Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Warto sobie zadać pytanie czy którykolwiek z polskich sprzedawców spoza oficjalnej dystrybucji Xiaomi jest w 100% godny polecenia? Bo z mojego doświadczenia przy szukaniu Mi4s jakieś pół roku temu, potem Redmi 3S, a ostatnio Mi5s wynika, że praktycznie każdy z nich to mniejszy lub większy janusz biznesu zainteresowany raczej chwilowym zyskiem, a nie długofalowym rozwojem własnej marki i zapewnianiem dobrego wsparcia. Ale to tylko takie moje luźne przemyślenia...

PS. Każdy z w/w telefonów kupiłem w PL od "januszów", więc doświadczenie mam z pierwszej ręki :)

Edytowane przez evad
PS
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iKrzysiek napisał:

@galakty nie dość, że musisz wtedy wrzucać kasę w wysyłkę, to bardzo często nie jest ona pozbawiana :) I tracisz telefon na 2 miesiące.

Widzę, że nawet nie przeczytałeś regulaminu Goldwaya a gadasz głupoty. Jakbyś doczytał to byś wiedział w jakich przypadkach wysyłka jest darmowa a w jakich płatna. Ale rozumiem, takie czasy że mówimy głupoty nie sprawdzając nawet w 5 minut o czym mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, m4ci3k_sz napisał:


To chyba zależy, kupując u xon24 też trzeba wysyłać do Chin ale pewna gwarancja prosto u Xiaomi. Dwa razy bez problemu mi naprawili, przy czym raz telefon padł z mojej winy.


Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Jak mam dopłacać komuś na allegro to wolę z IBG skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam dopłacać komuś na allegro to wolę z IBG skorzystać.

Piszesz do innych że się wypowiadają a nie czytali regulaminu a sam nie znasz sprzedawcy i o nim piszesz xon mieszka w Chinach, wysyła z Chin i jest jedynym pośrednikiem między tobą a Xiaomi więc nie wiem w jakim sensie komuś "dopłacasz"

PS. Sam uważam że ibuygou to najlepsza opcja, ale jak ktoś chce taniej to xon24 też jest dobrym wyborem

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, m4ci3k_sz napisał:


Piszesz do innych że się wypowiadają a nie czytali regulaminu a sam nie znasz sprzedawcy i o nim piszesz ;) xon mieszka w Chinach, wysyła z Chin i jest jedynym pośrednikiem między tobą a Xiaomi więc nie wiem w jakim sensie komuś "dopłacasz"

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli ma równe ceny co np. Goldway to masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, galakty napisał:

Widzę, że nawet nie przeczytałeś regulaminu Goldwaya a gadasz głupoty. Jakbyś doczytał to byś wiedział w jakich przypadkach wysyłka jest darmowa a w jakich płatna. Ale rozumiem, takie czasy że mówimy głupoty nie sprawdzając nawet w 5 minut o czym mówimy.

Widzę, że nie miałeś styczności z Goldwayem i reklamacjami u niego. Na wykopie mnóstwo było przypadków, kiedy ludzie próbowali, ale zawsze coś szło nie tak - a to odrzucił, a to nie odebrał paczki i wróciła do nadawcy itp. Najlepszą gwarancję ma obecnei iBuyGou. Co do xona - u niego plusem jest to, że on telefony reklamuje sam u XIaomi, więć nie traci na tym tak jak inny sprzedawcy z Ali, którzy gwarancje dają "swoją". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, iKrzysiek napisał:

Widzę, że nie miałeś styczności z Goldwayem i reklamacjami u niego. Na wykopie mnóstwo było przypadków, kiedy ludzie próbowali, ale zawsze coś szło nie tak - a to odrzucił, a to nie odebrał paczki i wróciła do nadawcy itp. Najlepszą gwarancję ma obecnei iBuyGou. Co do xona - u niego plusem jest to, że on telefony reklamuje sam u XIaomi, więć nie traci na tym tak jak inny sprzedawcy z Ali, którzy gwarancje dają "swoją". 

Akurat wykop jako argument nie powinien być nigdy wypowiadany... Przecież to wykop mitów i fejków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Akurat wykop jako argument nie powinien być nigdy wypowiadany... Przecież to wykop mitów i fejków.

Mitów i fejków jest masa, ale nie raz pisali już ludzie "co robić" kiedy próbowali reklamować telefony z Ali. Prawda jest taka, że nie jest to nigdy na rękę sprzedawcy, ponieważ wszystko muszą robić na swój koszt. Najczęściej zaproponują Ci po prostu zniżkę na kolejny telefon i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, iKrzysiek napisał:

Mitów i fejków jest masa, ale nie raz pisali już ludzie "co robić" kiedy próbowali reklamować telefony z Ali. Prawda jest taka, że nie jest to nigdy na rękę sprzedawcy, ponieważ wszystko muszą robić na swój koszt. Najczęściej zaproponują Ci po prostu zniżkę na kolejny telefon i tyle. 

Tak. Tylko większość tych ludzi zamiast robić spór itp. to się dogadywali na boku ze sprzedawcą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś używa launchera MIUI to od dzisiaj może cieszyć się dotykiem 3D. Działa na każdej wersji telefonu. Od softu 7.2.9.
 

Nie wiem czy oprócz launchera gdzieś też to działa, nie sprawdzałem. Poza tym rom stabilny, bez drenażu (testy kilkugodzinne), można instalować i używać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...