Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dotarł do mnie Mi5S zamówiony z Oppomart. Na pokładzie jest soft global, wersja 8.6.10.0 (RM1100) i jest język polski. Nieprzetłumaczone są niektóre elementy interfejsu ale na szczęście zamiast krzaczków dostajemy język angielski w tym miejscu (np. aplikacja SMS jest EN). Na razie najbardziej irytuje mnie czytnik linii papilarny. Nie jest tak dokładny jak się spodziewałem. Miałem wcześniej sporo smartfonów i nigdy nie narzekałem, tutaj jest wyraźnie gorzej (może to wada mojego egzemplarza?). Warto pamiętać aby zapisać odcisk kciuka pod kątem bo tak najczęściej odblokowujemy, wtedy dokładność jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie Mi5S zamówiony z Oppomart. Na pokładzie jest soft global, wersja 8.6.10.0 (RM1100) i jest język polski. Nieprzetłumaczone są niektóre elementy interfejsu ale na szczęście zamiast krzaczków dostajemy język angielski w tym miejscu (np. aplikacja SMS jest EN). Na razie najbardziej irytuje mnie czytnik linii papilarny. Nie jest tak dokładny jak się spodziewałem. Miałem wcześniej sporo smartfonów i nigdy nie narzekałem, tutaj jest wyraźnie gorzej (może to wada mojego egzemplarza?). Warto pamiętać aby zapisać odcisk kciuka pod kątem bo tak najczęściej odblokowujemy, wtedy dokładność jest lepsza.

Masz syfiaste MIUI. Nie ma jeszcze softu Global.

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie Mi5S zamówiony z Oppomart. Na pokładzie jest soft global, wersja 8.6.10.0 (RM1100) i jest język polski. Nieprzetłumaczone są niektóre elementy interfejsu ale na szczęście zamiast krzaczków dostajemy język angielski w tym miejscu (np. aplikacja SMS jest EN). Na razie najbardziej irytuje mnie czytnik linii papilarny. Nie jest tak dokładny jak się spodziewałem. Miałem wcześniej sporo smartfonów i nigdy nie narzekałem, tutaj jest wyraźnie gorzej (może to wada mojego egzemplarza?). Warto pamiętać aby zapisać odcisk kciuka pod kątem bo tak najczęściej odblokowujemy, wtedy dokładność jest lepsza.

Skaner działa pod każdym kątem, nie ma znaczenia jak zapiszesz

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m4ci3k_sz napisał:


Skaner działa pod każdym kątem, nie ma znaczenia jak zapiszesz

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Powinien ale tak nie jest. Serio często dopiero przy drugiej próbie udaje się odblokować. Testowałem na różnych palcach, nie tylko na kciuku. Na Huawei Nova czy nawet UMi Plus nie miałem takich problemów więc ewidentnie problem leży po stronie Mi5S.

 

3 godziny temu, zielonyBB napisał:


Masz syfiaste MIUI. Nie ma jeszcze softu Global.

Wysłane z MI5
 

W takim razie jaki soft powinienem wgrać? Co polecacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dalu napisał:

akurat ja ze skanera jestem bardzo zadowolony, dziala idealnie i bardzo szybko, nie ma tez znaczenia jak palca przyloze, tzn. czy pionowo czy pod katem np.90 stopni.

 

edit: i soft powinien miec oznaczenie 8.0.10.0 MAGCNDH

Dokładnie tak powinno być. Wnioskuję, że w moim egzemplarzu coś jest nie tak. Ogólnie przykładasz palec delikatnie czy lekko przyciskasz w obszarze wgłębienia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, theus84 napisał:

Dokładnie tak powinno być. Wnioskuję, że w moim egzemplarzu coś jest nie tak. Ogólnie przykładasz palec delikatnie czy lekko przyciskasz w obszarze wgłębienia? 

tylko przykładam palca, nic nie probuje wciskac, odpala za kazdym razem. co prawda widzialem jakies porownania tej funkcji z mi5, gdzie wyraznie widac ze tam to dziala jeszcze szybciej, ale dla mnie jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam  http://willmyphonework.net/
Wg tej strony ten operator w ogóle nie ma 2G (ciekawe), 3G ma tylko w 2100 MHz, a LTE tylko B3 (1800 MHz) i B20 (800 MHz). Wygląda to na taki bardzo "miejską" sieć, sam nam napisz jak wygląda w takiej sieci zasiąg gdzieś z dale od miast i głównych dróg, jeśli bywasz. Jeśli jest prawdą, a raczej jest, że w grubościennych budynkach i na terenach wiejskich lepiej spisują się częstotliwośći niższe, to ta sieć ma 800 Mhz tylko w LTE. Czy mają takie pokryci kraju LTE? Nie mam pojęci o tych realiach w UK, może mają, a może ich nadajniki 3G są tak gęste, że problemu nie ma (pewnie to virualny operator z roamingiem krajowym u wszystkich fizycznych?). Ciekawa sytuacja w sumie. Jestem ciekawy, jak Ci będzie działać Mi5s w tej sieci.

Dzięki za wyczerpująca odpowiedź. Zależy mi na dobrym dual simie i nie chce się martwić o zasięg czy będzie działać czy nie. Poczekam jeszcze dwa dni do premiery mi note i zobaczymy co ma do zaoferowania. Choć niestety chyba i tak wybór padnje na op3 :(

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, djcrazy napisał:

Skąd najlepiej kupić teraz mi5s? U goldway srebrny z wysyłką DHL kosztuje 341$, z kolei na ibuygou srebrny z wysyłką DHL,, ubezpieczeniem od VAT i dodatkowy rok gwarancji 379$. Opłaca się czekać do 11.11 i kupić?

Ja kupiłem przez oppomart. Z wysyłką wyszło 362 USD. Terwz chyba jest 20 dolarów taniej. Dostawa kurierem bez podatku i cła. Wersja 3/64GB. Na sprzęt czekałem 20 dni, kolor srebrny. Fabrycznie wgrwny był syfny soft GLOBAL ale już go zmieniłem na EU :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rwioslo napisał:

Link do przykładowych zdjęć Mi5s w pełnej rozdzielczości. Większość w bardzo dobrych warunkach oświetleniowych. Według mnie aparat w Mi5s spisuje się bardzo dobrze.

Zdjęcia Mi5s

No pięknie, pięknie. Ale wartość testowa zdjęć wykonanych w tak dobrych warunkach jest… mówiąc łagodnie… ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pogoda nie dopisała więc zdjęcia mogą nie zachwycać :)https://drive.google.com/folderview?id=0B7KWZF6UwzyGeWNQcjMwMTFyTmc
Zdjęcia robione na auto bez jakiegoś specjalnego zatrzymania się czy grzebania w opcjach :) Jakość ocenicie sami, miejcie też na uwadze fakt iż zdjęcia były robione we mgle
Sent from my MI 5s using Tapatalk


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podzielę się swoimi zdjęciami, niestety tylko tyle się ostało, bo zbytnie kombinowanie z twrp zmusiło mnie do hard resetu urządzenia :D

W folderze są też te same zdjęcia ale wykonane Mi5 :)

https://drive.google.com/folderview?id=0B9Amfu5KuBbJSzVjZnNtSmpKSG8


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uła. 

O ile zdjęcia Elderbara dają jeszcze nadzieje na to że ten aparat ma potencjał (tak jak pisałem w innym wątku warunki były trudne  https://miuipolska.pl/forum/topic/17629-brak-ois/?do=findComment&comment=255876)  o tyle zdjęcia Rubsona są już mocno niepokojące one są porostu słabe i  gorsze niż w 3 letnich telefonach (na pewno zdjąłeś folię ochroną z soczewki aparatu? :) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rubson czekamy więc niecierpliwie na powtórkę.
Widzę że masz dostęp do MI5 i Mi5s więc możesz zrobić naprawdę fajne porównanie aparatów na które wielu czeka.

Pirzu też ma i też ma zrobić porównanie, możliwe że w środę będzie już na yt

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

OMG... filmiki w pionie jako test... No błagam...

A to dlatego że robiłem je na raz na dwóch telefonach, nie pomyślałem o tym wcześniej :) Jak trzymałem, tak nagrałem.

I chciałem pokazać jak wygląda nagrywanie w ruchu/stabilizacja, a że nie chciałem skakać po dworcu jak małpka, to szybkim krokiem zszedłem ze schodów 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rubson napisał:

A to dlatego że robiłem je na raz na dwóch telefonach, nie pomyślałem o tym wcześniej :) Jak trzymałem, tak nagrałem.

I chciałem pokazać jak wygląda nagrywanie w ruchu/stabilizacja, a że nie chciałem skakać po dworcu jak małpka, to szybkim krokiem zszedłem ze schodów 8-)

Ciekawe czy kiedyś któryś producent rozwiąże ten problem za użytkownika (np. matryca obrotowa). Byłoby bosko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...