Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, własnie dostałem swojego xiaomi mi5s, kupilem w polsce z pewnych przyczyn :)
pytania:
Android 6.0.1. MXB48T MIUI Global 8.2 | stablina 8.2.1.0 (MAGMIDL) to dobry system, warto go zmienić?
Jak sprawdzić czy telefon nie był już kiedyś używany itd? imei sprawdziłem zgadza się
Jakie szkło hartowane możecie polecić? te które dostałem do telefonu odchodzi po bokach + jakieś etui godne polecenia?
Wynik antutu: 112k - patrzac na wyniki innych wydaje sie nieco niski, zależne od systemu? :D przjemować się tym?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) 

Edytowane przez looper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, looper napisał:

bardziej chodziło mi o to czy nie jest to jeden z syfiastych systemów, być może go zmienię - najpierw chciałem się z nim zapoznać, no i żeby przy okazji nie wysłał do chinczyków moich wszystkich danych :D 

to oryginalny ROM. Choć z jakiegoś powodu został wycofany. Lepiej zmienić na global dev (zaktualizuj z pliku zip). Albo odblokować bootloader i xiaomi.eu

12 minut temu, rradek napisał:

Witam ponownie.

Czemu na najnowszym Romie i wgraniu TWRP jak wyżej nie mogę płacić Android Play? Co jest nie tak? Nie mam roota

Bo miałeś kiedyś Magisk. wipe wszystkiego zrób. Albo: 

 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie.

Czy polecacie może kogoś od kogo można zamówić Mi5s, pewnego sprzedawce?

Pyt. 2 dlaczego tskie roznice cenowe mogą być w tych przypadkach:

http://allegro.pl/xiaomi-mi5s-64gb-3gb-lte-gold-zloty-24h-i6813109650.html 1699

http://allegro.pl/xiaomi-mi5s-3-64-gb-czarny-lte-gwarancja-pl-i6782402928.html 2k

http://allegro.pl/xiaomi-mi5s-3gb-64gb-z-polski-gw24-szary-i6825966836.html 1599

 

W tym za 2k to wysyłka 14 dni czas

 

 

edit1: bije się w pierś, poczytałęm o sklepach i lipa:)

edit2: sprawdzę ibuygou, co i jak

Edytowane przez loczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2017 o 14:25, loczek napisał:

edit1: bije się w pierś, poczytałęm o sklepach i lipa:)

edit2: sprawdzę ibuygou, co i jak

W ibuygou.com, Mi5s wychodzi około 1350 PLN, z wliczoną przesyłką, dwuletnią gwarancją w Polsce i ubezpieczeniem antyVAT. Masz serwis w Polsce, pewne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy na tej aktualizacji i tygodniowej wcześniej telefon wam się sam restartował lub łapał zawieche?

Mój tak ma od 2 aktualizacji. Restarty są rzadkie, zawiechy były ze 2 ALE do tej pory NIGDY nic takiego nie miałem od ponad 7 miesięcy od nowości.

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nadal zaktualizowane TWRP nie trzyma mi ustawień.

Po około tygodniu wszystkie zapisane ustawienia w TWRP wracają do fabrycznych.

Jaka może być przyczyna?

 

Druga sprawa, od jakiegoś niedawnego czasu telefon czasem łapie zawieszkę i sam się restartuje. Przy czym podczas zawiechy bardzo się nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, galakty napisał:

No szansa jakaś jest, zależy od miejsca zamieszkania.

W banggood masz Mi5s poniżej tysiąca i wysyłkę Priority Line (raczej bez VAT).

Można płacić tam przez Przelewy24? Albo coś podobnego, po prostu przez zwykły przelew bez dodawania kart płatniczych itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przymierzam się do kupna Mi5s, ale nie wiem skąd kupić. Koledzy wyżej pisali, że Banggood. Tam na Mi5s jest opcja wysyłki Priority direct mail (~47zł) Ta opcja wysyłki pozwoli na uniknięcie opłat VAT? Ze zniżką łączny koszt telefonu wyniesie ~965zł. 

https://m.banggood.com/Xiaomi-Mi-5s-Mi5s-5_15-inch-Fingerprint-3GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-821-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1091260.html?rmmds=search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w tym temacie,

Problem z nie trzymającymi ustawieniami TWRP rozwiązany, a mianowicie:

Aplikacja CZYSZCZENIE usuwała mi kopie systemu i ustawienia TWRP. (dziwne)

Definicje czyszczenia miałem ustawione na TENCENT który to był problemem, definicja czyszczenia CLEAN MASTER nie powoduje takich błędów jak u mnie.

Nie wiem czy to tylko w MI5S jest taki objaw ale powinno się usunąć TENCENT,a !!!

 

Jeżeli ktoś chce przetestować z użytkowników MI5S i przestawić Czyszczenie na Tencenta, a potem przejść na TWRP i zobaczyc ustawienia to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, maribobr napisał:

W moim Mi5s w opcjach programistycznych jest pozycja Stan odblokowania Mi, w której jest informacja odblokowane. Czy ktoś może powiedzieć co to znaczy. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Gdzie Ty masz tą opcje bo u mnie jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...