Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.
A może ktoś porównał działanie czujnika linii z innymi telefonami? Np z s7? 6s, 6p, rn3pro? Z doświadczenia wiem że może być różnie i z tych co wymieniłem to najlepiej działał mu rn3pro i 6s, później s7 a 6p to jakaś kaplica ;) Nie chciałbym żeby było gorzej niż w s7...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy wersji gold. Jak wrażenia z tej wersji? Samsungi w wersji złotej mego mi się podobały, ale mi5 nie widziałem na żywo i pytanie czy też wygląda świetlenie czy w tym przypadku lepiej wybrać czarny?

Wielka czarna ramka dookoła ekranu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2016 o 14:17, zgoda150 napisał:

Pytanie do posiadaczy wersji gold. Jak wrażenia z tej wersji? Samsungi w wersji złotej mego mi się podobały, ale mi5 nie widziałem na żywo i pytanie czy też wygląda świetlenie czy w tym przypadku lepiej wybrać czarny?

Nie wiem jak z MI5S ale złoty Mi5 był mocno różowy. Szkoda bo telefon wyglądał bardzo fajnie (czarne ramki mi nie przeszkadzały i nie zwracałem na nie uwagi )  ale bierzesz telefon  delikatnie pod kątem a tu z pod złotego koloru pokazuje się na przodzie i pleckach tel. prosiaczkowy róż :)  . Co ciekawe boki telefonu cały czas były matowo złote i nie wpadały w róż nigdy. 

 

Edytowane przez pajratus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna mi5s bezpośrednio w chinach, Mam znajomego który lata co jakiś czas i jest w stanie na miejscu go nabyć. Jest coś na co trzeba zwrócić uwagę przy takim kupnie? Modele na miejscu mogę różnić się od tych z aliexpress lub taobao?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna mi5s bezpośrednio w chinach, Mam znajomego który lata co jakiś czas i jest w stanie na miejscu go nabyć. Jest coś na co trzeba zwrócić uwagę przy takim kupnie? Modele na miejscu mogę różnić się od tych z aliexpress lub taobao?

Nie wiem czy będzie mógł od tak kupić go na miejscu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, theus84 napisał:

Zainteresowanych odsyłam do mojej recenzji Mi 5shttp://www.instalki.pl/testy/hardware/23961-xiaomi-mi-5s.html

Uwagi mile widziane :)

Mi 5s napędzany jest przez system MIUI 8. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

No z tą "tajemniczą nazwą" to chyba trochę pojechałeś :-P

Na pokładzie zabrakło optycznej stabilizacji obrazu, ale mimo to sprzęt radzi sobie dużo lepiej ze zdjęciami niż poprzedni model, który stabilizację posiadał.

Na jakiej podstawie? Moim (i nie tylko) zdaniem jest wręcz odwrotnie.

 

Edytowane przez latet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, art12 napisał:

Podświetlane przyciski to również żadna nowość. Jeśli chodzi o Xiaomi, standard. Dużo lepiej ze zdjęciami niż poprzedni model? :D No bez jaj :)

Nie twierdzę, że to nowość ale zwracam uwagę na ich obecność :) nie każdy producent je stosuje. 

10 godzin temu, latet napisał:

Mi 5s napędzany jest przez system MIUI 8. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

No z tą "tajemniczą nazwą" to chyba trochę pojechałeś :-P

Na pokładzie zabrakło optycznej stabilizacji obrazu, ale mimo to sprzęt radzi sobie dużo lepiej ze zdjęciami niż poprzedni model, który stabilizację posiadał.

Na jakiej podstawie? Moim (i nie tylko) zdaniem jest wręcz odwrotnie.

 

Na podstawie porównania próbek. W dobrym świetle 5s wygrywa. A to w takich warunkach głównie robimy zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, m4ci3k_sz napisał:


Nie wiem czy będzie mógł od tak kupić go na miejscu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Problemu z samym zakupem nie będzie bo razem z znajomym będzie jego przyjaciel chinczyk który wie w których sklepach czy portalach się kupuje w chinach.

Bardziej chodzi mi o sam sprzęt. Np czy są wersje, różne oprogramowania czy tam pasma radotelefoniczne i itp. Może też ktoś miał jakieś doświadczenia z kupowaniem na miejscu? Sam ten chińczyk nie bardzo zna markę xiaomi bo w jego środowisku nie mieć jabłuszka to wstyd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu z samym zakupem nie będzie bo razem z znajomym będzie jego przyjaciel chinczyk który wie w których sklepach czy portalach się kupuje w chinach.

Bardziej chodzi mi o sam sprzęt. Np czy są wersje, różne oprogramowania czy tam pasma radotelefoniczne i itp. Może też ktoś miał jakieś doświadczenia z kupowaniem na miejscu? Sam ten chińczyk nie bardzo zna markę xiaomi bo w jego środowisku nie mieć jabłuszka to wstyd. 

Jeśli chodzi o sam sprzęt to nie ma różnych wersji pod tym względem. Problem będziesz mieć jedynie z gwarancją - zwyczajnie nie będziesz jej mieć

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, theus84 napisał:

Nie twierdzę, że to nowość ale zwracam uwagę na ich obecność :) nie każdy producent je stosuje. 

Na podstawie porównania próbek. W dobrym świetle 5s wygrywa. A to w takich warunkach głównie robimy zdjęcia. 

Ad. 1 - każdy, tyle, że nie w każdym modelu.

Ad. 2 - Większej bzdury dawno nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrych warunkach oświetleniowych powiadacie. Więc proszę podać co jest wtedy lepsze w tych zdjęciach. Jaki parametr jest lepszy niż w MI5?

Zakładam, że macie na myśli ISO nie wyższe niż 200, skoro mowa o dobrych warunkach.

Proszę pokazać wyższość zdjęć z MI5S, skoro tak twierdzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na xda już powstał wątek na temat skopiowania algorytmu aparatu z google pixel do mi5s. Według Was będzie to możliwe ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3488196

W pixelu to nie tylko algorytm, aparat ma specjalny zyroskop jak mi Note 2

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sp4ubw napisał:

W dobrych warunkach oświetleniowych powiadacie. Więc proszę podać co jest wtedy lepsze w tych zdjęciach. Jaki parametr jest lepszy niż w MI5?

Zakładam, że macie na myśli ISO nie wyższe niż 200, skoro mowa o dobrych warunkach.

Proszę pokazać wyższość zdjęć z MI5S, skoro tak twierdzicie.

Porównanie jakości udanych zdjęć wykonanych w dobrych warunkach to najmniej wartościowy ze wszystkich testów porównawczych aparatów. W praktyce jest wiele innych, ważniejszych czynników. Np. odsetek zdjęć w których Autofocus dał ciała. Robi ktoś  takie test? Może, ale jakoś nie spotkałem. Za dużo roboty. Tak samo jak rzadko widzę testy w niesprzyjających warunkach oświetleniowych (nie mam tu na myśli słabego światła, ale np. dużo jaśniejsze światło w tle, w kadrze lub poza nim). Zbyt rzadko też się mówi o tym, czy automatyka dobrała optymalne parametry w danych warunkach. Zresztą to ostatnie to trochę kwestia gustu – jednemu bardziej będzie przeszkadzało pewne rozmazanie, bo aparat zastosował za niskie ISO w słabszym świetle, innemu będzie w tych samych warunkach bardziej przeszkadzał szum, jeśli aparat zastosuje wyższe ISO.

Autor wyżej omawianej recenzji nie napisał też ani słowa o realnym FPS (średnim, min. i max) w filmikach, które zarejestrował, a wiadomo, że w Xiaomi są z tym jaja.
Nie wspomniał też o makroblokach widocznych w tych filmikach w wielu momentach (a to jest znana i szeroko komentowana bolączka filmów z tel. Xiaomi).

Generalnie – jakaś taka przesadnie korzystna dla Mi5s mi się wydała ta recenzja :-)

 

4 minuty temu, m4ci3k_sz napisał:


W pixelu to nie tylko algorytm, aparat ma specjalny zyroskop jak mi Note 2
 

A co ten specjalny żyroskop robi, że jakość zdjęć jest tak dużo lepsza? Chodzi o stabilizację?

Np. tutaj są próbki robione na statywie, więc tutaj żyroskop chyba nie pomógł? A zdjęcia z GPix dzieli od Mi5s i Mi5 przepaść jakościowa:

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8345&idPhone2=7260&idPhone3=6948

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Czy MI5S posiada taki sam wyświetlacz jak MI4?tzn.również są widoczne na białym tle małe prążki?Niby to dotyk, ale pamiętam że nico mnie to irytowało podobnie jak wibracje w MI4. Bardziej dzwoniły niż wibrowały.W MI5S taka sama sytuacja?

 

ps.odnośnie tych sporych ramek w MI5S czy ktoś wrzuciłby foto?

Edytowane przez Johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem i z wdzięcznością za poświęcony czas, ale autor tej wideo-recenzji chyba ma problemy ze wzrokiem. Mówi, że jeśli chodzi o jakość filmów, to nie ma się do czego przyczepić, a nawet w tym filmie widać tragiczne po prostu artefakty kompresji. No błagam!

P.S.
A jeśli miałbym się tak bardziej upierdliwie przyczepić, to zwróciłbym też uwagę na nienajlepszą wymową nazwy naszej kochanej marki. Bo Xiaomi to 2 sylaby, a nie 3 :-P To "o" to w zasadzie bardziej jak "Ł" powinno brzmieć, a nie jak samogłoska "o".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...