Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, galakty napisał:

Mi5s lepiej radzi sobie w gorszych warunkach, nie Mi5...

Te testy w zasadzie to potwierdzają:

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=6948&idPhone2=7260&idPhone3=7260

http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=6948&idPhone2=7260&idPhone3=7260

choć to też zależy od tego, na które miejsce tych sampli popatrzeć oraz od tego, co się komu bardziej podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

Te testy w zasadzie to potwierdzają:

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=6948&idPhone2=7260&idPhone3=7260

http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=6948&idPhone2=7260&idPhone3=7260

choć to też zależy od tego, na które miejsce tych sampli popatrzeć oraz od tego, co się komu bardziej podoba.

Większe piksele, więc radzi sobie lepiej. Jedyny minus to brak OIS, ale w Mi5 też nie działa więc imho aparat lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, galakty napisał:

Większe piksele, więc radzi sobie lepiej. Jedyny minus to brak OIS, ale w Mi5 też nie działa więc imho aparat lepszy.

Prawdziwie dramatyczną przewagę 5s nad 5 widać w jakości obrazu w filmach rejestrowanych w 1080p. Spójrzcie zwłaszcza na karty w narożnikach kadru:

http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idCamera1=300308&idCamera2=300332&idCamera3=300340

Ale prawdziwy dramat z 1080p to jest dopiero ma Mi Note 2...

Pytanie do posiadacz 5s – czy przy kręceniu w 1080p jest jakiś "crop"? Bo na Mi5 tylko w 4K (a gdyby był też w 1080p to jakość obrazu byłaby lepsza).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za powyższe odpowiedzi :) utwierdzacie mnie w przekonaniu by brać "eskę". Szkoda trochę tej stabilizacji obrazu... dlaczego z niej zrezygnowali? Zakładam, że podobnie jak w przypadku mi5, w "esce" również nie uświadczę obsługi LTE800? Trochę mi to nie daje spokoju - o ile w mieście nie będzie problemu, o tyle na wsi może on wystąpić... a często bywam na terenach wiejskich i internet by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, aluzjonista napisał:

Dzięki Panowie za powyższe odpowiedzi :) utwierdzacie mnie w przekonaniu by brać "eskę". Szkoda trochę tej stabilizacji obrazu... dlaczego z niej zrezygnowali? Zakładam, że podobnie jak w przypadku mi5, w "esce" również nie uświadczę obsługi LTE800? Trochę mi to nie daje spokoju - o ile w mieście nie będzie problemu, o tyle na wsi może on wystąpić... a często bywam na terenach wiejskich i internet by się przydał.

Nie żałuj OIS. W Mi5 on jest, ale (praktycznie) nie działa od czasu zmiany MIUI7 na MIUI8. Więc tak, jakby go nie było, a może i gorzej, bo więcej dziwnych szarpnięć na filmach.

Co do LTE800 i stwierdzenia "często bywam na terenach wiejskich i internet by się przydał" – internet to nie tylko LTE przecież ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, m4ci3k_sz napisał:

Latet, to dziwne że nie działa po zmianie miui skoro OIS to rozwiązanie czysto hardware'owe xD

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Nie tak czysto, jak się okazuje. Bez kalibracji mechanizm ten nie ustawia swojej ruchomej części na środku, ale narożniku i do niego powraca po każdym ruchu. W praktyce daje to mało ciekawy efekt licznych, nienaturalnych szarpnięć. A narzędzie do kalibracji OIS było w MIU7, ale z MIUI8 jest radośnie usunięto. Dla naszego dobra zapewne (podobnie jak złodziejskie zmniejszenie FPS w filmach 4K, podobnie jak brak możliwości zapamiętania ustawienia 4K w opcjach systemowej kamery).

Problem jest znany od wielu miesięcy i wielokrotnie zgłaszany na en.miui.com. Xiaomi jednak ma to bardzo bardzo głęboko.

Naiwni maja nadzieję, że w MIUI9 znów to będzie działać OK.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, galakty napisał:

Mi5s lepiej radzi sobie w gorszych warunkach, nie Mi5...

Ooo... przynajmniej raz się człowiek pomylił na swoją korzyść.

Sorki za zamieszanie, sam nie miałem możliwości sprawdzić i może gdzieś coś źle przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, obejrzałem recenzje MajsterPirzu (mi5s i mi5s Plus) i... stwierdziłem, że może warto wziąć Plusa? Rożnica w cenie niewielka (315$ vs 359$). W rękach go nie miałem, ale widzę, że wymiary są bardzo zbliżone do iPhone 7 Plus, a ten leżał mi w dłoni w miarę dobrze. Podwójny aparat (zakładam, że lepiej się sprawdza od mi5s) i fajny duży ekran. MajsterPirzu testował jednak wersję z 6GB RAM, a ta, którą znalazłem to 4GB - pytanie czy w tym momencie telefon nie jest już taki "super"? Podpowiecie coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim przypadku Plus odpada. Jeśli miałbym nosić w kieszeni takiego słonia, to musiałby to jakoś wynagradzać, a skoro aparat słabszy to jest wręcz przeciwnie. Widzę #m4ci3k_sz *, że użytkujesz wersję 4/128. Różnica w cenie pomiędzy Twoim modelem, a tym który mnie interesuje (3/64) to 70$. Czy warto do tego dopłacać zakładając, że raczej nie będę przechowywał albumów muzycznych w pamięci telefonu (będę korzystał ze spotify) , nie jestem maniakiem aplikacji (nie mam ich dużo na telefonie) i raczej nie będę grał w żadne wymagające gry (od tego jest PS4), a sam telefon ma mi posłużyć max 2 lata?

* jak prawidłowo Cię otagować, abyś otrzymał powiadomienie? :)

Edytowane przez aluzjonista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko mam: jaki właściwie wg Was jest kolor dark gray w mi5s? bo ja mam wrażenie że ten kolor bardziej wpada w odcienie fioletu lub brązu niż aluminium.
Ten kolor jest bardziej ciepły niż zimny i generalnie mi się podoba, po prostu przeglądając prezentacje wydawało mi się, że jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mając w rękach MI5s i mojego MI5 porobiłem kilka fot testowych przy dość mizernym oświetleniu. Fakt, MI5S szumi mniej ale tylko i wyłącznie przez agresywniejsze odszumianie programowe. Pomimo szumów, zdjęcia z MI5 podobają mi się bardziej.

W linku do porównania. Nie patrzcie na nasycenie barw, gdyż zapomniałem ustawić w MI5 na standard i miałem to skręcone w dół.

https://mega.nz/#F!u1wD2DAa!pEhE_zJHhzxO8O7AdBAQtw

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sp4ubw napisał:

Chyba najlepsze porównanie do tej pory i zgodnie ze słowami autora - warto zmienić, jeśli mamy taką możliwość. :)

Fajnie widać (ok. 7:55"–8.05") jak spieprzona jest OIS w Mi5 w MIUI8. Elektroniczna z Mi5s spisuje się dużo lepiej. Jeśli do tego doliczymy pełne 30 FPS w 4K, które w Mi5s ponoć jeszcze jest (pewnie Xiaomi też to z czasem zmniejszy do 26, jak wyjdzie następca) to zaczynam żałować, że kupiłem Mi5.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sp4ubw napisał:

Dokładnie tak jest. To też testowałem wczoraj. Dodając problemy z GPS w MI5 - MI5S jest zdecydowanie lepszym wyborem.

Problemy z GPS w Mi5 to są na Android 7, więc poczekaj, poczekaj, zobaczymy co będzie jak aktualizację na tej bazie dostanie 5s!

Na ROM-ach z 6.x nie mam w Mi5 najmniejszych problemów z GPS (dlatego tez nie przesiadam się na 7.x póki co).  Zresztą myślę poważnie nad downgrade do MIUI7, gdzie i OIS działał OK i było 30 FPS w 4K. Wtedy nie będzie gorzej z video niż na Mi5s, a może i lepiej.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając powyższe wypowiedzi dochodzę do dziwnego wniosku: aktualizacje do telefonów xiaomi zamiast je ulepszać, psują to co dobre by następcy byli "atrakcyjniejsi". Czyli dziś mogę mieć fajnie działającego GPS lub aparat/stabilizację, a za tydzień sytuacja się pogorszy (być może). Strasznie to dla mnie dziwne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aluzjonista napisał:

Czytając powyższe wypowiedzi dochodzę do dziwnego wniosku: aktualizacje do telefonów xiaomi zamiast je ulepszać, psują to co dobre by następcy byli "atrakcyjniejsi". Czyli dziś mogę mieć fajnie działającego GPS lub aparat/stabilizację, a za tydzień sytuacja się pogorszy (być może). Strasznie to dla mnie dziwne... 

To tylko teoria spiskowa, jakich wiele. Podobne słyszałem w kontekście Apple. Napisałem to z przymrużeniem oka. Z drugiej strony jest wiele przykładów, że coś tam działało, potem jakaś aktualizacja to zepsuła i już nigdy nie zostało poprawione...

3 godziny temu, galakty napisał:

GPS to wina Androida 7, naprawią.

Nie ma podstaw do tak optymistycznego stwierdzenia. Naprawią albo nie naprawią. Czas pokaże. Póki co Acid nie dał rady tego uzdrowić swoimi sposobami...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, latet napisał:

To tylko teoria spiskowa, jakich wiele. Podobne słyszałem w kontekście Apple. Napisałem to z przymrużeniem oka. Z drugiej strony jest wiele przykładów, że coś tam działało, potem jakaś aktualizacja to zepsuła i już nigdy nie zostało poprawione...

Nie ma podstaw do tak optymistycznego stwierdzenia. Naprawią albo nie naprawią. Czas pokaże. Póki co Acid nie dał rady tego uzdrowić swoimi sposobami...

Bo nie jest programistą w Xiaomi, próbował w plikach konfiguracyjnych tych gps.conf itp pogrzebać, a tym nie wyleczysz wszystkiego. Na Redmi Note 2 też był okres, gdzie 3-4 wydania nie działał GPS, a teraz jest jak brzytwa.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, pytanie z natury ogólnych. 

 

1.Kupiłem Mi5S z IbuyGou. Nie mam usług google, jest troche chnskich krzaczkow. 

2. Zlozylem wniosek o odblokowanie Bootloadera, czekam na rozpatrzenie. 

3. Glowne pytanie : Jak zmienic system ?

Kiedys instalowalem miuipolska/xiaomi.eu na redmi note 2 - mam wrazenie ze poszlo blyskawicznie, wrzucenie romu, przytrzymanie kilku przyciskow i myk - poszlo. Niestety bylo to ponad rok temu i byl to moj jedyny kontakt z takimi romami. Pamiec juz nie ta i nie bardzo pamietam jak to dokladnie bylo. 

4. Czy moge zainstalowac na Mi5s najnowszy soft + sklep google play bez ruszania bootloadera ?  Jesli tak, to powiedzcie prosze jak.

W tej chwili pokazuje mi "Miui 8.0.18.0 | Stable"

w ustawieniach pokazuje Miui 8.018.0(MAGCNDI). 

 

Sciagnalem najnowszy plik ze strony http://en.miui.com/download-314.html. Czy wystarczy go wrzucic do pamieci telefonu i wybrac aktualizacje ?

 

Najwazniejsze : Czy moge korzystac z poradnikow dla Mi5, czy jest jakas roznica oprogramowania/metod instalacji ? 

 

Z gory przepraszam, ale mam juz taki metlik, ze musze skorzystac z waszej pomocy. Dzieki i przepraszam za zawracanie wam glowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...