Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Jo dokładnie o to mi chodziło ;] szybko bezmyslnie napisane. No nic z racji, że brakuje niemieckiego i nie ma jeszcze Globala ( ma byc niebawem doczytalem na oficjalnym forum miui ) to zostaje ostatnie MIUI Polska. Szkoda, bo wiem, że kolejny właściciel nie zaktualizuje sobie tego telefonu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem coś co mnie mega zmartwiło, jak możecie to sprawdźcie czy Wasze mi5s też mają coś takiego.
Miałem podłączone słuchawki do telefonu, i chciałem podłączyć ładowarkę przyglądając ja do gniazda usłyszałem jakieś przebicia i postanowiłem trochę pojeździć ładowarką wokół gniazda w pokoju było ciemno i zauważyłem iskrzenie w momencie jak wtykiem ładowarki dotykam gniazda
Do tego po podłączeniu ładowarki w słuchawkach słychać buczenie, słychać je tylko podczas rozmowy.... Masakra jakaś, miałem dużo telefonów, ale żaden nie miał czegoś takiego.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pytanie, czy komuś udało się zamówić z dostawą 5s 128GB do PL? Czy nadal ten model w żaden sposób nie jest dostępny... nie chciałbym wtopić w jakiś preorder i później czekać 2 miesiące.

Druga sprawa, czy któryś z modeli 5s obsługuje kartę pamięci? Mam Redmi 3S i tam jest opcja 2xsim lub sim+sd, czy tutaj też da się tak zrobić czy tylko 2xsim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
mam pytanie, czy komuś udało się zamówić z dostawą 5s 128GB do PL? Czy nadal ten model w żaden sposób nie jest dostępny... nie chciałbym wtopić w jakiś preorder i później czekać 2 miesiące.
Druga sprawa, czy któryś z modeli 5s obsługuje kartę pamięci? Mam Redmi 3S i tam jest opcja 2xsim lub sim+sd, czy tutaj też da się tak zrobić czy tylko 2xsim?

Nie ma slotu microsd, zresztą nie wiem po co skoro jest 64 lub 128 wbudowanej...

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka

Jak kupował mi znajomy osobiście w chinach 5s to powiedzieli mu że to jest unikatowy model i praktycznie niedostępny, że wyszło jedynie pare set sztuk. Ostatecznie wziąłem srebrny.

To trochę lipa, chyba będę musiał wziąć silver

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Do tej pory przez kilka ładnych lat byłem posiadaczem iOS i z Androidem dopiero zaczynam. Od tygodnia jestem posiadaczem Mi 5s zakupionego z Aliexpress i z wgranym MIUI 8.1 by xiaomi.eu  6.10.13 (wersja rozwojowa). Zależy mi na wersji stable, ponieważ tylko na niej działają płatności Android Pay. Moje pytanie jest takie czy wystarczy zastosować czynności z tego linku http://en.miui.com/a-232.html żeby mieć wersje stable oczywiście w pełni funkcjonalną w Polsce (sklep Play i język PL)? 

Edytowane przez deryl4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ps75 napisał:

A jak się odnosisz to tego konkretnego modelu jakości wykonania itp. oraz do miui (funkcjonującym na bazie androida) w stosunku do Iphone z jego IOS?

W ostatnich miesiąca miałem mniejszego iPhone 4,7 cala oraz 5,5 cala. Mi5s swoimi rozmiarami jest fajny bo nie jest za mały, ani za duży. Dobrze reaguje dotyk, puki co wszystko chodzi płynnie (mam wersji 3GB / 64GB). 

Jeżeli chodzi o wykonanie Mi5s to widać że jakościowo jest to dobry telefon, duży minus za to, że w zestawie brak jest słuchawek!

Przesiadka nie była trudna bo jak wiadomo MIUI trochę czerpało pomysłów z iOS.  

Na korzyść MIUI w Mi5s:
- Android Pay (niestety mi nie działa ze względu na wersje  rozwojową MIUI)
- budzik !! - najpierw telefon wibruje a dopiero po chwili jest dźwięk :)
- trochę niższe ceny aplikacji w Google Play, 
- podoba mi się widżet godziny+pogoda na ekranie głównym
- wpisywanie za pomocą swipe
- podoba mi się fabryczna przeglądarka
- tapety, które same się zmieniają co jakiś czas
- fabryczna aplikacja do nagrywania rozmów telefonicznych

Na korzyść iOS: 
- przenoszenie zawartości między telefonami z iOS
- aplikacje i gry szybciej się uruchamiają
- logowałem się do aplikacji banków za pomocą odcisku palca (nie musiałem podawać hasła lub PINu)
- mniej reklam w aplikacjach
- aktualizacje systemu - wszyscy dostają w tym samych momencie
- lepsze zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych (nawet na starszych iPhone)
- skaner odcisków palców działał zdecydowanie lepiej na iPhone, z wyjątkiem momentu gdy palec jest mokry (tu wygrywa xiaomi), żona ma Xiaomi Redmi 3s pro i w nim jest dużo dokładniejszy i szybszy skaner niż w moim Mi5s

Podsumowując wszystko to nie żałuje zakupu Xiaomi Mi5s. Gdybym jeszcze raz stanął przed wyborem zakupu telefonu z androidem to pewnie wybrałbym telefon od Xiaomi ;) 

Edytowane przez deryl4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem mi 5s w wersji czarnej i zastanawiam się czy mogłem wybrać lepiej. Mi5, gdyby nie ten przycisk... obecnie korzystam z htc one. Htc one nie jest telefonem bez wad, ale to, że jest bez przycisku fizycznego uważam za zaletę. Z kolei zawsze warto zapytać kogoś o opinię, kto miał możliwość porównać jakikolwiek telefon vs iphone (powiedzmy z nieodległych czasów).

Zapytam jeszcze o GPS, daje radę?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na korzyść iOS: 
- przenoszenie zawartości między telefonami z iOS
- logowałem się do aplikacji banków za pomocą odcisku palca (nie musiałem podawać hasła lub PINu)
- mniej reklam w aplikacjach
- aktualizacje systemu - wszyscy dostają w tym samych momencie


- jest przecież mi mover, również jest to proste jak na ajfonach
- też można, ale to czy apka to wspiera zależy od developera. Przykładowo do paypala można się tak logować
- adaway i nie masz żadnych reklam
- w Xiaomi dostajemy co piątek, w przypadku przejścia na nową wersję miui (np z 7 na 8) również wszystkie modele dostają od razu


Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ps75 napisał:

Właśnie zamówiłem mi 5s w wersji czarnej i zastanawiam się czy mogłem wybrać lepiej. Mi5, gdyby nie ten przycisk...

Mi akurat tego przycisku fizycznego brakuje - kilkuletnie przyzwyczajenie :) Cieżko mi się przyzwyczaić, że dół jest dotykowy i wystarczy że źle złapie telefon i już coś przypadkowo wcisnę i wychodzę z aplikacji albo cofam. A GPS jeszcze nie testowałem.

26 minut temu, m4ci3k_sz napisał:


- jest przecież mi mover, również jest to proste jak na ajfonach
- też można, ale to czy apka to wspiera zależy od developera. Przykładowo do paypala można się tak logować
- adaway i nie masz żadnych reklam
- w Xiaomi dostajemy co piątek, w przypadku przejścia na nową wersję miui (np z 7 na 8) również wszystkie modele dostają od razu

 

Masz racje, wiele rzeczy można zastąpić/dodać za pomocą zewnętrznych aplikacji. Ale dobrze mieć to fabrycznie, żeby "nie zaśmiecać" telefonu dodatkowymi aplikacjami, które tylko dodatkowo zajmują miejsce w telefonie i pobierają dodatkowo RAM :) Jeżeli chodzi o aktualizacje, to nie do końca jestem w temacie jak jest w MIUI. Tyle się słyszy, że jeden producent aktualizuje swoje telefony np. lutym, a drugi rok później :) 

Mógłby ktoś z Was odpowiedzieć mi na moje pytanie kilka postów powyżej odnośnie instalacji systemu do wersji Global Stable? z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, wiele rzeczy można zastąpić/dodać za pomocą zewnętrznych aplikacji. Ale dobrze mieć to fabrycznie, żeby "nie zaśmiecać" telefonu dodatkowymi aplikacjami, które tylko dodatkowo zajmują miejsce w telefonie i pobierają dodatkowo RAM  Jeżeli chodzi o aktualizacje, to nie do końca jestem w temacie jak jest w MIUI. Tyle się słyszy, że jeden producent aktualizuje swoje telefony np. lutym, a drugi rok później  
Mógłby ktoś z Was odpowiedzieć mi na moje pytanie kilka postów powyżej odnośnie instalacji systemu do wersji Global Stable? z góry bardzo dziękuje

Taki adaway zajmuje tyle co nic i nie siedzi w ramie, mi mover jest fabrycznie

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad zakupem mi5 lub mi5s plus, ogolnie lepszy jest mi5s plus poza aparatem. Wiem, że nie ma polskiego jezyka w mi5s plus, czy ktoś wiekiedy bedzie. Jak wygląda sprawa wsparcia na te telefony, nie ukrywam że ważne dla mnie jest wparcie, aktualizajce itp. Proszę o rade co wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi podpowiedzieć skąd wezmę rom pod miflash dla MI5s?

Szukałem, aż stwierdziłem, że zapytam, bo nie mogłem znaleźć, ale jak zapytałem to nagle znalazłem, więc dziękuję za pomoc, ale już mam :)

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ponieważ w najbliższym czasie planuje zakup  mi5s dziś natknąłem się na wersję Xiaomi  Mi 5s Special Edition 4/32
Czy ktoś się spotkał już z tym wedle specyfikacji ma też lte 800 
Link do specyfiki 
http://www.gsm-specs.com/xiaomi-mi-5s-special-edition/

Raczej jest błąd, według opisu na ibuygou nie ma tego pasma

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa na którejś wersji romu android pay?

 

 

 

also.

narzekałem strasznie na czytnik linii papilarnych że fatalnie działa, powoli i często nie czyta palucha.

dzisiaj usunąłem wszystkie odciski i kilka razy próbowałem je ponownie dodać żeby było chociaż trochę lepiej.

no i rozkminiłem to tak że dla mnie to teraz jest 10/10 przypadków odblokowane i to ekspresowo. mianowicie zawsze dodawałem odcisk pod różnymi kątami bo myślałem że wtedy będzie lepiej działać, a sęk w tym żeby skanować go przy dodawaniu pod jednym kątem i tylko delikatnie przesuwać. działa naprawdę perfekcyjnie. z takich co odblokowują odrazu z wyłączonego ekranu to mam zuka z2 i redmi note 3 pro - dotychczas rn3p wypadał najszybciej, ale po tym jak to zeskanowałem dobrze to nie ma porownania, mi5s miażdży.

mam jeszcze galaxy s7 i mi5 ale poza domem jestem prawdopodobnie do świąt więc dopiero wtedy będę mógł porównać jak wypada przy odblokowaniu z tego typu skanerami

Edytowane przez moth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, moth napisał:

no i rozkminiłem to tak że dla mnie to teraz jest 10/10 przypadków odblokowane i to ekspresowo. mianowicie zawsze dodawałem odcisk pod różnymi kątami bo myślałem że wtedy będzie lepiej działać, a sęk w tym żeby skanować go przy dodawaniu pod jednym kątem i tylko delikatnie przesuwać. działa naprawdę perfekcyjnie. z takich co odblokowują odrazu z wyłączonego ekranu to mam zuka z2 i redmi note 3 pro - dotychczas rn3p wypadał najszybciej, ale po tym jak to zeskanowałem dobrze to nie ma porownania, mi5s miażdży.

Potwierdzam!  Faktycznie jeżeli zeskanujemy palec normalnie, bez kombinacji to odblokowanie działa idealnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę potwierdzić b.dobre działanie czytnika linii papilarnych - myślę, że to ważna informacja, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niektóre recenzje wspominają o kiepskim działaniu czytnika - co nie jest prawdą. A dodatkową zaletą jest możliwość odblokowania mokrym palcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć Wszystkim! 

Zastanawiam się nad kupnem mi5s w wersji 64GB. Aktualnie na ibuygou jest on w cenie 315$. Czy to dobra cena Waszym zdaniem? Czy dobrze rozumuję - ibuygou to najlepsze (najbezpieczniejsze) miejsce do kupna produktów xiaomi? kuszą mnie 2 lata gwarancji w sprawdzonym (?) serwisie we Wrocławiu i oczywiście cena. Najchętniej kupiłbym wersję szarą, ale w w/w sklepie jest tylko silver i gold, więc postawię chyba na silvera... 

Czy mi5s jest lepszą opcją od mi5? Nie ukrywam, że zależy mi na aparacie, a na podstawie tego, co piszecie wnioskuję, że: mi5s ma technicznie lepszy aparat ale poziom software nie idzie z nim w parze... ? Czy są jakieś znaczące różnice? Cenowo to praktycznie to samo i nie wiem z czego to wynika... mówi się przecież, że "nowsze znaczy lepsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paru wątkach na tym forum są porównania mi5 v mi5s, generalnie "podobno" mi5-tka lepszy aparat w gorszych warunkach oświetleniowych, natomiast mi5s wydaje się bardziej trwała (konstrukcyjnie i materiałowo). Niektóre osoby wypowiedziały się wprost kupno mi5s jest lepszą opcją niż kupno mi5 (oczywiście bez porównywania cen), natomiast zmiana mi5 na mi5s jest bezsensowna i nic nie wnosi. Jeżeli nie widziałeś tych filmików to polecam obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=G7laXRmUw88

https://www.youtube.com/watch?v=RNFZmWRufh8

Niestety nie miałem możliwości porównania obu telefonów, więc ciężko mi się jednoznacznie wypowiedzieć, który jest lepszy. Ale wybrałem mi5s i jetem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...