonu a podłączam telefon do ładowarki - raz dziennie - wieczorem przy 40 - 50% baterii i odłączam przed pójściem spać...

Różnica olbrzymia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7h test nocny. Lewa strona wykresu soft 8.12.6. potem szybki flash na 8.12.13 i kolejne godziny na nim. Włączone Wi-Fi (2.4GHz) co widać na zrzucie oraz dane mobilne .  Wniosek jeden - Wi-Fi nijak nie drenuje baterii. Dodatkowo widać, że dzisiejszy soft daje praktycznie płaską linię, a poprzedni miał większe nachylenie, czyli większe zapotrzebowanie na prąd w stanie czuwania.

Przed testem telefon dostał ustawienia fabryczne, następnie zostały zainstalowane: Total Commander z pluginami, Yanosik, Google Mapy, Aktualizacja usług Google, Mobi Parking, Translator, Netflix, Showmax, Ipla, Radio PL Pro, TubeMate, zaktualizował się sklep Play, Allegro, OLX, Deezer i PureBrowser. Wszystkie praktycznie aplikacje zostały przestawione w tryb większego oszczędzania baterii i te, które nie potrzebowały lokalizacji dostały zakaz na to uprawnienie. 

 

Bateria_MI5S.jpg

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem wszystkie ustawienia zarządzania energią, dla każdej aplikacji na domyślne. Wszystkie moduły włączone i 1 SIM. Bateria pociągnęła ponad jedną dobę. Niestety ma to swoje konsekwencje w postaci opóźnionych maili i wiadomości na Twlegramie :/ Telefon nadal się przycina. Na szczęście w piątek w końcu będę mógł odblokować bootloader w Mi8 i cieszyć się normaną pracą telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Ma ktoś z Was takie szkło

https://www.aliexpress.com/item/5D-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-A1-Mi-A2-Lite-Mi-5X-6X-Screen/32900468046.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.259.23233c00Ni2zG1

 

Ewentualnie od tego sprzedawcy do innego modelu ten typ szkła?

Lub co sądzicie o tym szkle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie używam Mi5s bo mam Mi8 ale wgrałem z ciekawości i muszę przyznać, że telefon chodził bardzo płynnie i szybko. Tak samo albo i lepiej gdy go kupiłem. ROM jest bardzo fajny i ma mnóstwo opcji konfiguracji. Uważam jednak, że bateria wcale nie trzymała dużo dłużej niż na MIUI.

Po kilku dniach zabawy wyzerowałem cały telefon w TWRP i zainstalowałem MIUI (chyba 8.12.27 albo 8.12.20) i muszę przyznać, że po raz kolejny taki zabieg dosyć wyraźnie ożywił ten telefon. Szybciej się włącza, szybciej chodzi, szybciej instalują się aplikacje. Wcześniej po uruchomieniu telefonu występował lag i trzeba było odczekać dwie minuty żeby się odmulił. Teraz trwa to kilkanaście sekund. 

Już sam nie wiem co myśleć ale na pewno potwierdza się moja teoria, że przy zmianie wersji MIUI (z 8 na 9, z 9 na 10, etc.) lub Androida konieczny jest full wipe i instalacja wszystkiego od zera, bez przywracania danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób twierdzi inaczej, że nie trzeba bo niby coś tam samo się robi ale moim zdaniem nie mają kompletnie racji.

Czujnik w Mi8EE chodzi bardzo dobrze i szybko nawet przez szkło. Podobnie jak w Mi5s nieco gorzej reaguje na bardzo suchy palec ale wystarczy mocniej docisnąć. W 5s czasem musiałem powtórzyć próbę odblokowania, w Mi8 ani razu nie miałem podobnego problemu. Jak dla mnie jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...