Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

https://goo.gl/photos/usU6EskdKbueYwcp7

kilka zdjęć nocnych. ogólnie to w porównaniu z mi5 o wiele lepsze zdjęcia w takim oświetleniu wychodzą. od op3 też jest trochę lepiej. od sgs7 gorzej, ale a to o wiele lepszy selfie apart niż sgs7.

 

dodam tylko że dużo lepiej doświetlone są te zdjęcia niż w rzeczywistości było. no i mam bardzo roztrzęsioną rękę. i nie jestem pewny czy wszystkie zdjęcia mi się zgrały w pełnym rozmiarze.

 

Edytowane przez moth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

Szkoda, że na tryb Auto nie można nałożyć górnego limitu na ISO.

Nie można ale można ustawić ręcznie jak trzeba, jeśli warunki są gorsze i będą zdjęcia jak z reklam Xiaomi, w których nigdy nie przekraczają ISO 400. To jest max marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎23 o 19:09, iKrzysiek napisał:

Mógłbyś może napisać coś o różnicy w kolorze między wyświetlaczem a ramką? Mam obecnie srebrnego 4/128 i za 2-3 tyg będę miał możliwość zmiany na czarnego, ale ciągle zastanawia mnie, czy front czarnego przy wyłączonym wyświetlaczu "zlewa się" w jednolitą taflę (świetnie wygląda to akurat w białym - przy wyłączonym wyświetlaczu wydaje się on ogromny... do czasu, aż go wybudzę...)? 

 

Dnia ‎2017‎-‎01‎-‎23 o 20:03, solfuga napisał:

Odpowiem za kolegę: ekran z frontem zlewają się niemal doskonale :)

 

dokładnie, od kilku dni mam właśnie MI 5S w wersji grey i ramki praktycznie zlewają się. Na pierwszy rzut oka niemal niewidoczne, dopiero przy dokładnym przyjrzeniu się można zauważyć delikatne różnice w kolorach.

 

ogólnie jest to chyba najładniejszy telefon jaki miałem w ręce :)

 

pozdrawiam,

Adam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sp4ubw napisał:

Nie można ale można ustawić ręcznie jak trzeba, jeśli warunki są gorsze i będą zdjęcia jak z reklam Xiaomi, w których nigdy nie przekraczają ISO 400. To jest max marketingowy.

Oj kłóciłbym się czy stosując tryb manualny da się uzyskać efekt z ich reklam, chociaż w Mi4c po dobraniu parametrów nawet wieczorem w pokoju zdjęcia wychodzą ładnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MI4C jest sporo gorzej niż w MI5S. Miałem ostatnio Redmi Pro z tym samym sensorem i było przeciętnie. W dzień idealnie i lepiej niż LG G5 bo mniejsze odszumianie, a w nocy tragedia. W MI5S jest dużo lepiej tyle, że usuwanie szumów jest tak agresywne, że znikają szczegóły i pod tym względem jest gorzej niż w MI5.

Ogólnie w MI5S jest nieźle fotograficznie, gdyby dało się wyłączyć odszumianie lub zmniejszyć lekko jego wartość - byłoby idealnie. Można to zrobić w innych aplikacjach, szkoda, że w stockowej nie.

Druga kwestia to pliki DNG, czyli format RAW. Tutaj MI5S leży, dosłownie. Pliki te nie nadają się do jakiegokolwiek wykorzystania. Pomijam nawet błędne wartości rozdzielczości w metadanych, LR i tak sobie z tym radzi ale kolory wołają o pomstę. Są złe, rozmyte i tragiczne. Niestety, lepiej byłoby usunąć tę opcję z aparatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sp4ubw napisał:

W MI4C jest sporo gorzej niż w MI5S. Miałem ostatnio Redmi Pro z tym samym sensorem i było przeciętnie. W dzień idealnie i lepiej niż LG G5 bo mniejsze odszumianie, a w nocy tragedia. W MI5S jest dużo lepiej tyle, że usuwanie szumów jest tak agresywne, że znikają szczegóły i pod tym względem jest gorzej niż w MI5.

Ogólnie w MI5S jest nieźle fotograficznie, gdyby dało się wyłączyć odszumianie lub zmniejszyć lekko jego wartość - byłoby idealnie. Można to zrobić w innych aplikacjach, szkoda, że w stockowej nie.

Druga kwestia to pliki DNG, czyli format RAW. Tutaj MI5S leży, dosłownie. Pliki te nie nadają się do jakiegokolwiek wykorzystania. Pomijam nawet błędne wartości rozdzielczości w metadanych, LR i tak sobie z tym radzi ale kolory wołają o pomstę. Są złe, rozmyte i tragiczne. Niestety, lepiej byłoby usunąć tę opcję z aparatu.

 

Nie stawiaj Mi4C = Redmi Pro bo teoretycznie mają ten sam sensor, proszę. Praktycznie różnice są, pomijając drobnostki w sprzęcie to sam soft jest inny. 

Mi5S MUSI być lepsze, bo ma WIĘKSZE piksele, pisałem wielokrotnie. Natomiast Mi5 sobie jakoś specjalnie lepiej od Mi4C nie poradzi, bo nie ma pola do popisu.

Do RAW spróbuj Freedcam albo czegoś innego, RAWy z MIUI są kiepskie - spotkałem się z takimi opiniami już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie pisz, skoro nie wiesz. Pół roku miałem mi5 i robi dużo lepsze. Nie mam własnego mi4c ale mam do takiego dostęp w pracy i nie piszę tego ot tak sobie. Wszystko było sprawdzane.

Teraz mam akurat Mi5s, wcześniej redmi pro i robię zdjęcia i patrzę co jaki model daje.

Poza tym zdjęcia to nie tylko jeden parametr, wiele różnych.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sp4ubw napisał:

Po prostu nie pisz, skoro nie wiesz. Pół roku miałem mi5 i robi dużo lepsze. Nie mam własnego mi4c ale mam do takiego dostęp w pracy i nie piszę tego ot tak sobie. Wszystko było sprawdzane.

Teraz mam akurat Mi5s, wcześniej redmi pro i robię zdjęcia i patrzę co jaki model daje.

Poza tym zdjęcia to nie tylko jeden parametr, wiele różnych.

Nie, to Ty nie masz zielonego pojęcia, pisząc że rozmiar piksela nie ma większego znaczenia. To już nawet nie jest jakaś pomyłka, tylko rażący błąd. 

Szkoda tylko, że patrząc na zdjęcia innych, filmy, recenzje nie widzę przewagi Mi5 nad Mi4c. Może jest minimalna, ale żadna to klasa wyżej. Ot wpakowali nowszy sensor z takim samym rozmiarem 1.12 mikrona i OIS, który obecnie nie działa. Gdzie ta przewaga? Oczywiście, że odda więcej szczegółów bo ma 3 mpx więcej, ale co to zmienia...

I przypominam, Redmi Pro to nie jest Mi4C.

A dlaczego? Bo nawet DWA Mi4C położone obok siebie mogą odbiegać pod względem aparatu, inne optyki, inny soft, inne biblioteki... Dużej różnicy nie ma, ale to przecież te same telefony prawda? Akurat to sprawdzaliśmy w programie graficznym, rezultaty z dwóch różnych imx258. Różnice są marginalne ale są (większe pewnie w wideo). Ale to trzeba trochę zgłębić temat, pogrzebać, a nie mówić że miałem kilka telefonów i w ręce Mi4c to wiem. 

Pomijając już całkowicie fakt, że obcięli 4K w Mi5. Jeśli komukolwiek zależy na aparacie, to Mi5s jest lepszy i koniec kropka - nie ma innej opcji chyba że skopią soft za tydzień. 

A rezultatów z fotek promocyjnych Mi5 nie uzyskasz, bo są przerobione i sztucznie podkręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sp4ubw napisał:

Tyle, że ja i jestem fotografem i testuję różne modele. Nałogowo. Nie zasadzam się na testach jednego modelu i nie bazuje na opiniach innych, a na własnych, z testów.

Skoro jesteś taki rzetelny, to na pewno masz kupę zdjęć porównawczych, w takich samych warunkach i z takimi samymi ustawieniami. Racja? Na przykład, Redmi Pro vs Mi5 na jednym statywie i tak samo zrobione zdjęcie.

Jeśli nie masz, to nie mamy o czym rozmawiać bo to typowa przepychanka w gimnazjum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odnośnik do galerii zdjęć!

Kurczę, dla mnie wygląda to dość kiepsko i tego właśnie się obawiałem. Wiadomo, że to tylko telefon, ale nie zawsze chce mi się targać ze sobą lustrzanki. Niestety, do poziomu Lumii czy Huaweia (na przykład P9) jeszcze wiele brakuje. Dziwne, niby sensor ma konkretny, a zdjęcia są bez szału. Pewnie brak OIS odgrywa tu również spore znaczenie. Ciekawe, czy Mi6 będzie pod tym względem lepszy. Mam nadzieję, że tak, choć z drugiej strony w innych, topowych modelach Xiaomi, aparat również nie zachwyca (Note, Mix).

Edytowane przez dave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odnośnik do galerii zdjęć!
Kurczę, dla mnie wygląda to dość kiepsko i tego właśnie się obawiałem. Wiadomo, że to tylko telefon, ale nie zawsze chce mi się targać ze sobą lustrzanki. Niestety, do poziomu Lumii czy Huaweia (na przykład P9) jeszcze wiele brakuje. Dziwne, niby sensor ma konkretny, a zdjęcia są bez szału. Pewnie brak OIS odgrywa tu również spore znaczenie. Ciekawe, czy Mi6 będzie pod tym względem lepszy. Mam nadzieję, że tak, choć z drugiej strony w innych, topowych modelach Xiaomi, aparat również nie zachwyca (Note, Mix).

Nie kwestia ois bo Pixel też go nie ma, raczej głównie soft czy reszta aparatu bo matryca to nie wszystko

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huawei Nexus 6P ma także "większe" piksele, mimo iż telefon ma już swój czas, i jest wciąż w czołówce fotograficznych smartfonów ;) . Nokia 6, a więc ta ostatnia, najświeższa, wcale nie wypada tak źle na tle konkurencji a w ich telefonie, pojedynczy piksel ma rozmiar 1.0 µm.

Widocznie dobry sensor czy optyka to nie wszystko. Xiaomi dostało wiele, a nie potrafi tego wykorzystać (w stosunku do Google Pixela). W przypadku Nokii to ja się w sumie nie dziwie. Zawsze oferowała zadowalający poziom zdjęć.

Choć nigdy nie miałem w ręku niczego innego z oferty Xiaomi za wyjątkiem Mi4 to śmiem twierdzić, że zwykła Mi5 robi najlepsze zdjęcia o każdej porze dnia. Nie jest to, niestety, poziom konkurencji, ale może niedługo będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...