Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wszystko jasne, magisk nie działa na tym romie.

U mnie po instalacji system się ładuje w nieskończoność... wiec wchodzę w twrp i instaluje system na nowo i wtedy wstaje... chyba 3 razy tak robiłem z tym magiskiem. Ale niczego mi nie usunęło ani nic nie straciłem.

 

Poza tym na andku 8 patrząc na Antutu mam 160tys punktów, wacha się od 155 do 160 całkiem nieźle.

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, savi napisał:

Pytanie czy feedbacki ludzi z Ali są miarodajne i idzie wyrwać baterie o większej pojemności niż fabryczna. 

Na papierze będzie większa. 

Nie łudź się, nie dostaniesz nigdzie oryginalnej i dobre baterii do telefonu. Te czasy minęły. Zamawianie jakiś nohonów to łatanie łajna. Przygotuj się do zmiany telefonu i tyle, więcej zaoszczędzisz moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo napięcie nic nie daje... Podaj jeszcze prąd. 

Poza tym zależy ile masz % naładowania. Akurat przy QC 3.0 napięcie jest dynamiczne, nie masz na sztywno ustalone że 5V, 9V czy 12V. Pusta bateria ładuje się dużym prądem, naładowana mniejszym. Rozładuj prawie że do zera, gdzieś z 10% i wtedy zacznij ładować. Jeśli będzie w okolicach 15-18W to wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszcie... Wymień telefon hahaha. Przeciez są oryginalne baterie do tego telefonu to po pierwsze.

 

Po drugie to wszystko zależy od romu, ten ostatni ciągnie za dużo baterię.

Ja mam dobrą baterie i teraz trzyma mi cały dzień na tym romie.

Na romie 8.2.1 miui 9 trzyma nawet i 2 dni.

Tel ma 2 lata

Poza tym za 500zl to Ty nic ciekawego nie kupisz. Mi5s ma mocne bebechy w AnTuTu ma od 150 do 160tys. Punktów więc jak zmieniać Mi5s to na Mi6 lub Mi8.

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dzięki wszystkim, że znowu mogłem się czegoś nauczyć. Zainstalowałem  najnowsze i aktualizacja przeszła bez problemów. 
 

Czy spotkaliście się kiedykolwiek z ghostingiem na waszych mi5s (że wraca do głównego pulpitu bez przyczyny) oraz straszne wolne działanie? 

Pytam ponieważ u mnie problem rozwiązał się sam i za cholerę nie wiem jak,a czuję że ta informacja może się przydać w przyszłości. Ja już byłem w sytuacji, że po prostu chciałem testować wiatrówkę na tym telefonie, no ręce opadały... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze, że obecny ROM 8.11.29 sprawił, że mój telefon w końcu zaczął normalnie chodzić bo od kilku miesięcy to był koszmar. Po włączeniu to trzeba było przynajmniej 5 minut czekać żeby zaczął płynnie chodzić a byle aplikacja, zwłaszcza Messenger, potrafiła zamulić telefon na amen.

Nie wspomnę o grzejącej się i znikającej w oczach baterii. W sumie z nią nadal jest kaszanka bo pół dnia ledwo wyciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już brakło cierpliwości do tego telefonu. Bateria ledwo 8 godzin w pracy wytrzymuje... Czasem nawet nie, gdy używam aparatu albo więcej się bawię...

Jak sobie przypomnę, jak chodził półtora roku temu i porównam do tego co jest teraz, to chce się nim rzucić o ścianę.

No i można go używać do smażenia jajek... Kiedyś nie grzał się chyba tak często? 

Jakieś lipne baterie tu xiaomi wsadzał chyba bo masa osób wymienia je w telefonach mi5s od kilku miesięcy...

Nie wiem czy celowo do tego wszystkiego telefonu nie spowolnili...

Z powyższych powodów zmieniłem markę na Oneplusa. One nie zwalniają z czasem... Poza tym, xiaomi nic dla mnie interesującego nie wypuściło, a na mi9 czekać nie zamierzałem... Czekałem już na mi8, mix3 i się zawiodłem. 

Chyba marka obniżyła loty /konkurencja ich przegonila... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rock'n'rollamnie xiaomi nauczyło żeby zwrócić uwagę na baterię przy zakupie. Gdyby mi8ee miał większa baterię to bym go wziął.

W kwestii baterii xiaomi strasznie odstaje już od konkurencji w telefonach Mi. Nawet Samsung i Huawei wystawiają już dużo większe baterie od xiaomi. Optymalizacją się nie nadrobi tego. Szczególnie z czasem to będzie widoczne. 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...