Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro android 6.0


zakowsky

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.10.2016 o 16:07, Mark1991 napisał:

Jeżeli aktualnie jesteś na Global Stable to musisz pobrać stąd: http://en.miui.com/download-301.html Global Dev 6.9.29 i zainstalować przez aplikację Aktualizacje wybierając ten plik.

To nie zadziała. Z poziomu aplikacji Aktualizacje można przejść tylko w ramach tej samej wersji Androida, nie przejdzie z 5.1 na 6.0.
Należy zainstalować najpierw wersję 6.8.18 (ostatnia na 5.1) i z jej poziomu zrobić aktualizację do 6.0.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chłopak ma ota to ma na pewno ostatnią wersje romu i może bez problemu przejść przez aktualizacje z global stable na global dev 6.9.29. Ja miałem stable , teraz mam dev na andku 6 i nie zamierzam bawić sie w miui pl. Szkoda mojego czasu. Dla zwykłego zjadacza chleba wersje global i ota sa wystarczające.

Dnia 10.10.2016 o 17:25, Fikoblin napisał:

Lepiej zaaktualizować do ostatniego Dev na 5.1.1, a później OTA do Androida 6.0.

Jeśli ma ostatnią wersję stable to po co ma robić podwójna robotę i instalować przez aktualizacje z zip starą wersje dev a później pobrać nowa przez ota , jak może od razu z pliku zip i program aktualizacje wgrać wersje dev 6.9.29.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, whiro napisał:

Jeśli chłopak ma ota to ma na pewno ostatnią wersje romu i może bez problemu przejść przez aktualizacje z global stable na global dev 6.9.29. Ja miałem stable , teraz mam dev na andku 6 i nie zamierzam bawić sie w miui pl. Szkoda mojego czasu. Dla zwykłego zjadacza chleba wersje global i ota sa wystarczające.

Jeśli masz Global Stable oparty o Androida 5.1 (a tak właśnie działa wersja 8.0.5.0), to za pomocą aplikacji Aktualizacje nie przejdziesz na Global Dev 6.9.29, który oparty jest o Androida 6.0.
Musisz z Global Stable przejść na Global Dev 6.8.18 (ostatnia wersja oparta o Androida 5.1) i z jego poziomu zrobić aktualizację do najnowszej Global Dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Ja z wersji global stable opartej na andku 5.1 przeszedlem na dev przez program aktualizacji z pliku zip. Tzn chyba właśnie jechałem ze stable na dev 6.8.18  bo taka wtedy była na miui.com, ale co stoi na przeszkodzie żeby to zrobic od razu na 6.9.29?? Ze stable na dev da się przejść przez aktualizacje, ale powrót na stable z dev już nie. z tym że nie będę się sprzeczał który to był rom dev na który przechodziłem ale na sto procent z andka 5.1  stable do andka 6 na dev. Dlatego własnie to robiłem bo na stable nie było andka 6.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, whiro napisał:

Ciekawe. Ja z wersji global stable opartej na andku 5.1 przeszedlem na dev przez program aktualizacji z pliku zip. Tzn chyba właśnie jechałem ze stable na dev 6.8.18  bo taka wtedy była na miui.com, ale co stoi na przeszkodzie żeby to zrobic od razu na 6.9.29?? Ze stable na dev da się przejść przez aktualizacje, ale powrót na stable z dev już nie. z tym że nie będę się sprzeczał który to był rom dev na który przechodziłem ale na sto procent z andka 5.1  stable do andka 6 na dev. Dlatego własnie to robiłem bo na stable nie było andka 6.0.

Czyli przechodziłeś z 5.1 na 5.1.
Jeśli spróbujesz z 5.1 na 6.0, telefon poczęstuje Cię informacją, że nie jest w stanie zweryfikować pliku instalacji, czy tam aktualizacji.

Więcej tego pisać nie będę, nie wierzysz - trudno. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, musek napisał:

Czyli przechodziłeś z 5.1 na 5.1.
Jeśli spróbujesz z 5.1 na 6.0, telefon poczęstuje Cię informacją, że nie jest w stanie zweryfikować pliku instalacji, czy tam aktualizacji.

Więcej tego pisać nie będę, nie wierzysz - trudno. :) 

Tzn mam nie wierzyć w twoje słowa czy w to co zrobiłem. ? Sam osobiście na moim telefonie przez aplikację aktualizacje wgrywalem ZIP z wersją dev na andku 6 bo na wersji stable było 5.1. chyba że miałem fuks i trafiłem na jakiś bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak autor posta chciałbym przejść z androida 5.1.1 (wersja 6.8.18) do 6.0 (wersja 6.10.13) i tu moje pytanie czy przed aktualizacją zrobić wipe w TWRP i dopiero później aktualizować z pliku zip? Telefon kupiłem z moją aktualną wersją oprogramowania i jeszcze wcześniej nie przeprowadzałem procesu aktualizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
59 minut temu, Zderzaq napisał:

To w końcu jak najlepiej zrobić upgrade z MIUI PL 7.4 (6.5.12) na Andku 5.1.1 do MIUI PL 6.10.13 na Andku 6.0.1 ?

Telefon to RN3Pro z odblokowanym BL.

Miflash dev global, wgranie TWRP i MiuiPL. Jak byś potrzebował pomocy pisz na PW chętnie pomogę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SliniakS napisał:

Miflash dev global, wgranie TWRP i MiuiPL. Jak byś potrzebował pomocy pisz na PW chętnie pomogę ;)

Zapomniałem dodać że TWRP mam bo sam wrzucałem MIUI PL na telefon (kupiłem bodajże z global stable). Nie wystarczy wrzucić od razu MIUI PL 6.10.13 bo to inna wersja Androida jak rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zostałem właśnie szczęśliwym posiadaczem rn3 i jestem trochę zielony bo to mój 1 xiaomi. Mam pytanie odnośnie aktualizacji. Posiadam wersje miui 7

Miui 7.4.9.0 wersja stabilna 

Android 5.1.1 LMY47V

Sprawdzając czy są dostępne jakieś aktualizacje niczego nie znalazło. Jak wygląda sprawa z przejściem na miui 8 oraz android 6.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co miflash? ściągasz wersję dev 6.8.18 recovery z: http://en.miui.com/thread-330304-1-1.html  i kopiujesz na pamięć telefonu do folderu download_rom - wchodzisz w aktualizacje, klikasz kropy i wybierasz opcję aktualizuj z pliku - po aktualizacji do 6.8.18 zaktualizuj do najnowszej wersji - obecnie 6.11.3 i masz androida 6 bez bawienia się miflashem....

dziś sama robiłam tą aktualizację i wszystko prosto i gładko poszło... ;-)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam wersję stabilną i dev na redmi 3s prime - teraz przesiadłam się na redmi note 3 prime zaktualizowałam do wersji stabilnej 8.0.5.0 - ale to nie to samo co dev - jak kolega wyżej napisał stab to stara wersja dev - a, że posmakowałam dev więc po dwóch dniach zabawy na wersji stabilnej wgrałam dev - więcej opcji i bardziej przyjemna wersja no i cotygodniowe aktualizacje... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...