Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 27.01.2017 o 23:00, dave napisał:

Huawei Nexus 6P ma także "większe" piksele, mimo iż telefon ma już swój czas, i jest wciąż w czołówce fotograficznych smartfonów ;) . Nokia 6, a więc ta ostatnia, najświeższa, wcale nie wypada tak źle na tle konkurencji a w ich telefonie, pojedynczy piksel ma rozmiar 1.0 µm.

Widocznie dobry sensor czy optyka to nie wszystko. Xiaomi dostało wiele, a nie potrafi tego wykorzystać (w stosunku do Google Pixela). W przypadku Nokii to ja się w sumie nie dziwie. Zawsze oferowała zadowalający poziom zdjęć.

Choć nigdy nie miałem w ręku niczego innego z oferty Xiaomi za wyjątkiem Mi4 to śmiem twierdzić, że zwykła Mi5 robi najlepsze zdjęcia o każdej porze dnia. Nie jest to, niestety, poziom konkurencji, ale może niedługo będzie...

Odkryłeś Amerykę. Oczywiście, że sensor i optyka to nie wszystko, dochodzi jeszcze sprawa przetwornika obrazu, algorytmów i kilka innych rzeczy. ALE im większe piksele i przesłona tym lepiej (oczywiście bez przesady, że dadzą F/0.90 bo wtedy większość ludzi by pisała, że aparat nie ostrzy). Nokia miała dobrą optykę, więc przy mniejszej przesłonie radziła sobie lepiej. 

Ale my tu rozmawiamy o Xiaomi. A Xiaomi jakie badziewne optyki i algorytmy itp używa to doskonale wiemy, skoro Mi5s ma sensor z Googla Pixel a zdjęcia i filmy są jak przepaść między nimi ;) Więc w przypadku Xiaomi każdy mikron więcej i każde F przesłony w dół daje ZNACZĄCĄ poprawę. Ostatnio sprawdziłem Mi4C vs Redmi Note 2 wieczorem w pokoju. Na Mi4C mogłem odczytać tytuły książek, na RN2 nie było widać, czy tam jakieś napisy są. Rozmiar piksela ten sam, przesłona większa o 0.2 i pewnie jeszcze inne drobnostki. Różnica jest ogromna.

Dnia 28.01.2017 o 22:49, tasakamana napisał:

Witam, mam pytanie dotyczące aparatu, chodzi mi dokładnie o różnicę w aparacie miedzy mi5s ,a mi5, który według was jest lepszy? 

Mi5s ma lepszy i bardziej przyszłościowy aparat.

 

Dnia 28.01.2017 o 23:41, rock'n'rolla napisał:

Było. Poczytaj w temacie o braku OIS w MI5S.

 

I co z tego, skoro OIS w Mi5 nie działa mimo nowej kalibracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi5-64gb,xiaomi-mi5s

tu masz pełne porównanie.

jak potrzebujesz więcej pamięci(np dużo zdjęć robisz, dużo nagrywasz) to bierz 64gb. jak potrzebujesz więcej ramu bo używasz dużo apek na raz i chcesz je trzymać w pamięci podręcznej to weź 4gb ramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, moth said:

https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi5-64gb,xiaomi-mi5s

tu masz pełne porównanie.

jak potrzebujesz więcej pamięci(np dużo zdjęć robisz, dużo nagrywasz) to bierz 64gb. jak potrzebujesz więcej ramu bo używasz dużo apek na raz i chcesz je trzymać w pamięci podręcznej to weź 4gb ramu

To jest porównanie MI5 z mi5s

Jak coś to tu jest link do obydwu wersji:

https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi5s,xiaomi-mi5s4gb-32gb

Edytowane przez MatthewS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne przeczytaj!!!

Wszystkie nasze produkty posiadają Certyfikat Europejski i gwarancję !!!

Uważaj na pośredników sprzedających bezpośrednio z chin od nie znanych firm,dostawców itp. ryzykujesz na jakości, oryginalności, nie masz możliwości zwrotu, nie masz realnej gwarancji i

ryzykujesz zapłacenia zaległych ceł vat-u i kar do 5 lat od kupna przedmiotu!!!

Uważaj na tańsze modele po reklamacyjne w nieoryginalnych pudełkach!

 

Zapewniamy Państwu produkt oryginalny serwis na miejscu,części i akcesoria do nich, oraz fachową pomoc techniczną.

 

Jaka bzdura :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, radzik2908 napisał:

Adapter, rozumiem że do 230v?

Czyli to lipa?

Macie jakieś namiary na wersję MI5S 4Gb ram w kolorze czarnym, 64Gb pamięci i z pełną fakturą?

Pozdrawiam

 

Nie wiem czy lipa, po prostu to kolejny Janusz biznesu i wciska kit... Oryginalny serwis i części, lol... Główne zdjęcie Mi5s plus, a w aukcji Mi5s, sam nie wie co sprzedaje. Ja bym unikał takich ludzi (ogólnie CAŁEGO allegro), ale jak musisz mieć tą fakturę to rób jak chcesz. 

Albo kup tańszy telefon skoro bez odliczenia vatu Cię nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, moth napisał:

https://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi5-64gb,xiaomi-mi5s

tu masz pełne porównanie.

jak potrzebujesz więcej pamięci(np dużo zdjęć robisz, dużo nagrywasz) to bierz 64gb. jak potrzebujesz więcej ramu bo używasz dużo apek na raz i chcesz je trzymać w pamięci podręcznej to weź 4gb ramu

Dzieki za link.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy Mi5s posiada port podczerwieni jak mi5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi5s nie posiada irdy.

 

 

 

jeśli nie zależy ci na fakturce to naprzykład

http://goldway.aliexpress.com/

http://banggood.com/

https://www.ibuygou.com/

 

z goldwaya wyjdzie najtaniej(czarny 4/128 z kuponami z apki mobilnej jakieś 1450 i szczerze mówiąc więcej niż 1500 bym nie dał za ten telefon) i nie płacisz dodatkowo vatu. najlepsza gwarancja ale najdrożej w ibuygou. banggood świetna gwarancja ale realizowana w chinach.

Edytowane przez moth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kamillm napisał:

Pozniej wracaja sztuki od Technosa naprawione i po naprawie znowu coś nie działa, albo nie działa to samo :D

Wiesz, o ile kupujesz jakieś stare Mi4C czy Redmiaka za 500 zł to się nie opłaca tego wysyłać do Chin, ale takiego Mi5S to już warto kupić w IBG ;) Chociaż spokój na 2 lata masz i zero obaw. A kurier w 5 dni potrafi załatwić transport, czasem z Alledrogo dłużej idzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Wiesz, o ile kupujesz jakieś stare Mi4C czy Redmiaka za 500 zł to się nie opłaca tego wysyłać do Chin, ale takiego Mi5S to już warto kupić w IBG ;) Chociaż spokój na 2 lata masz i zero obaw. A kurier w 5 dni potrafi załatwić transport, czasem z Alledrogo dłużej idzie.

Gdybym kupował jakiś Xioami za ok 1000 zł zrobiłbym tak jak mówisz, gwarancja w PL u Acida i spie spokojnie. Przy jakiś mega tanich telefonach to może i bym się pokusił u goldwaya kupić (gdzie aliexpress omijam szerokim łukiem jeśli chodzi o telefony). Także @radzik2908 bierz z IBG i spij spokojnie. Ceny tam są fakt najwyższe, ale to jest pewniak na 100%.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radzik2908 napisał:

Super, tylko nie mogę czekać, muszę kupić teraz.

A jakiś polski sprzedawca polecany przez Was?

 

Ja swojego mi5s kupiłem ponad 2 m-ce temu w Foster Technologies (jest osobny wątek na forum) i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamillm napisał:

@ps17. Ciekawe jak z gwarancją u nich

@kamillm Wolałbym się nie dowiedzieć, albo inaczej wolałbym nie być zmuszony sprawdzać. 

Przypomniało mi się! Zadzwoniłem do kumpla, kupował u nich Redmi 3, przełom lipca/sierpnia 2016 telefon przyszedł uszkodzony nie czytał kart SIM. Po uzgodnieniach telefonicznych i odesłaniu telefonu, przysłali mu nową sztukę. Cała ta sprawa nie ciągnęła się przesadnie długo bo chyba w przeciągu tygodnia miał nowy telefon. Tak więc chyba są pod tym względem ok.

Edytowane przez ps75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ps75 napisał:

Wolałbym się nie dowiedzieć, albo inaczej wolałbym nie być zmuszony sprawdzać. 

I tego CI życzę ;)

18 minut temu, ps75 napisał:

Po uzgodnieniach telefonicznych i odesłaniu telefonu, przysłali mu nową sztukę.

Takie zachowanie jak najbardziej na plus/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...