Skocz do zawartości

Dźwięk hi-fi w Mi Note


Red8

Rekomendowane odpowiedzi

W moim Mi Note po wybraniu opcji "dźwięk hi-fi" głośność się wyraźnie zmniejsza. Chyba powinno być odwrotnie skoro działa wzmacniacz słuchawkowy. (Miuipolska 6.9.29). Kupiłem ten telefon głównie dla odtwarzacza audio.

Testowałem na różnych słuchawkach i różnych appkach.

Dźwięk na wbudowanym odtwarzaczu daleki od ideału.

Będę wdzięczny za informacje jak ktoś sprawdzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Red8 napisał:

Dźwięk na wbudowanym odtwarzaczu daleki od ideału.

Pytanie, czy rozumiesz pojęcie Hi-Fi. To oczywiste, że dźwięk po włączeniu tej funkcji jest cichszy, a przede wszystkim w pierwszym wrażeniu gorszy od "normalnego". Pamiętaj, że dźwięk w standardzie Hi-Fi nie ma być podbity sztucznie sopranami, basami i innymi sztucznymi tworami. Ma być jak najbliżej zbliżony do naturalnego. Rozumiem, że słuchasz muzyki w mp3 z najlepszym bitrate 320 Kb/s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, nemed napisał:

Dźwięk hi-fi i ten systemowy mają oddzielne regulacje głośności. Sprawdź ich poziom.

Wysłane z Mi Note
 

Rzeczywiście po włączeniu hi-fi zawsze ustawia się na 1/3 skali mimo tego że wcześniej był wyżej.

Dzięki

M

6 minut temu, mrosi napisał:

Pytanie, czy rozumiesz pojęcie Hi-Fi. To oczywiste, że dźwięk po włączeniu tej funkcji jest cichszy, a przede wszystkim w pierwszym wrażeniu gorszy od "normalnego". Pamiętaj, że dźwięk w standardzie Hi-Fi nie ma być podbity sztucznie sopranami, basami i innymi sztucznymi tworami. Ma być jak najbliżej zbliżony do naturalnego. Rozumiem, że słuchasz muzyki w mp3 z najlepszym bitrate 320 mb/s?

Słucham utworów 96 i 192khz, 24 bit. Korzystam z Poweramp. Nie szukam sztucznie podbitego ale naturalnego i pelnowymiarowego brzmienia.

Pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Red8 napisał:

FLAC, od mp3 nie oczekuję cudów.

W MIUI dźwięk był na bezdyskusyjnym poziomie w wersji 6 i niżej, kiedy to składową systemu był Viper. Teraz to już nie to, choć wciąż jakościowo Mi Note/Mi Note Pro deklasuje wszystkich rywali (nie tylko ze stajni Xiaomi.

Co do samego odtwarzacza, to przełącznik Hi-Fi zachowuje się tu bardziej jak przełącznik Dolby B czy NR. Sprowadza się do tylko do redukcji szumów kosztem jakości. Niestety.

Jeśli chcesz do posłuchania uzyskać lepszą jakość dźwięku, korzystaj z MiSound. Wiem, że to substytut, ale w obecnej chwili nic lepszego nie wymyślisz.

BTW. Przy przełączeniu na Hi-Fi, głośność spada o jakieś 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mrosi napisał:

W MIUI dźwięk był na bezdyskusyjnym poziomie w wersji 6 i niżej, kiedy to składową systemu był Viper. Teraz to już nie to, choć wciąż jakościowo Mi Note/Mi Note Pro deklasuje wszystkich rywali (nie tylko ze stajni Xiaomi.

Co do samego odtwarzacza, to przełącznik Hi-Fi zachowuje się tu bardziej jak przełącznik Dolby B czy NR. Sprowadza się do tylko do redukcji szumów kosztem jakości. Niestety.

Jeśli chcesz do posłuchania uzyskać lepszą jakość dźwięku, korzystaj z MiSound. Wiem, że to substytut, ale w obecnej chwili nic lepszego nie wymyślisz.

BTW. Przy przełączeniu na Hi-Fi, głośność spada o jakieś 30%.

Czyli software nie do końca wykorzystuje hardware? Zmieni coś wgranie miui global?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2016 o 22:03, Red8 napisał:

Czyli software nie do końca wykorzystuje hardware? Zmieni coś wgranie miui global?

Obawiam się, że nie. Próbowałem na MIUI 7 i 8.

 

Dnia 10.10.2016 o 22:03, Red8 napisał:

Czyli software nie do końca wykorzystuje hardware? Zmieni coś wgranie miui global?

Ewentualnie możesz spróbować tego:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wrócę do tematu dla zainteresowanych. Walczyłem jakiś czas temu z wydobyciem dobrego dźwięku z Mi Note. Największym problemem są aplikacje do odtwarzania muzyki. Nie radzą sobie z tym sprzętem w tym Poweramp poszedł do kosza. Dopiero Neutron okazał się zdolnym wykorzystać możliwości telefonu, ale trzeba pogrzebać w opcjach i wyłączyć korzystanie m.in. ze sterownika standardowego.
Do tego opcja Hi-Fi w opcjach i można się delektować swoją kolekcją muzyki bezstratnej.
Viper też do kosza, jest to sztuczny polepszacz, który w tym wypadku bardziej zniekształca dźwięk zamiast pomóc. Sprawdza się tylko w telefonach ze słabszymi układami audio.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dramir napisał:

Wrócę do tematu dla zainteresowanych. Walczyłem jakiś czas temu z wydobyciem dobrego dźwięku z Mi Note. Największym problemem są aplikacje do odtwarzania muzyki. Nie radzą sobie z tym sprzętem w tym Poweramp poszedł do kosza. Dopiero Neutron okazał się zdolnym wykorzystać możliwości telefonu, ale trzeba pogrzebać w opcjach i wyłączyć korzystanie m.in. ze sterownika standardowego.
Do tego opcja Hi-Fi w opcjach i można się delektować swoją kolekcją muzyki bezstratnej.
Viper też do kosza, jest to sztuczny polepszacz, który w tym wypadku bardziej zniekształca dźwięk zamiast pomóc. Sprawdza się tylko w telefonach ze słabszymi układami audio.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

Czy znalazł byś czas aby zrobić poradnik co konkretnie zmieniłeś w tej aplikacji aby wydobyć najlepszy dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam Neutrona od SGS3 do tej pory, bo to najlepszy jak na tę chwilę odtwarzacz. 

Zainteresowało mnie zdanie wystarczy pogrzebać w opcjach i wyłączyć obsługę wbudowanego sterownika- czy coś takiego.

Gdzie, jak- królu złoty.

Też Mi Note Pro kupiony dla dźwięku. I tak jest kozak a reszta mdleje poza lgv10i v20- te grają równie dobrze. Jeszcze mamy Meizu tam również bardzo dobra implementacja.

No ale my to o Xiaomi- the best of the world.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...