Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam mi 5s od kilku ladnych miesiecy jednak stwierdzam, ze nie jestem do konca z niego zadowolony. Czytnik dziala slabo, po przesunieciu palcem do gory na ekranie wyskakuje potrojny blad wyszukiwarki, chrome sie wylacza... generalnie przesiadlem sie z IOS i kilka rzeczy na prawde mnie tu denerwuje. Mimo to uwazam, ze to wina oprogramowania, mam zainstalowany miui 8.2 by xiaoimi.eu 6.12.8 (rozwojowa) gdy wchodze w akutalizacje nigdy nie znajduje mi akutalizacji moze dlatego, ze sam robi update i tego nie widze ...  Mianowicie co polecicie  mi zainstalowac ? Nie do konca w tym wszystkim operuje biegle ale cos tam moze zainstaluje : )

co powiecie o tym http://en.miui.com/thread-631968-1-1.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dave napisał:

Wrzuci ktoś jakieś przykładowe, realne zdjęcia wykonane Mi5S? Trochę się tego w necie naoglądałem i raz są ok, raz totalna klapa.

Powiedz co rozumiesz przez realne, jakieś "selfie", zdjęcia na automacie, czy może jakieś inne? 
Tu masz np. moje amatorskie zdjęcie "makro" w idealnych warunkach: https://drive.google.com/open?id=0B8USN1NaEWQMNUdXbXRidVF4bmM
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mezutelni napisał:

Powiedz co rozumiesz przez realne, jakieś "selfie", zdjęcia na automacie, czy może jakieś inne? 
Tu masz np. moje amatorskie zdjęcie "makro" w idealnych warunkach: https://drive.google.com/open?id=0B8USN1NaEWQMNUdXbXRidVF4bmM
 

Dzięki. Na automacie i manualu, w różnych warunkach oświetleniowych. Dobrych i gorszych. Selfiacze mnie nie interesują. Martwa natura, jakieś panoramy, cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dave napisał:

Dzięki. Na automacie i manualu, w różnych warunkach oświetleniowych. Dobrych i gorszych. Selfiacze mnie nie interesują. Martwa natura, jakieś panoramy, cokolwiek.

Lepiej powiedz, jakiego poziomu oczekujesz, może jakiś konkurencyjny telefon? Jakość dla każdego jest inna, ale np. łatwiej jest powiedzieć "Lepsze zdjęcia i filmy od Mi5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za telefonami. Rozstaję się z Lumią 950. Mi6 mnie nie powala, a gdybym miał już wydać taki pieniądz to opłacalniejszą opcją byłby OP3T, dlatego powoli rozglądam się za alternatywą. Myślałem o Mi5S bo ma bardzo dobry sensor i na ręcznych ustawieniach można całkowicie otrzymać świetną fotę. Pytam też o auto bo ulotne chwile powinno się rejestrować w chwilkę, a nie dłubać w ustawieniach. Co prawda mam jeszcze trochę czasu i być może zmieni się coś w temacie. Jeśli OP5 powali jakością kamery to możliwe, że będę w stanie go kupić, o ile cena będzie przystępna. Jeśli będzie spora, to nie będę się wygłupiać i wezmę coś tańszego, dlatego alternatywnie myślałem o Mi5S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dobry sensor... I na tym kończą się zalety. Xiaomi nie potrafi wykorzystać potencjału... Mi5s ma sensor z Pixela, a robi foty jak jakiś kilkuletni flagowiec konkurencji. LG G6 korzysta z imx258, czyli dosyć starego i słabego sensora, a robi zdjęcia/filmy o wiele lepsze od Mi5s. Optyka, algorytmy itp wiadomo, to też ma znaczenie.

Na ręcznych ustawieniach nieco ugrasz, ale... Szkoda zachodu. Tryb auto kuleje jak we wszystkich telefonach tutaj. 

OP5 będzie kosztował na pewno ponad 2k. Ja bym OP3T na Twoim miejscu, lub konkurencję z Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli OP5 będzie do wyrwania za 500EUR to myślę, że jeszcze dam się skusić. LG G6 to średnia opcja, ale niestety LG poszło w ekran jak i budowę telefonu. LG G5 strzela lepsze fotki - ponoć - a szóstka nie zachwyca szczegółowością. Także czas pracy baterii jest słaby. Duży wyświetlacz wymaga dobrego aku, a wg. kilku YouTuberów 3h SoT to cienizna. Czekałem na Mi6, ale nie zaskoczył mnie niczym ciekawym. Na dodatek ta szklana obudowa... Nie cierpię takich mydelniczek. Myślałem, że może przyoszczędzę i wezmę Mi5S lub poczekam jeszcze na tego OP5. Zależy mi na aparacie i czytelnym ekranie o rozmiarach 5,2-5,5". Cenię sobie ogólnie multimedia, nie gram w gry, choć na tym przykładzie każdy telefon ma wystarczająco mocne bebechy.

Edytowane przez dave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dave napisał:

LG G5 strzela lepsze fotki - ponoć - a szóstka nie zachwyca szczegółowością.

Obejrzyj testy u Pocketnow, jak dla mnie to G6 bije G5... W dodatku otrzymujesz tryb manualnego wideo, nawet wartość przesłony itp. 

13 minut temu, dave napisał:

Zależy mi na aparacie

I to skreśla jakikolwiek telefon od Xiaomi. Ok, jak na tą cenę w dobrych warunkach robią ok fotki, ale w dobrych warunkach wszystko robi dobre... Gdy się ściemnia lub jesteśmy w domu, to jest porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie obawiałem. Te nocne fotki to niezle ziarno, ale na manualu niektórym wychodzą całkiem niezle. Sprawdzę G6 ale jesli Xiaomi odpada to może ten OP5 będzie dla mnie lekiem. Tylko niech wejdzie szybko do sprzedaży bo z Windowsem każdy dzień to katorga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, jack78 napisał:

Aktualnie mam redmi note 3 pro, ale brak 800 mhz mi bardzo doskwiera. Szukam czegoś nowego, jednak obsługa tego pasma jest bardzo ważna

To może coś takiego?

https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/xiaomi-redmi-note-4-32gb-czarny.bhtml

Bardzo udany następca Redmi Note 3 Pro. W dodatku w oficjalnej dystrybucji polskiej (europejskiej) są modele właśnie z obsługą zakresu B20 dla LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawa propozycja. Widzę że jest również dostępny w wersji 64GB flash (aktualnie w moim brakuje mi juz miejsca)

Zastanawiam się tylko czy będzie znacznie wolniejszy od poprzednika, bo tak wynika z benchmarków Snapdragona 625 vs 650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

obecnie używam od półtora roku mi4c, dojrzewam do zmiany na coś z lepszym aparatem i baterią;

mam w sumie całą serię pytań odnośnie mi5s:

1.czy w kwestii aparatu jest lepiej/gorzej przy użyciu androida AOSP typu lineage czy RR? nie wiem na jakim romie, ale na 4pda.ru widzę, że rosjanie strzelają naprawdę niezłe foty

2.czy jak dostanę jakiś nowszy ROM to jest ryzyko, że tylko kablem deepflash wejdę w tryb umożliwiający odblokowanie BL?

3.czy gdzieś da się kupić wersję nie-Gold w rozsądnej cenie? w sumie najbardziej podoba mi się czarny/ciemnoszary, ale ceny dość zaporowe w stosunku do wersji Gold (w ostateczności przewiduję, że kupię gold i zapakuję w jakieś szczelne etui); celuję w wersję 3/64 i albo z Chin z jakąś gwarancją szybkiej wysyłki bVAT albo gdzieś z allegro, zwłaszcza, że chwilowo trwa promo na 10x0%

4.kwestia ochrony ekranu - temat widziałem, czytałem, czy ma ktoś do polecenia Świętego Graala ochrony lcd dla mi5s? czy zawsze to kompromis pomiędzy niechronionymi brzegami a odklejającymi się brzegami?

5.jeszcze kwestia czytnika linii papilarnych: czy jest on aktywny cały czas, tj. telefon wyciągam z kieszeni itp i po dotknięciu do niego mam odblokowanie czy wymaga uprzedniego wybudzenia ekranu itp?

z góry dzięki za wszelkie informacje i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...