Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wiadomość dla użytkowników, którzy z jakichś przyczyn nie mogą pozwolić sobie na odblokowany BL - na tajwańskim oficjalnym forum pojawiły się linki do najnowszego buildu 7.2.24 global dev!

Cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla użytkowników, którzy z jakichś przyczyn nie mogą pozwolić sobie na odblokowany BL - na tajwańskim oficjalnym forum pojawiły się linki do najnowszego buildu 7.2.24 global dev!
 

Ciekawe kiedy pojawia się oficjalne.

Wysłane z mojego XT1063 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Panowie. Zakupiłem mi5s, który dojdzie do mnie do 4 godzin. Może ktoś mógłby mnie nakierować jakimi tematami powinienem się zainteresować? wgrywanie romów nie jest mi obce, ale pamiętam, że od niedawna są jakieś problemy czy cuś? chciałbym zdąrzyć wgrać wszystko przed robotą :D

 

zgłoszenie o odblokowanie bootloadera wysyłałem już dawno a to jest chyba przypisane do konta, tak?

Edytowane przez saimon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2017 o 14:31, sp4ubw napisał:

Wszystko działa. 

NFC na MIUI Polska też działa? Da się tu wyczytać, że ta funkcjonalność po odblokowaniu BL nie działa.

@saimon może potestuj Global, bo ja osobiście nie mam praktycznie problemów z telefonem na globalu. Chociaż mam zgodę i próbowałem odblokować BL, ale wisi na 50% więc pewnie musiałbym przez Miflash najpierw na dev przejść, a nie bardzo mam czas, żeby się tym zająć. Dlatego też siedzę na globalu i nie mam póki co żadnych przesłanek ku zmianie. Zobacze jak przyjdzie mi band, bo @evad pisał o problemach - może to będzie bodziec to zmiany na Miui Polska jeśli coś będzie nie działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, saimon napisał:

Cześć Panowie. Zakupiłem mi5s, który dojdzie do mnie do 4 godzin. Może ktoś mógłby mnie nakierować jakimi tematami powinienem się zainteresować...

Tak zgoda jest na konto, jeżeli przyjdzie ci z romem global to możesz mieć problem z odblokowaniem bl oraz wejściem w edl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, saimon napisał:

Nie podoba mi się ta informacja .... Teraz tylko czekać, będę informował :P

Nie bój się, global na mi5s jest tak zapomniany że jeszcze nie ma w nim blokady edl :D, więc w najgorszym wypadku robisz DFC i instalujesz china dev/stable

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mredisax napisał:

Witam jak myślicie czy po wyjściu Mi 6 cena MI 5 spadnie?

Nieznacznie, telefon i tak jest śmiesznie tani, ale może zejdzie z 200zł. Chociaż kto to wie tak naprawdę. 


Ktoś sprawdzał już tego global dev'a? bo jestem Ciekawy ale nie chce ryzykować flashowania go przez fastboota (aktualizacja go nie łyka)

Edytowane przez mezutelni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mezutelni napisał:

Nie bój się, global na mi5s jest tak zapomniany że jeszcze nie ma w nim blokady edl :D, więc w najgorszym wypadku robisz DFC i instalujesz china dev/stable

toś mnie pocieszył, znowu się uczyć wszystkiego na nowo... mam globala stable tylko teraz czekam na info od chińczyka czy mi odblokują bootloader (bo na mi2s był odblokowany automatycznie, więc pozostaje mi czekać) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam szukam i odpowiedzi nie znalazłem. Chciałbym podłączając do tv zakupionego xiaomi mi5s poprzez port USB aby tv wykrywał go jako pamięć przenośna tak abym mógł przeglądać na tv zdjęcia filmy czy muzykę, chodzi mi o możliwość włączenia trybu mass storage, czy jest na to jakiś sposób, może zmiana softu, obecnie mam miui8 v 8.0.3.0 MAGMIDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, nuzik napisał:

Witam szukam szukam i odpowiedzi nie znalazłem. Chciałbym podłączając do tv zakupionego xiaomi mi5s poprzez port USB aby tv wykrywał go jako pamięć przenośna tak abym mógł przeglądać na tv zdjęcia filmy czy muzykę, chodzi mi o możliwość włączenia trybu mass storage, czy jest na to jakiś sposób, może zmiana softu, obecnie mam miui8 v 8.0.3.0 MAGMIDI.

Nie da się, w androidzie chyba od 4.1 obsługiwane jest tylko MTP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie zadane wcześniej które przeszło bez echa :) czy zapisują się Wam hasła w stockowej przeglądarce? U mnie mimo potwierdzeń nie chce pamiętać.

Drugie pytanie do dual SIM. Mam teraz druga karte i pierwsza służbową leży w porcie z 4g obsługując Internet. Prywatna jest w drugim slocie. Moje pytanie jest co to za opcja pt. "Zmień numer karty SIM" pod opcja umożliwiająca zmianę nazwy profilu karty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...