Skocz do zawartości

Redmi 2 - brak miejsca na instalacje aplikacji


Mario77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy uzytkownik tego forum i szczesliwy posiadacz telefoniu Xiaomi :)

Mam takie pytanie do uzytkownikow tego telefonu.

Telefon kupilem bezposrednio od Xiaomi z pomoca kolegi chinczyka. Soft byl chinski, ale po przyjezdzie do polski wrzucilem zip-a Miui Polska i zaktualizowalem przez updater. Teraz co miesiac tak robie i mam obecnie najnowszy soft.

Jakis czas temu pojaiwl mi sie problem z brakiem pamieci na instalowanie aplikacji z Google Play, Co klikne to "za malo miejsca"

poczytalem sobie kilkanascie watkow tu na forum o takich problemach nie koniecznie w Redmi 2. Wszystko konczy sie na tym zeby zrobic Full Wipe a najlepiej Miflash i postawic nowy system.

Przyznam sie ze czytajac to forum nabralem stracha przed flashowaniem telefonu bo praktycznie kazdy tu ma jakies problemy z wykonaniem tej procedury. Np brak zasiegu GSM, nie dzialajacy obraz, brak mozliwosci aktuazlizacji po wgraniu softu niby dedykowanego do tego telefonu itp itd.

a ja mam jedno konkretne pytanie, ile posiadacie wolnej pamieci wewnetrznej z 8 GB ?

u mnie nie da sie zejjsc ponizej 1.8 GB, wtedy aplikacje sie nie aktualizuja, nie da sie zainstalowac zadnej nowej ze sklepu Google.

czy to jest gdzies zaprogramowane jak w Windows, ze jest zbyt malo miejsca na dzialanie systemu ?

Problem rozwiazuje sie jak wyrzuce kilka aplikacji i utrzymuje wolna pamiec na poziomioe 2,8 GB ale w takim wypadku majac telefon z 8 GB - system Miui = 5.75 GB - 1,8 GB na prawidlowe dzialanie telefonu = 4 GB rzeczywistego miejsca na aplikacje.

czy to normalne ? czy powinno sie dac zejsc ponizej 1,8 GB ?

 

pozdrawiam

Mariusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, niwdew napisał:

U mnie z 16 GB dotepne jest 13,xx a wolne 11,xx.

Wysłane z mojego Lenovo A5500-H przy użyciu Tapatalka
 

Czesc, a mozesz wrzucic na telefon cos co zajmuje 10 GB tak zebys mial 1 GB wolnego miejsca i sprobowalbys czy mozesz zainstalowac jakas aplikacje ze sklepu google ?

ciekawe czy ci wywali komunikat ze masz za malo miejsca ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...