Skocz do zawartości

Zablokowany telefon


kurigalzu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Jestem tu nowym forumowiczem i proszę o wybaczenie, jeśli powtarzam się ze swoim problemem, ale zanim zdecydowałem się napisać tego posta przesiedziałem kilka godzin nad ślęczeniem różnych wątków (zarówno na polskim jak i angielskim forum) i póki co nie znalazłem rozwiązania. Otóż 2 dni temu zakupiłem Xiaomi Redmi 3s Prime 3GB/32GB z tej licytacji na allegro http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3s-3gb-32gb-lte-miui-pl-dual-gratis-i6464554727.html i zacząłem go użytkować. Wszystko szło do pewnego momentu dobrze, ale jako świeży użytkownik telefonu z Androidem (nigdy wcześniej nie używałem telefonów z tym systemem) nieumyślnie ustawiłem blokadę ekranu poprzez wzór, który niestety zapomniałem i telefon mi się zablokował. Oczywiście próbowałem przypomnieć sobie kombinacje, jakie mogłem ustawić we wzorze, ale nie dało to rezultatu. Oczywiście zaraz po tych daremnych próbach wziąłem się za przeglądanie rozwiązań w internecie i jak wyżej wspominałem przeglądałem także tutejsze forum, jak i poradniki, z tym że podane sposoby u mnie nie działają, lub coś źle robię. Przede wszystkim próbowałem przeflaszować na nowo ROM  przez program MiFlash, ale pomimo wykrycia sterownika mojego telefonu i ustawieniu w tryb donwload ta operacja się nie powiodła, jak i również kolejna próba z inną wersją ROM. Tak naprawdę nie wiem, co dalej robić i byłbym wdzięczny za jakieś dalsze wskazówki. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, PiotrC said:

Może "hard reset" będzie skuteczny?

http://www.hardreset.info/devices/xiaomi/xiaomi-redmi-3-pro/

 

Ten sposób wypróbowałem w pierwszej kolejności, ale w ogóle telefon na to nie reaguje, a jedynie wyświetla ekran z chińskimi krzaczkami i 3 zakładkami po angielsku, prosząc o podłączenie do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich :)

Odświeżam temat, gdyż mam ten sam problem. Czy znalazł ktoś rozwiązanie?

Dnia 11.10.2016 o 16:50, kurigalzu napisał:

Ten sposób wypróbowałem w pierwszej kolejności, ale w ogóle telefon na to nie reaguje, a jedynie wyświetla ekran z chińskimi krzaczkami i 3 zakładkami po angielsku, prosząc o podłączenie do komputera.

Jeden z tych krzaczków to zmiana języka na angielski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
8 minut temu, retronix napisał:

Witam

Przywróciłem sobie w twrp system i nie rozpoznaje mojego pin co ustawiłem, co mogę teraz zrobić, wpisuje poprawny, da radę coś z tym zrobić, jakoś to obejść?

A próbowałeś wylogować się z telefonu w usłudze googla "znajdź mój telefon? albo w ostateczności wykasowania danych? Nie mam pewności czy to pomaga, ale jeden z kolesi na en.miui twierdzi że w ten sposób odblokował po zapomnieniu hasła do odblokowania telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, retronix napisał:

nie próbowałem, czy to ma ma wpływ, powinno po przywróceniu odblokować moim pinem, dziwne.

może trzeba sformaować partycje przed przywróceniem w twrp?czy tylko przywróć?

wystarczy usunąć 2 pliki w managerze plików w TWRP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

To może napisz które, aczkolwiek często ludzie mają takie problemy na telefonach z romami bez twrp. 

w /data/system usunięcie gatekeeper.password.key i/lub gatekeeper.pattern.key powino rozwiązać problem w tym przypadku (przywracania kopii TWRP)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, retronix napisał:

wiesz co a dlaczego przy aktualizacji xaomi pl jak wskazałem plik zip i rozpakował się to nie uruchomił mi aktualizacji w twrp, nic się nie działo?

Najlepiej aktualizować z poziomu TWRP, przez aktualizator bywają problemy, czyli w aktualizacjach uruchom w recovery i potem już w recovery (twrp)

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, retronix napisał:

ale aktualizować bez wymazywania danych, tylko jakby nakladka?

Tak, żadnego wipe jak aktualizujesz, chyba że bardzo starą, inną wersję masz, albo zmienia się coś istotnego (wersja miui, androida), lub są inne problemy. Wipe casche/Dalvik art to sama aktualizacja robi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie na dodatkach do miui pokazuje mi, że niewłaściwa sygnatura pliku - czyli źle się ściągnął?

często jest ten problem z weryfikacją?ostatni rom pl też mi się tak ściągnął, że struktura się nie zgadzała.

 

Poza tym wyjaśnij mi jeszcze jedno

http://en.miui.com/a-234.html  tutaj są romy global, wiem, że nas interesuje rom fastboot jak wgrywamy miflashem, jest też zakładka recovery - czyli jak mam wgrane recovery i ściągnę global zip to mogę go tak wgrać?ale chyba nie z tego co wyczytałem w poście innym, to po co są te wersje recovery?

Edytowane przez retronix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Sprawa wygląda tak:

  1. Telefon po aktualizacji poprosił o podanie pin karty a następnie o wzór odblokowania...
  2. Oczywiście, odblokowując z pomocą czytnika linii - wprowadziłem złe wzory i mam teraz co 119 min. możliwość kolejnej próby.. (cały czas nie daję za wygraną ;) )
  3. Wcześniej na swoim koncie xiaomi, w bezpieczeństwie, zmieniłem hasło - i to błąd -  bo na telefonie, mam błąd logowania na konto, a w MIcloud dla miojego tel. - off-line.
  4.  Poprosiłem o odblokowanie fastboota - i otrzymałem zgodę, pobrałem soft i odpaliłem... oczywiście przechodząc w telefonie do fastboot... 
  5. Dostaję w rezultacie taki screen... dodaję też screen z konta..

unlok2.thumb.PNG.6a7bc34ffd19e5bb36afa645b4aeabbb.PNGof-line.thumb.PNG.566c1dc9ce24674a237697a151f8c9aa.PNG

Jak teraz dostać się do telefonu?

Zmieniać coś w koncie? 

Jak włączyć ten tryb developer, skoro nie mogę dostać się do ustawień.. na forach było coś o specjalnych kabelkach...

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogus napisał:

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc...

Chyba bez resetu do ustawień fabrycznych się nie obędzie (jakbyś miał twrp było by łątwiej)

Jak dane mobilne ci się włączyły i miałeś w usługach googla pozwolenie na finde device, to możesz spróbować z poziomu menedżera urządzeń android https://www.google.com/android/devicemanager

Jeżeli nie, to pozostaje ci jeszcze chińska wersja MiPcSuite, która niewiele potrafi, ale akurat zresetować telefon tak: https://miuipolska.pl/forum/topic/23420-odzyskanie-blokady-telefonu/?do=findComment&comment=324876

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FromWP napisał:

Jak dane mobilne ci się włączyły i miałeś w usługach googla pozwolenie na finde device, to możesz spróbować z poziomu menedżera urządzeń android https://www.google.com/android/devicemanager

Czy wyczyszczenie danych usunie też tą blokadę (chodzi o wzór) z telefonu? Bo jak wyczyszczę to już po ptakach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bogus napisał:

Czy wyczyszczenie danych usunie też tą blokadę (chodzi o wzór) z telefonu? Bo jak wyczyszczę to już po ptakach...

Powinno wyczyścić do ustawień fabrycznych, czyli wzór też. Od nowa będziesz musiał wszystko skonfigurować, łącznie z kontem Mi. Nie robiłem tego sam, ale ten drugi sposób kilka osób przetrenowało i zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...