Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Olek619 napisał:

Mam teraz Globala 8.0.3.0 i się zastanawiam czy to system jest winny? 

System nie jest winny, miałem kiedyś tego Globala i internet śmigał tak samo jak na Xiaomi.eu.

Nie masz czasem sieci Play? Zły zasięg + sieć Play i jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu miałbym mieć zły zasięg skoro na poprzednim telefonie (Mi4) w tym samym miejscu w którym jestem teraz miałem rewelacyjne predkosci. Jestem w centrum miasta, więc przyczyn upatruje w sofcie, bo przecież w 3 godziny użytkowania telefonu raczej nie padła żadna antena czy moduł 

Jestem w Play ale w miejscu w którym jestem na pewno jest rewelacyjny zasięg.

Dodam, że strony wczytują się bardzo szybko natomiast pobieranie jest na poziomie 50-100 kB/s

PS. RSRP mam w granicach -69, więc praktycznie wzorcowo...

Edytowane przez Olek619
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy, więc witam wszystkich. Nie wiem czy dobry dział ale postanowiłem tu napisać. Jak coś proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu. Szukam nowego telefonu. Kończy się mi umowa, ale nie dali nic ciekawego teraz mam LG Spirit. I stwierdziłem, że telefon kupie osobno bo nic ciekawego nie zaproponowali mi i obniżę abonament. I szukając telefonu do w przedziale cenowym 1000-1500 zł. Na różnych stronach wymieniają telefony xiaomi, za bardzo dobry stosunek jakości do ceny. I zastanawiam się nad telefonem tej marki. Jednym z modeli jest mi 5s. lub mi 5. Dobre opinie mają też modele z serii redmi. Co możecie polecić i którą wersje gdyż każdy model kilka wersji ma. I chciałbym wersje mieć tą by nic nie wgrywać, nie wiem czy bym rade dał wgrać. A i chciałbym jakby taka możliwość była by telefon starczył na te 3 lata, może dłużej jak się nic działo nie będzie. A wiem, że z Chin taniej ale nie kupowałem tam i wolałbym u nas kupić. Możecie polecić gdzie u nas kupić w dobrej cenie? Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup z Ibuygou Mi5/Mi5s, mają wersję Global z OTA, nic nie musisz robić.

Zaproponowałbym inne marki, ale skoro nie chcesz nic wgrywać to odpadają.

Z Polski jedynie oficjalne sklepy, jak rtv bla bla i tym podobne, ale nie przeraź się z cenami. Mi5 nie dostaniesz bez promocji do 1500 zł. Wydawanie 1000 zł na jakieś Redmi, gdzie z Chin dostaniesz Mi5 to głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Kupując Xiaomi na allegro kupujesz i tak z Chin, po prostu płacisz Januszowi za sprowadzenie bo Tobie się nie chce :)

Dokładnie a po drugie nie wiadomo z jakiego źródła ten Janusz sprowadza ten telefon, ja wole sam kupić i mieć pewniaka. O gwarancji u Januszów to już nie wspomne... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przekonaliście mnie muszę poczytać o sprowadzaniu z Chin ,co i jak. Kolega trochę Angielski zna, to jak coś mi pomoże. Czyli mam rozumieć  Ibuygou sprawdzony sklep i nie ma  z  nim problemu i śmiało mogę zakupić? A jak tam kupie to jak z gwarancją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DawidK napisał:

Dzięki przekonaliście mnie muszę poczytać o sprowadzaniu z Chin ,co i jak. Kolega trochę Angielski zna, to jak coś mi pomoże. Czyli mam rozumieć  Ibuygou sprawdzony sklep i nie ma  z  nim problemu i śmiało mogę zakupić? A jak tam kupie to jak z gwarancją. 

Tam kupisz i masz gwarancję realizowaną w Polsce. 

Tańszą opcją jest np. Goldway na aliexpress, ale gwarancja w Chinach.

Na Twoim miejscu polecałbym IBG i mieć spokój, aliexpress to jednak dla bardziej wtajemniczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem czarnego Mi5s od ręki w krakowskim sklepie GSM za 1299 z 2-letnia gwarancja realizowaną u nich. Była to minimalna promocja (regularna zresztą, co jakiś czas obniżają), normalnie kosztuje chyba 1349.

Więc osobiście jak na ten czas to nie bawilbym się w kupowanie modeli sprzed roku i starszych z Chin, bo ich ceny w Polsce są już naprawdę ok. 

Możesz jeszcze chwilkę poczekać aż Mi6 pojawi się masowo na Allegro, wtedy takie sklepy jak ten, w którym ja kupiłem telefon obniża jeszcze cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tego telefonu. Widzę jednak na oficjalnej stronie, że OTA nie wyszedł jeszcze global 8.2. Dziwi mnie to, bo nawet dużo tańsze xiaomi dostały już aktualizację. Zawsze wydawało mi się, że flagowce maja priorytet. To jakaś wyjątkowa sytuacja, czy po prostu ten model nie wyszedł (jest dosyć mało popularny) i lepiej go nie kupować, bo będzie szybko zapomniany przez xiaomi (nie chcę się bawić w ręczne wgrywanie romów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Mnie problemem jest Snapdragon 821 z którym Chińczycy nie potrafią sobie poradzić.

Ale już za tydzień wychodzi android 7 pod ten model i zobaczymy wtedy jak go okielznali na MI 5S

Edytowane przez rradek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to  chwilę poczekam. Jeszcze jedno, ostatnie pytanie. Planuję przesiąść się z RN3P, które jest dla mnie za duże. Mi5S normalnie nosicie w kieszeni spodni? Na zdjęciach, różnica w gabarytach między RN3P a Mi5s nie jest aż tak widoczna. Boje się, że wydam sporo pieniędzy, a podstawowy problem pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jestemsuper napisał:

Widzę jednak na oficjalnej stronie, że OTA nie wyszedł jeszcze global 8.2. 

ROM Global Stable 8.2 jest dostępny tutaj: http://en.miui.com/thread-567657-1-1.html

Nie wiem dlaczego zniknął z pobieralni. Ale polecam bardziej ROM DEV

11 godzin temu, rradek napisał:

Wg. Mnie problemem jest Snapdragon 821 z którym Chińczycy nie potrafią sobie poradzić.

właśnie pobrałem aktualizację globala dev z 7.5.19 na 7.5.25. A ROMy china są aktualizowane od dłuższego czasu (I dev i stable) dla mi5s. Także SoC 821 nie ma tu nic do rzeczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej przejrzałem sobie  i rozejrzałem jeszcze. Faktycznie cena Mi5 super. Ale mam jeszcze kilka pytań. Telefon chcę dobrze wybrać, bo nie ukrywam  jestem osobą niepełnosprawną, nie mam za dużo kasy na wydanie i chciałbym się zmieścić w cenie gdzieś do 1500zł. Jak się da mniej to lepiej.  I chciałbym raz a dobrze wydać i mieć w końcu dobry telefon. a nie taki z dolnej półki. Który by trochę posłużył.  Telefonu nie muszę mieć na już , mogę poczekać. I tu pytania może  warto dołożyć do Mi 5s? Ewentualnie poczekać na spadek cen mi 6? Ewentualnie jakiś inny telefon. Dużo dobrego też wyczytałem OnePlus3 i 3T. Zobaczyłem ofertę ibuygou. I co ile aktualizują  ofertę, bo na razie widzę dostępne kolory biały czy złoty. Po zdjęciach i  z tego co przeczytałem czarne najładniejsze. Mi się czarny kolor spodobał i ten taki srebrny czy grafitowy. I wiecie może czy będą jeszcze te kolory dostępne? Na razie mi 5s plus ma, ale sądząc po ekranie 5,7 cala to bardzo duży telefon. A chciałbym tą wersje mocniejszą kupić, by w razie czego pamięci więcej mieć. A i czy kupując z ibuygou dostane odpowiednią wersje oprogramowania, bo czytałem, że są nawet jakieś zasyfone wersje czy coś . I się nie orientuje za bardzo w tym. I  dziękuje wam za dotychczasową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja nie pomyślałem do czego by napisać już piszę. Głównie multimedia muzyka ważna dla mnie. By gips był dobry bo używam aplikacji do sportu.  Ekran jak będzie dobrej jakości to się przyda, w sumie dużo na telefonie siedzę, wiec fajnie było by mieć dobry ekran. I ostatnio zauważyłem, bo dużo rowerem jeżdżę, czy wycieczki,  coraz więcej fotek robię czy filmików nagrywam i robię z tego relacje. I zaczyna mi się to podobać. Wiec aparat ważny. Wydajność na pewno się przyda, choć w gry nie gram. Czasem tylko w coś zagram. I jakbym miał wybrać po cenie to wziąłbym mi 5 jak czytałem w tej cenie raczej  lepszego nie znajdę. 

Edytowane przez DawidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym aparat wystarcza, innym nie... Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o fotografii i nagrywaniu wideo, to po Xiaomi się zawiedziesz. Ale jeśli jesteś normalną, zwykłą osobą co sobie klika guzik od strzelania fotek to będzie ok i różnicy nie zauważysz.

Tak czy siak, ja w tej chwili bym na Mi5 nie patrzył, obcięli mu parę funkcji z aparatu + nie radzi sobie z dłuższym nagrywaniem w lecie, no chyba że spadki do 8 FPS są miłe dla Twojego oka, to śmiało ;) 

Rozpatruj więc Mi5s / OP3T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki  a to co byś jeszcze polecił.  W tej chwili zastanawiam się nad mi5 lub czy dołożyć do mi5s. Ale nie muszę na teraz już kupić. Chciałbym na spokojnie wybrać. A odnośnie fotek to na aparacie nie odczuwam ale na kompie widziałem różnice w jakości. A na filmiki nie zwracałem uwagi do tej pory i na jakość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2017 o 12:08, bergmen napisał:

ROM Global Stable 8.2 jest dostępny tutaj: http://en.miui.com/thread-567657-1-1.html

Nie wiem dlaczego zniknął z pobieralni. Ale polecam bardziej ROM DEV

właśnie pobrałem aktualizację globala dev z 7.5.19 na 7.5.25. A ROMy china są aktualizowane od dłuższego czasu (I dev i stable) dla mi5s. Także SoC 821 nie ma tu nic do rzeczy.

 

 

 

Hej:)

Wybacz pytanie laika w temacie Xiaomi - w jaki sposób mogę wrzucić Global Stable 8.2? Przez Updater w telefonie i starczy? Czy muszę się bawić w odblokowanie bootloaderów, flashowanie itd?

Dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2017 o 16:48, thirtyseconds napisał:

Hej, otrzymałem dzisiaj ofertę wymiany mojego Axona 7 4/128 na Mi5s 4/128 i się poważnie zastanawiam nad nią. Miał ktoś może do czynienia z tymi obydwoma telefonami? Mi5s będzie chociaż porównywalny z Axonem?

imo bez sensu zamiana. axon dużo lepszy do konsumpcji multimediów.

chyba że po prostu chcesz mniejszy telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...