Skocz do zawartości

Jakość zdjęć / przykładowe fotki


massek

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, galakty napisał:

Pewnie Xiaomi nie włączyło Api2... Słuchaj, jest pewien sposób jeśli masz roota i odblokowuje api2 w zewnętrznych aplikacjach, może pomoże... Ale musisz mieć roota i najlepiej kopię systemu w TWRP bo nie ręczę za bootlopy. U mnie to nie działa, widocznie tylko snapdragon...

 

Link - http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-how-to-enable-camera2-api-t3419579

Dzięki, chwilowo nie mam root-a, ale niebawem to przetestuję. Choć lubię rozumieć, co testuję, a w tym przypadku to nie za bardzo rozumiem, co to jest to Api2, po co jest, i dlaczego nie jest włączone, skoro powinno być? Może są powody, że nie jest? Czy tylko zaniedbanie?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, latet napisał:

Dzięki, chwilowo nie mam root-a, ale niebawem to przetestuję. Choć lubię rozumieć, co testuję, a w tym przypadku to nie za bardzo rozumem.

Odblokowuje w RN3 PRO - API2, to nowy api aparatu z androida 5.0 bodajże, oczywiście MIUI rządzi się swoimi prawami i tego api nie ma... Co robi api2? Odblokowuje manualny focus, RAW itp itd. Być może odblokuje to opcje typu 60 fps w Open Camera, czy innej aplikacji. Hipoteza, ale warto sprawdzić. Na swoim telefonie przerobiłem wszystko niestety... 

Ewentualnie - sposób z media_profiles.xml możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie zdjęcia są dość kiepskie. Wcześniej miałem HTC One M8, który miał równie słaby aparat, może po nowym telefonie spodziewam się zbyt wiele. Najgorzej jest chyba z poziomem szczegółów po przybliżeniu zdjęcia (i tutaj znowu może kwestia, że spodziewałem się lepszego poziomu) i szumami przy jako takim oświetleniu. Zdjęcia robione w domu, nawet w słoneczny dzień, w pokoju który ma bezpośredni dostęp do światła wychodzą strasznie zaszumione.

Wrzucam też przykład zrobiony na dworze, z wyłączonym HDR, HDR i Stereo. Jak na mój gust najlepiej wygląda HDR, Stereo wyszło bardzo dziwnie, ale to może kwestia sceny. Generalnie przed zakupem wiedziałem czego się spodziewać, przejrzałem recenzje itp, a na dodatek zdjęcia telefonem robię okazyjnie, więc przeżyje :)

Link do galerii: http://imgur.com/a/UXWEx

Spoiler

 

Full auto, wszystko wyłączone:

PgaFDPZ.jpg

HDR:

RjfjGcU.jpg

Stereo:

ugpgsMl.jpg

 

 

Edytowane przez grzybiarz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, galakty napisał:

Boże, jakość tego drugiego jest dramatyczna! Nie uważacie? Obejrzyjcie cały, np. pod koniec jest dużo nieba, które wygląda jak z MineCrafta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Ja również wrzucam i swoje fotki. Wszystkie prócz ostatniego (MIUI8) wykonane na najnowszym MIUI9 dev (kontrast i nasycenie +1, ostrość +3). Można narzekać na aparat w trybie domyślnym, że w domowych warunkach (bez flasha) generuje dużo szumu ale przynajmniej zachowuje (w jakimś stopniu) ostrość. W niedoświetlonych warunkach polecam używać wyłącznie trybu dwóch kamer (omijać w dobrych warunkach) - zdjęcie będzie dużo lepszej jakości lecz z mocno wygłodzonymi krawędziami co udawać może trochę efekt plastelinowego zdjęcia. Po zrobieniu zawsze można takiemu zdjęciu dodać trochę ostrości czy to na tel czy na windzie. Zdjęcie takie oferuje w galerii możliwość ustawienia głębi ale w warunkach średniego oświetlenia daje to rezultaty gorsze od oryginału. Jeśli w takich warunkach mamy możliwość ustawienia telefonu nieruchomo (stojak, statyw) to tylko tryb ręczny z naświetlaniem w ok 4s. Oczywiście przez ten czas ani telefon ani obiekty fotografowane nie mogą się poruszyć ale efekty są piorunujące. Mnie najbardziej boli brak 16:9 w maksymalnych megapixelach, co miałem w aparacie telefonu za połowę ceny (IMX214). To nie jest flagowy aparat ale tez nie jest kiepski biorąc pod uwagę obecną cenę telefonu (mam go jakiś kwartał) i bebechy jakie się w nim znajdują. Aparat jest dla mnie bardzo ważnym elementem w każdym telefonie, ale z powodzeniem w tym przypadku można przymrużyć oko biorąc pod uwagę również kilka innych aspektów (fizyczne przyciski, duzy ekran, dual sim, szybkie ładowanie, świetny procek, podczerwień, cotygodniowe OTA). Dużym minusem jest brak slotu na kartę SD, ale nie można mieć wszystkiego.

Fotki powiększamy prawym myszy w nowej karcie.

1. HDR Auto

6d0393200909653e.jpg

2. Tryb ręczny: naświetlanie 8s, reszta w auto

a674b5a4abedc0cf.jpg

3. Tryb ręczny w domu: naświetlanie 4s, reszta w auto (przycinane)

a69b1e3f7d5d3dd0.jpg

4. HDR

bde6d332912a68fd.jpg

5. HDR Auto:

f2fbc73698464284674ed82109c74f7d

Edytowane przez pavlikdc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...