Skocz do zawartości

Mi 5s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Bohyn

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, rock'n'rolla napisał:

 

3. Co z aktualizacjami? Czy będę mógł aktualizować ten telefon przez OTA czy pozostaje jedynie aktualizacja za pośrednictwem komputera?

Dopóki nie wyjdzie Global, to nie będzie aktualizacji OTA :D Na dzień dzisiejszy pozostaje tylko zgranie na telefon i użycie aplikacji Aktualizacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rock'n'rolla napisał:

Czyli nie brzmi to najgorzej :)

Czy brak LTE 800 to duża niedogodność dla przeciętnego Kowalskiego?

Zobacz sobie nadajniki w okolicy, jakie tam masz pasma i oceń sam sytuację :)

Wiesz jak to jest z zasięgiem..czasem wystarczy trzy kroki w lewo zrobić i już jest 4G z Edge :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam LTE nie potrzebuje, ale dobrze go mieć. Czekam tylko na wersję Grey, bo te ramki dookoła ekranu to jakieś nieporozumienie. Ciekaw jestem, ile będzie trzeba czekać na taki rarytas w sklepach jak Honorbuy czy ibuygou. Ogólnie przeglądałem jakieś nic niemówiące mi sklepy na wzór gearbeast i w którymś widniał komunikat, że dostawa będzie dopiero 5 listopada. Jeśli to prawda to troszkę lipton. Chciałem już zamówić go na wczoraj. No, ale poczekam jeszcze... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pruscix napisał:

Pisałem do ibuygou o wersje 4/128 Deep Gray i napisali, że trzeba poczekać "still a few weeks" zanim będzie na stanie :/ Szkoda :( 

a kiedy do nich pisałeś?

mi napisali w poniedziałek ze pre-order z września w ciagu 2 tygodni powinien zostać wysłany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukasso napisał:

a kiedy do nich pisałeś?

mi napisali w poniedziałek ze pre-order z września w ciagu 2 tygodni powinien zostać wysłany

Wczoraj dostałem od nich odpowiedź na fb. Hmm to ciekawe, może dwa tygodnie od kiedy będzie na stanie? Mogliby się jasno określić Na stronie produktu cały czas widnieje info, że telefon jest w pre-orderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Ja podjąłem decyzję, że jednak lepiej kupić mi5.

A ja, że nadal czekam. Nadal z wiernym Redmi Note LTE (choć trzymam go w trybie 3G). Może w końcu Xiaomi coś wypuści bez tych różnych wad. Może będzie to Mi Note 2, kto wie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, chciałem zapytać czy ktoś przechodził przez proces instalacji na mi5s nowego romu z  miui eu ? dostalem telefon z romem w jez. angielskim i chinskim, z uslugami google. moglby mi ktos podpowiedziec jak zainstalowac ten nowy rom? w kilku zolnierskich slowach, z gory dziekuje.

Edytowane przez dalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, chciałem zapytać czy ktoś przechodził przez proces instalacji na mi5s nowego romu z  miui eu ? dostalem telefon z romem w jez. angielskim i chinskim, z uslugami google. moglby mi ktos podpowiedziec jak zainstalowac ten nowy rom? w kilku zolnierskich slowach, z gory dziekuje.

Z usługami google? To nie masz oficjalnego romu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm telefon zamawiany u Goldwaya na aliexpresie, byc moze uslugi googla byly przez niego dodane (doinstalowane), trudno mi powiedziec.
 
edit: aaa faktycznie teraz czytam na aukcji ze ..custom rom ;-)

Czyli będziesz mieć więcej zabawy niż zwykle

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mnie nakierowac, raczej jestem zorientowany co do wrzucania customow ale to na lg g3, pierwszy raz uzywam telefonu od xiaomi, z tego co wyczytalem do tej pory to:

1. musze odblokowac bootloader poprzez http://en.miui.com/unlock/

2. instaluje TWRP poprzez fastboot.

3. instaluje rom 6.10.13 z miui eu.

tyle? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mnie nakierowac, raczej jestem zorientowany co do wrzucania customow ale to na lg g3, pierwszy raz uzywam telefonu od xiaomi, z tego co wyczytalem do tej pory to:
1. musze odblokowac bootloader poprzez http://en.miui.com/unlock/
2. instaluje TWRP poprzez fastboot.
3. instaluje rom 6.10.13 z miui eu.
tyle? :>

I żeby odblokować bootloader musisz najpierw wgrać oficjalny rom

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak? Nie będzie ich wcale widać Ta wersja bowiem jako jedyna ma czarny front, więc pokryje się razem z ramkami. Wszystkie inny mają ten ohydny kontur... Szkoda!


Niekoniecznie nie będzie widać bo kolor ramki wokół ekranu może mieć inny odcień niż ramki fizycznej telefonu. Tego się obawiam bo tak strasznie mi ona nie pasuje :/ Zobaczymy czy będzie to akceptowalne.

Co do Lte B20 - jest w planach jakaś wersja z tym pasmem? Jakiś global albo cus czy jest jaki jest i nie ma co się spodziewać innej wersji?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lukasso napisał:

a kiedy do nich pisałeś?

mi napisali w poniedziałek ze pre-order z września w ciagu 2 tygodni powinien zostać wysłany

 

15 godzin temu, Pruscix napisał:

Wczoraj dostałem od nich odpowiedź na fb. Hmm to ciekawe, może dwa tygodnie od kiedy będzie na stanie? Mogliby się jasno określić Na stronie produktu cały czas widnieje info, że telefon jest w pre-orderze.


To koledzy jest tak, że jak już ktoś sobie za telefon zapłacił we wrześniu i czeka, a ktoś czeka, aż będzie dostępny by kupić, to logicznym jest, że jak będzie dostawa na magazyny za 2 tygodnie, a ja wiem że wtedy ma być - fb.com/ibuygoupoland here - to najpierw telefon dostanie ten co kupił we wrześniu gdyż wpisał się on na kolejkę i czekał dzielnie :D
Jak wiecie IBG jest bardzo popularne nie tylko w PL i aktualnie jest na liczniku kilkaset sztuk samego modelu Mi5s 3/64 Black :D 

Zapewniam Was że Xiaomi to ciężka sprawa jest i trudno dostać na raz tyle sztuk z fabryki, co oznacza że czas kiedy modele będą w sklepie In Stock, żeby sobie z buta kupić i żeby w ciągu 3 dni wysłali to będzie co najmniej za miesiąc. Więc mały protip, jak komuś zależy bardzo i jest zdecydowany na sklep ibuygou.com to polecam pospiesznie zakupić preorder, a będziecie już mogli grzać miejsce w kolejce do wysyłki :D

Po więcej odpowiedzi na bardziej sprecyzowane pytania zapraszam na PW, co by nie zaśmiecać wątku :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Niekoniecznie nie będzie widać bo kolor ramki wokół ekranu może mieć inny odcień niż ramki fizycznej telefonu. Tego się obawiam bo tak strasznie mi ona nie pasuje :/ Zobaczymy czy będzie to akceptowalne.

Co do Lte B20 - jest w planach jakaś wersja z tym pasmem? Jakiś global albo cus czy jest jaki jest i nie ma co się spodziewać innej wersji?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


W rn3p nie widać jej, więc w mi5s będzie raczej tak samo

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może z tym styczność, czy takie coś dostępne jest po raz pierwszy?

http://www.honorbuy.com/969-xiaomi-mi-5s-full-cover-tempered-glass.html

Bo tak myślę, że może zamiast czekania dałoby się kupić model Srebrny i wrzucić mu taki, czarny "front" ew. czy biały front pokryje te ramki. :) No i ciekawe, czy ten front/folia z białymi/czarnymi elementami faktycznie idealnie może pokryć cały przód telefonu, gdyż w przeciwnym wypadku może być kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wlasnie dostalem Mi5s i gratisowo ta szybke na wyswietlacz.

Jezeli macie mozliwosc zamowienia innej to polecam. Biala ramka na szkle nie jest identycznych wymiarow co ramka telefonu... zakrywa po ok 1mm od gory i dolu. Na plus jedynie to ze idealnie spasowuje sie z ochraniaczem na  telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rubson napisał:

To koledzy jest tak, że jak już ktoś sobie za telefon zapłacił we wrześniu i czeka, a ktoś czeka, aż będzie dostępny by kupić, to logicznym jest, że jak będzie dostawa na magazyny za 2 tygodnie, a ja wiem że wtedy ma być - fb.com/ibuygoupoland here - to najpierw telefon dostanie ten co kupił we wrześniu gdyż wpisał się on na kolejkę i czekał dzielnie :D
Jak wiecie IBG jest bardzo popularne nie tylko w PL i aktualnie jest na liczniku kilkaset sztuk samego modelu Mi5s 3/64 Black :D 

Zapewniam Was że Xiaomi to ciężka sprawa jest i trudno dostać na raz tyle sztuk z fabryki, co oznacza że czas kiedy modele będą w sklepie In Stock, żeby sobie z buta kupić i żeby w ciągu 3 dni wysłali to będzie co najmniej za miesiąc. Więc mały protip, jak komuś zależy bardzo i jest zdecydowany na sklep ibuygou.com to polecam pospiesznie zakupić preorder, a będziecie już mogli grzać miejsce w kolejce do wysyłki :D

Po więcej odpowiedzi na bardziej sprecyzowane pytania zapraszam na PW, co by nie zaśmiecać wątku :) 

Wiadomo, że tak to wygląda :)  Osobiście nie jestem przekonany do kupowania czegokolwiek w pre-orderze. Póki co mam jeszcze prywatną Lumie 830 i służbowego Samsunga S4, więc mi się nie spieszy, ale chciałbym oba telefony zastąpić jakimś dobrym dual simem. Windows Mobile już mnie denerwuje. Z każdą aktualizacją robią 1 krok do przodu i 2 kroki wstecz. A taki mi5s to wydaje się naprawdę fajnym telefonem za dobre pieniądze.

Edytowane przez Pruscix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Orientujecie się może czy telefon będzie obsługiwał pełne lte w UK? Dokładniej sieć three

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk





W specyfikacji telefonu masz które częstotliwości obsługuje albo podane skróty typu B3, B20. Ja nie wiem jakie są w UK więc zobacz jakie tam są np na wikipedii a dane telefonu są chociażby na większości aukcji na aliexpress.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SHIBBY napisał:

@Elderbary Poproszę o jakieś zdjęcia wykonane telefonem, jeśli można to w różnych warunkach. Aparat to dla mnie rzecz najważniejsza.

Jutro podrzuce jakies fotki bo jadę w góry i będzie możliwość porobienia dużej ilości zdjęć w różnych warunkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2016 o 20:47, ufoo napisał:

Hej. Orientujecie się może czy telefon będzie obsługiwał pełne lte w UK? Dokładniej sieć three
 

Polecam  http://willmyphonework.net/

Wg tej strony ten operator w ogóle nie ma 2G (ciekawe), 3G ma tylko w 2100 MHz, a LTE tylko B3 (1800 MHz) i B20 (800 MHz). Wygląda to na taki bardzo "miejską" sieć, sam nam napisz jak wygląda w takiej sieci zasiąg gdzieś z dale od miast i głównych dróg, jeśli bywasz. Jeśli jest prawdą, a raczej jest, że w grubościennych budynkach i na terenach wiejskich lepiej spisują się częstotliwośći niższe, to ta sieć ma 800 Mhz tylko w LTE. Czy mają takie pokryci kraju LTE? Nie mam pojęci o tych realiach w UK, może mają, a może ich nadajniki 3G są tak gęste, że problemu nie ma (pewnie to virualny operator z roamingiem krajowym u wszystkich fizycznych?). Ciekawa sytuacja w sumie. Jestem ciekawy, jak Ci będzie działać Mi5s w tej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...