Skocz do zawartości

Zasięg tylko Edge , brak 3G i 4G mimo zasięgu


FreakyGamerPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj byłem poza Łodzią  na wsi pomiędzy Uniejowem a Poddębicami

I teraz tak , Mój Xiaomi Redmi 3S (Z X-KOM) łapał tylko Edge

Galaxy S2 , Nokia C2-01 oraz Modem USB Huawei E173 łapali bez większych problemów zasięg 3G na tej samej karcie  

Nie wiem czy reklamować z tego powodu telefon ? W mieście łapie zasięg normalnie 4G i 3G

Dołączam mapkę która pokazuje że powinno mi tam łapać 3G , a na zewnątrz nawet 4G 

Bez tytułu.png

Edytowane przez FreakyGamerPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jest jakiś ogólny światowy problem z przełączaniem się pomiędzy sieciami 2G, 3G czy 4G.

Niestety ale jeśli telefon straci dobry sygnał i spadnie na 2G, czyli EDGE to sam już automatycznie nie wraca na 3G czy 4G.

Ludzie ten sam problem zgłaszają na globalnym forum:

http://en.miui.com/thread-320293-1-1.html

Ja mam ten problem na 2 urządzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Coolek33 napisał:

Rozwiązaniem jest włożenie dwóch kart sim (działa, sprawdzałem). Innym sposobem na wymuszenie 3g jest wpisanie *#*#4636#*#* w dialer i w opcji status urządzenia wybór td-scdma and wcdma. Ja używam smart radio z gravity box (2g/3g) więc mi to często nie dokucza.

Ok, może to jest i rozwiązanie doraźne, ale co w sytuacji, jeżeli np. pojedzie się w miejsce, w którym jest tylko zasięg 2G? Wystarczy reset telefonu, a potem ponowne wklepywanie kodu i tak w kółko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już był poruszony:

 

17 godzin temu, Ksziaomowiec napisał:

Ok, może to jest i rozwiązanie doraźne, ale co w sytuacji, jeżeli np. pojedzie się w miejsce, w którym jest tylko zasięg 2G? Wystarczy reset telefonu, a potem ponowne wklepywanie kodu i tak w kółko?

Tak, samo wklepanie kodu i zmiana ustawień, dopóki bug w sofcie nie zostanie naprawiony.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Od niedawna jestem posiadaczem Redmi 3S i też mam ten problem z zasięgiem - łapie tylko EDGE no chyba że "manualnie" się go przestawi. Trochę prześledziłem forum i niektórym pomaga zmiana softu na xiaomi.eu. U mnie oryginalnie była wgrana wersja 7 ale od razu po zakupie zaktualizowałem do MIUI Global 8.1 Stabilna (MALMIDI). Czy zmiana na wersję "europejską" pomoże coś w  rozwiązaniu tego problemu? Czy wina leży w sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wi-Fi wyłączę i włączę dane komórkowe to ciągle pisze 4G. Dodatkowo w ustawieniach sieci komórkowych mam ustawiony preferowany typ sieci 4G. Do wyboru jest jeszcze 3G i 2G (oszczędzanie energii) więc to chyba samemu można ustawić na jakiej sieci ma pracować w moim wypadku tylko sieć 4G. Roaming mam wyłączony, zresztą tylko w Play mi się sam włączał, w Plusie nie mam tego problemu.

 

Ps. co do Twojej sygnatury, to akurat Samsung produkuje najbardziej ekologiczne smartfony, a same pudełka i instrukcje są z odpadów wtórnych :)

Edytowane przez DKFeniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DKFeniks napisał:

Jak Wi-Fi wyłączę i włączę dane komórkowe to ciągle pisze 4G. Dodatkowo w ustawieniach sieci komórkowych mam ustawiony preferowany typ sieci 4G. Do wyboru jest jeszcze 3G i 2G (oszczędzanie energii) więc to chyba samemu można ustawić na jakiej sieci ma pracować w moim wypadku tylko sieć 4G.

W tych zwykłych ustawieniach sieci komórkowych to chodzi o preferowany "maksymalny" tryb. Jak na screenie poniżej - widać dokładnie, jak to należy interpretować.

Screenshot_2016-12-10-12-25-01-412_com.android.phone.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...