Jump to content

Bateria SOT 5h - czy wadliwa bateria?

Recommended Posts

Witam,

Posiadam telefon RN3P system xiaomi.eu 6.9.29. Były już 3 cykle ładowania. 

Takie rezultaty otrzymałem

Po pierwszym cyklu 7,30h SOT bez ingerencji w Kernel (messenger, internet)

Drugi cykl 10h SOT z ingerencja w kernel profil powersave oraz częstotliwość 400MHz i 649MHz (messenger, internet wifi i mobilny, nawigacja yanosik 3h)

Aktualnie ~5h SOT z ingerencja w kernel profil powersave oraz częstotliwość 400MHz i 649MHz (skype, messenger, wifi, mobilny internet)

Czy takie wyniki są normalne na ten telefon? Aktualny stan telefonu w załącznikach

Screenshot_2016-10-11-14-26-23-086_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-10-11-14-26-27-782_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-10-11-14-26-31-906_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-10-11-14-26-40-480_com.miui.securitycenter.png

Masz ponad 5h włączonego ekranu, w tle działający Skype, whatsapp, usługi Google raczej nie skonfigurowane (lokalizacja i ok Google na off) i to wszytko na sieci komórkowej. To naprawdę dobry wynik. Nie masz, co szukać dziury w całym :-)

Wynik 5h jest bardzo dobry, przy normalnym używaniu telefonu do wszystkiego, a nie przy syntetycznych testach.

Jak mi ktoś pokaże 10h SOT przy normalnym użytkowaniu telefonu (a nie w trybie samolotowym), to mu samochód umyję szczoteczką do zębów.  :)

• Like 1

Słowo klucz - Skype. 
Niestety, chyba jedna z gorszych aplikacji służących do komunikacji, zarówno pod kątem sprawności działania, jak i właśnie zużycia baterii.

A sam wynik jest w porządku. 

Co zauważyłem to jeżeli używam telefonu non stop to jest spadek ok 1% na ~10min SOT? Jeżeli odbiorę wiadomość, odpiszę i zablokuję to przy 3min SOT to jest wtedy 1% spadku. Także czy odblokowywanie telefonu i blokowanie miało by taki wpływ na spadek baterii? Używam flip case oraz smart cover.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...