Skocz do zawartości

2 Zakup akcesorii dla RN3 Pro SE - Kate 152mm


widmo82

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie w czwartek/piątek przyjdą dokumenty z podanym numerem magazynowym. W poniedzialek sporo ludzi ma wolne a we wtorek wszyscy.

A poniżej mój Redmi:
 

Nadejście przesyłki 2016-10-24 12:22 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-10-27 18:12 WER Warszawa

- kiedys lezaly paczki max 48h

Edytowane przez widmo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza, że VAT-u ani cła nie będzie?

Status przesyłki:
Nazwa zdarzenia Data i czas  
     
     
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-10-28 12:26 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2016-10-28 22:44 WER Warszawa
Nadejście przesyłki 2016-10-29 00:26 PP Radom T202
Edytowane przez Kriss
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% dokładnie tak jak piszesz. Niektórzy otrzymują dokumenty razem z paczką, ale ja tak nigdy jeszcze nie miałem. Zawsze jeśli miałem do opłacenia VAT to najpierw otrzymywałem list a później paczkę i płaciłem przy odbiorze. EMSem nigdy jeszcze nie zamawiałem, ale mam nadzieje, ze powinno się udać ominąc dodatkowe opłaty, jesli tak to w niedziele wieczorem wszyscy dostaną PW z prośbą o kolejny przelew. W kwestii organizacyjnej, wysyłki będą realizowane Pocztą Polską - polecony priorytet. Kwestia tylko ustalenia kto będzie chciał kopertę bąbelkową (w temacie przelewu podajemy: "nick" + bąbelki" lub sam "nick"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie może być jeśli naliczą wartość przedmiotu wg. dokumentów dołączonych przez nadawcę. Kyniolus73 chyba otrzymał najpierw list a w paczce nie pamiętam na jaką dokładnie kwotę miał rachunek tzn. czy był zgodny z zamówieniem czy zaniżony przez majfrenda i czy zawierał jakiś opis typu:  first Payment  8425 TWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1jedrzej1 napisał:

Ja dostałem redmi z VAT-em bez informacji o nim. W dzień dostawy zadzwonił kurier DHL że paczka jest pobraniowa. Dokumenty podatkowe w środku.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

DHL ma własną obsługę celną i z automatu doliczają VAT, jedno co w tym bardzo dobre to fakt że naliczają VAT od kwoty zadeklarowanej przez sprzedawcę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHL ma własną obsługę celną i z automatu doliczają VAT, jedno co w tym bardzo dobre to fakt że naliczają VAT od kwoty zadeklarowanej przez sprzedawcę... 

Szkoda że nie zasugerowałem sprzedawcy mniejszej kwoty. Za 670 zł zapłacone na Ali miałem 100 zł VATu.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, widmo82 napisał:

Tak własnie może być jeśli naliczą wartość przedmiotu wg. dokumentów dołączonych przez nadawcę. Kyniolus73 chyba otrzymał najpierw list a w paczce nie pamiętam na jaką dokładnie kwotę miał rachunek tzn. czy był zgodny z zamówieniem czy zaniżony przez majfrenda i czy zawierał jakiś opis typu:  first Payment  8425 TWD

Fakture dolaczona mialem na 30 $ ale ońi prosza o kwote paypal jaka sie zaplacilo wiec z majfriendem trzebaby tez tu jakos zalatwiac zamowienie mialem normalnie na pelna kwote + prowizja ale vat i clo naliczyli do kwoty paypala 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, widmo82 napisał:

No nie mów, że w pismie od celnego zostałes poproszony dokladnie o rachunek z PayPala

Dokladnie tak musisz dostarczyc 3 dokumenty 1. Zamowienie lub fakture, 2. Dowod zaplaty czyli przelew lub paypal 3. Skan dowodu osobistego. Wiec jak chcesz klamac to trzeba miec spreparowane zamowienie w sensie ceny oraz spreparowany wyciag z paypal...paint wszystko dokona :) choc moga nie uwierzyć ze np z nowego rmn pro dales 40 $ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyniu...  własnie o to mi chodzi, ze celny nigdy nie okresla dokladnie co ma to byc za rachunek.  Chyba, ze w przypadku przesyłek zaadresowanych od pośredników (tych popularnych pewnie znają)  wiedzą ze przesyłki dzielą się na 2 przelewy i wysyłaja własnie już dokładnie takie żądanie udokumentowania bo wiedza, ze inne mogą wprowadzac w bład. Oczywiscie wątpie w to i smiem twierdzić, ze maja jeden druk - taki ogolnikowy.Ja tutaj nikogo nie namawiam do preparowania dokumentów tylko poddaje w watpliwosc, ze celny doprecyzował, że to ma byc dokładnie paypal a nie cos innego. Po prostu ciekawi mnie procedura jaka jest w przypadku EMS. 
PS: Skanu dokumentów nigdy nie wysylaj, nie wiadomo kto je tam sobie zgrywa i sprzedaje na boku.

PS2: to jest zlodziejstwo, ze trzeba płacic podatk nie od wartosci rzeczy a od wartosci rzeczy+prowizji+kosztow przesylki bo tak jest jesli przeslemy rachunek za zakup rzeczy na aliexpress gdzie doplacilismy za wysyłke 20$ to policza nam VAT od finalnej kwoty.

Edytowane przez widmo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poscie edytowalem zdjęcie. Proszę o realizację dopłaty zgodnie z czerwoną kolumną oraz ponowną weryfikację czy dobrze przypisałem nick do danych osobowych. W kwestii informacyjnej to proszę o przelew wpisując w temacie: MIUI NICK czyli np:  "MIUI widmo82"

Rozmawiałem z Kyniolusem i zdecydowana większośc osob wybrala w jego zamówieniu rozesłanie akcesoriów pocztą polską priorytetem w kopertach bąbelkowych. Tak też przyjąlem w naszym zamówieniu.

14,54 (Wys z Azji +prowizja) + 7,00 (Wysyłka po PL)= 21,54

Etui: 12,22

Futerał: 18,15

Folia: 11,73
 

Jeśli faktycznie mieliśmy farta z celnym to wysyłka w środę. W ramach podziękowania za fatygę... mile widziane zaokrąglanie w górę :)

Edytowane przez widmo82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, widmo82 napisał:

W pierwszym poscie edytowalem zdjęcie. Proszę o realizację dopłaty zgodnie z czerwoną kolumną oraz ponowną weryfikację czy dobrze przypisałem nick do danych osobowych. W kwestii informacyjnej to proszę o przelew wpisując w temacie: MIUI NICK czyli np:  "MIUI widmo82"

Rozmawiałem z Kyniolusem i zdecydowana większośc osob wybrala w jego zamówieniu rozesłanie akcesoriów pocztą polską priorytetem w kopertach bąbelkowych. Tak też przyjąlem w naszym zamówieniu.

14,54 (Wys z Azji +prowizja) + 7,00 (Wysyłka po PL)= 21,54

Etui: 12,22

Futerał: 18,15

Folia: 11,73
 

Jeśli faktycznie mieliśmy farta z celnym to wysyłka w środę. W ramach podziękowania za fatygę... mile widziane zaokrąglanie w górę :)

Chyba na 90% poszło bez VAT, bo widzę że paczka w doręczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, widmo82 napisał:

Kyniu...  własnie o to mi chodzi, ze celny nigdy nie okresla dokladnie co ma to byc za rachunek.  Chyba, ze w przypadku przesyłek zaadresowanych od pośredników (tych popularnych pewnie znają)  wiedzą ze przesyłki dzielą się na 2 przelewy i wysyłaja własnie już dokładnie takie żądanie udokumentowania bo wiedza, ze inne mogą wprowadzac w bład. Oczywiscie wątpie w to i smiem twierdzić, ze maja jeden druk - taki ogolnikowy.Ja tutaj nikogo nie namawiam do preparowania dokumentów tylko poddaje w watpliwosc, ze celny doprecyzował, że to ma byc dokładnie paypal a nie cos innego. Po prostu ciekawi mnie procedura jaka jest w przypadku EMS. 
PS: Skanu dokumentów nigdy nie wysylaj, nie wiadomo kto je tam sobie zgrywa i sprzedaje na boku.

PS2: to jest zlodziejstwo, ze trzeba płacic podatk nie od wartosci rzeczy a od wartosci rzeczy+prowizji+kosztow przesylki bo tak jest jesli przeslemy rachunek za zakup rzeczy na aliexpress gdzie doplacilismy za wysyłke 20$ to policza nam VAT od finalnej kwoty.

Wiec ty jaki rachunek im dasz ? Jak udowodnisz kwote zaplaty ?

wyslalem im zrzut ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyniu masz rację, jeśli chodzi o wysyłanie zrzutów z paypala, ze strony sklepu, z karty która była podpięta do PayPala i niech liczą, wybierają sobie dokumenty, ale na początku padło stwierdzenie, które wprowadzało wrażenie, ze to OdziałCelny wybrał sobie konkretnie co ma byc mu dostarczone: paypal - a tak nie jest, przynajmniej ja sie z tym nie spotkalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Majfrend wycenil naszą paczkę na 5000TWD czyli jakies 600zł, ale nikt nawet nie zaglądal do faktury, która była na widoku - w folijce na jednym z boczków. Osobiście myślalem, że granatowe będą ciemniejsze. Zdjęć poszczególnych akcesoriów nie zrobię, wszystkie są fabrycznie zapakowane.

2016-10-31 20.48.44.jpg

2016-10-31 20.50.40.jpg

Edytowane przez widmo82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2016 o 19:28, jbl485 napisał:

Ja swojego Redmi zamówiłem kurierem na ali. Przyszedł po 12 dniach. Do zapłaty tylko 75zł. Teraz praktycznie na każda paczkę z telefonem jest nakładany vat. Więc nie ma po co czekać na listonosza. :)
 

a czemu tylko tyle ? musiałeś coś posyłać UC ? czy sami ocenili wartośc telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie posyłałem, nawet z DHL nie dzwonili. Chciałem tylko od chińczyka by zadeklarował cenę 85$. Dokleił do paczki coś w rodzaju faktury proformy i tyle. Kurier spytał czy płacę gotówką czy przelewem. Dał do podpisania kartkę z odprawy celnej a tam tylko opłata za obsługę celną. 

Najlepsze jest to, że miesiąc wcześniej brat zamawiał sobie RN3. Ale uparł się na pocztę. Zapłacił 148zł vat :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jbl485 napisał:

Nic nie posyłałem, nawet z DHL nie dzwonili. Chciałem tylko od chińczyka by zadeklarował cenę 85$. Dokleił do paczki coś w rodzaju faktury proformy i tyle. Kurier spytał czy płacę gotówką czy przelewem. Dał do podpisania kartkę z odprawy celnej a tam tylko opłata za obsługę celną. 

Najlepsze jest to, że miesiąc wcześniej brat zamawiał sobie RN3. Ale uparł się na pocztę. Zapłacił 148zł vat :-D

no i to jest chyba najsensowniejszy sposób sciągania z pół vatem. Nikt nie jest w stanie weryfikować realnej wartosci telefonów przy tej ilosci jaka jest sciągana do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, ze nigdy nie masz pewnosci, ze majfrend poslucha sie i faktycznie wpisze to co chcesz, moze Ci obiecywać a i tak zrobi co zechce a pozniej jeszcze musisz trzymac kciuki za dobry humor w odzialce celnym :)

Edytowane przez widmo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...