Skocz do zawartości

2 Zakup akcesorii dla RN3 Pro SE - Kate 152mm


widmo82

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, widmo82 napisał:

Dzwoniłem do swojego banku i twierdzą, ze jak chce kupic TWD (dolar tajwański) to przewalutowanie nastąpi po kursie Mastercard i będzie tylko jedno: USD->TWD (płacę posiadanymi dolarami USD)

Jeśli dobrze rozumiem to korzystniej byłoby gdyby ten kurs przeliczał faktycznie Mastercard a nie PayPal?

1USD = 30,303507621 TWD => kurs PayPal
1USD = 31,8065 TWD => kurs Mastercard

Co dokładnie muszę zrobic w PayPal by zapłacić taniej? Jak to ustawić? 

 

PP05.jpg

Podpytaj może jak płacono za pierwsze zamówienie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, widmo82 napisał:

Dzwoniłem do swojego banku i twierdzą, ze jak chce kupic TWD (dolar tajwański) to przewalutowanie nastąpi po kursie Mastercard i będzie tylko jedno: USD->TWD (płacę posiadanymi dolarami USD)

Jeśli dobrze rozumiem to korzystniej byłoby gdyby ten kurs przeliczał faktycznie Mastercard a nie PayPal?

1USD = 30,303507621 TWD => kurs PayPal
1USD = 31,8065 TWD => kurs Mastercard

Co dokładnie muszę zrobic w PayPal by zapłacić taniej? Jak to ustawić? 

 

PP05.jpg

wg mnie musiałbyś płacić kartą mastercard bez pośrednictwa paypala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście jest finalne zestawienie zamówienia. Nikt nie zgłaszał poprawek więc poszło do realizacji, zostało opłacone. Nie ma możliwości edycji, więc jeśli są jakieś błędy to należy zacząć dyskusje kto się z kim zamienia/odkupuje itp. Dla mnie na chwilę obecną kolejna ważna kwestia to potwierdzenie danych adresowych (widać po prawej ich fragment) - proszę zweryfikować czy poprawnie dopasowałem. Głupio dostać czyjeś zamówienie :>
Kolejny etap to czekamy na potwierdzenie, ze wszystko udało sie zamówić pośrednikowi i dostaniemy numer listu przewozowego do śledzenia. Myślę, że za tydzień poproszę was o dopłatę/przelew jak będę znał pozostałe koszty przesyłek i prowizji.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz trzymajcie kciuki by kurs nie zmienił sie na gorszy bo transakcja będzie rozliczona finalnie po innym kursie z chwili jej zaakceptowania przez system. Koszt spory... niecałe 280$ a to jeszcze nie wszystkie koszty zakupu ;/
PS: Nie piszcie, ze jest OK jeśli jest OK :>

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, widmo82 napisał:

PLN->USD->TWD

Ja chce wycisnac najlepsze rozliczenie bezposrednie USD->TWD

PS: a robiąc głupotę i płacąc kartą z EURO... =>PLN=>USD=>TWD :P

w Takim razie jeżeli ten sklep umożliwia płatności kartą to ciekawe jakby wyszło płacąc karta walutową USD :)

de facto powinno być 1 przewalutowanie.. a dolary to sam sobie kupuje i od razu widzę po ile :) (karta z kantoru walutowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, widmo82 napisał:

W pierwszym poście jest finalne zestawienie zamówienia. Nikt nie zgłaszał poprawek więc poszło do realizacji, zostało opłacone. Nie ma możliwości edycji, więc jeśli są jakieś błędy to należy zacząć dyskusje kto się z kim zamienia/odkupuje itp. Dla mnie na chwilę obecną kolejna ważna kwestia to potwierdzenie danych adresowych (widać po prawej ich fragment) - proszę zweryfikować czy poprawnie dopasowałem. Głupio dostać czyjeś zamówienie :>
Kolejny etap to czekamy na potwierdzenie, ze wszystko udało sie zamówić pośrednikowi i dostaniemy numer listu przewozowego do śledzenia. Myślę, że za tydzień poproszę was o dopłatę/przelew jak będę znał pozostałe koszty przesyłek i prowizji.  

zła kolejnosci teraz za min 24 godz paczka przyjdzie do agenta on ją zważy i dostaniecie 2 zapłate paypalem za koszty transportu + prowizja. Dopiero jak zapłacicie za przesyłkę to dostaniecie nr listu przewozowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolejnosc :) Pominąlem, że dopłacę pośrednikowi a dopłatę ściągnę od zainteresowanych wraz z oplata za rozesłanie ode mnie :) Przecież nie ma sensu, czekać na kolejne przelewy, niech pośrednik szybko przesyła do PL a my tutaj już się rozliczymy w miedzy czasie. W najblizszym czasie jestem zaorany sluzbowo, mam szkolenia: piatek-niedziela 

Edytowane przez widmo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2016 o 15:58, wronix napisał:

Witam,

Można jeszcze zrobić zamówienie czy juz zapoźno?

A dlaczego nie przeczytałeś przynajmniej pierwszego posta w tym wątku ze zrozumieniem?

 

Dnia 11.10.2016 o 19:28, Kyniolus73 napisał:

Gdyby was interesowało od złożenia zamówienia do potwierdzenia i prośby o zapłatę 8 godz.

Czas od zapłaty do przesłania do agenta i podania kosztów przesyłki i prośby o 2 zapłatę 48 godz

Niestety nie dostałem, zadnej wiadomości od pośrednika od momentu kiedy przelałem kase przez PayPala :/
Mam złe przeczucia... że to nie on wykupił ostatnie złote sztuki ;/ a złożyłem zamówienie pare godzin po tym jak się pojawiły.

Edytowane przez widmo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jestemsuper napisał:

@Kyniolus73 to ile Wam wyszło tych kosztów dodatkowych (wysyłka + agent + cło) średnio na osobę?

no wiec koszt czysty np etui + folia to 25 zł do tego koszty dodatkowe to 15 zł do tego koszty cła 10 zł więc jak widzisz w najgorszym przypadku koszty dodatkowe to 100 % kwoty. Do tego co napisałeś dochodzi jeszcze koszty przewalutowania oraz marża paypala

Przy cle nie patyczkuja się walą cło od całości kosztów czyli łącznie z marżą agenta

Edytowane przez Kyniolus73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kyniolus73 napisał:

no wiec koszt czysty np etui + folia to 25 zł do tego koszty dodatkowe to 15 zł do tego koszty cła 10 zł więc jak widzisz w najgorszym przypadku koszty dodatkowe to 100 % kwoty. Do tego co napisałeś dochodzi jeszcze koszty przewalutowania oraz marża paypala

Przy cle nie patyczkuja się walą cło od całości kosztów czyli łącznie z marżą agenta

Samo etui to koszt 25 zł, folia to+15zł dodatkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...