Skocz do zawartości

Instalowanie TWRP i zrootowanie Kate przy zablokowanym bootloaderze.


ukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest postęp ;-) tylko nie wiem co robię dalej źle bo wskazuje w twrp folder Xiaomi.eu.zip najnowszy a przeładowuje mi Rom 6.9.29 kilka razy (oryginalny Rom z poradnika ukasza czyli 6.9.29) nie rusza w ogóle zipa z Xiaomi.eu.........masakra. Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez silvershark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ukasz.Wywaliłem zip z romem 6.9.29 bo też był w pamieci telefonu potem przeniosłem xiaomi.eu do innego folderu wskazalem go w twrp i swipe to flash ..... i wstal do 6.9.29. Co znaczy komunikat boot dm verify not found? Może coś w twrp trzeba zmienić np zdjąć ptaszka w usttawieniach twrp tam gdzie jest napisane DISABLE BOOT-SYSTEM DM_VERIFY? Bo on w ogóle nie wypakowuje plików z zipa tylko pisze pare linijek komunikatów ale za szybko do przeczytania i robi restart. Pewnie ja coś robie źle tylko co??????

 

I drugie pytanie......robić aktualizację do najnowszej wersji? Czy nie bo ucegli mi phona tak jak przy listopadowej? Orientujesz się?

 

I jeszcze jedno pytanie tylko się nie śmiejcie proszę ja zielony w tych kwestiach jestem uczę sie dopiero....... Fakt wgrania twrp nie jest tozsamy z obdlokowaniem bootloadera (jeśli się nie mylę oczywiście) a xiaomi.eu jest plikiem do intalacji na ODBLOKOWANYM bootloaderze....może dlatego nie idzie? Pozdrawiam i dzięki za jakiekolwiek sugestie które podniosą mój zasób wiedzy w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci o co chodzi z tym DM-verity bo po prostu nie wiem.
Jak masz custom recovery wgrane (np TWRP) to możesz wrzucać różne romy w tym Xiaomi. Eu.
Ja mam zablokowany bootloader cały czas a miałem juz smiui, mokee a teraz Xiaomi.eu.
Nie wiem czemu masz takie problemy, wydaje mi się że, Xiaomi coś zmieniło począwszy od romu 6.11.24 dlatego flashowanie tym romem nie zmienia bootloadera.
Dlatego radzilem użyć do flashiowania Xiaomi.Eu zipa z wersją wcześniejszą.
Możesz też zostać na Global Dev o ile wszystko działa - też dobry rom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym romie nie mam internetu 4g tylko H+ a po to kupiłem "kate" żeby mieć LTE .... i po to w sumie cała ta zabawa z flashowaniem zipami itp.....Znalazłem w archiwum ROM Xiaomi,eu 6.9.29 ale jest dla KENZO chyba a nie do KATE..... nie wiem czy próbować choć w sumie chyba już gorzej nie bedzie? ;-).Dzięki za podpowiedzi zbieram się do roboty niestety więc dalsza część walki w bliżej nieokreślonym terminie. Napis proszę jaką masz Ty wersje Xiaomi.eu może i ja z tą spróbuje? Pozdrawiam jeszcze raz dzięki :-).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz Xiaomi eu 6.9.29 od Kenzo nie będziesz miał zasięgu sieci i aparatu, modemem i aparatem różnią sie te telefony.
Pierwszy rom Xiaomi.eu na Kate to właśnie 6.10.20
Ja mam Xiaomi.eu 6.9.29 od Kenzo z podmienionym kernelem aby był zasięg sieci i aparat.
Na Global Dev 6.9.29 powinieneś mieć 4g bez problemu, sprawdź ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli TWRP nie rozpakowuje Ci romów - oryginalnych lub xiaomi.eu to znaczy masz to samo co było u mnie... Jak chcesz to może spróbuj z tą komendą

fastboot format userdata (enter)

o której pisał

Kyniolus73 z poradnika Redmi2

 Przy niektórych telefonach występuje szyfrowanie, a objawem jest to, że ROMy nie są widoczne w TWRP, zaś rozmiar pamięci wewnętrznej otaz OTG są wskazywane 0 MB

 

I tak, a przykładzie Redmi 3s.

Komenda formatująca data to:

fastboot format userdata (enter)

Z racji tego, że redmi 3s nie miał szyfrowania, wydałem komendę restartu do recovery:

fastboot boot twrp.img

No i własnie w rn3 pro jest szyfrowanie więc poleciałem format potem wszedłem do recovery i szukam jak głupi mojego img...w pamięci telefonu

na szczescie mam jakaś zapomnianą mini sdcard wiec wrzuciłem tam ROM i ponownie do recovery i wybieramy karte zewnętrzną i z niej zipa odpalamy. Daj to wytłuszczone bo bardziej nerwowo zejdą na zawał :)

 

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, silvershark napisał:

Witam.Ściągam właśnie ten rom 6.10.20 dla hmnote3 ale nie ma dopisku że dla pro czy prose i to mnie trochę martwi. Ten będzie dobry? To z Twojego linku co podałeś.

Rzeczywiście nie ma linków do 6.10.20 dla Kate. Według tabeli na Xiaomi.eu powinny być. Znalazłem do 6.10.27 a to chyba bez różnicy dużej:

https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767104962

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.10.2016 o 13:10, ukasz napisał:

Witam

 

Przetestowany własnoręcznie sposób na zainstalowanie TWRP i zrootowanie Kate przy zablokowanym bootloaderze. Pewnie niektórzy z was widzieli już oryginalny wątek z XDA:

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/method-to-flash-twrp-recovery-unlock-t3473294

 

Napiszę jak ja zrobiłem żeby zadziałało u mnie, jeśli ktoś chce próbować to na własną odpowiedzialność.

 

Zasadniczo chodzi o to aby podmienić recovery.img przed wgraniem romu przez miflash… i tyle, działa.

 

Wszystkie dane w telefonie zostaną usunięte, telefon będzie jak wyjęty z pudełka

 

A teraz krok po kroku:

 

1.    Pobieramy Dev rom w fromacie .tgz ze z serwera Xiaomi, zadziała każda wersja przed 6.11.24. Sprawdzona i potwierdzona jest 6.9.29:

 

http://bigota.d.miui.com/6.9.29/kate_global_images_6.9.29_20160805.0000.29_6.0_global_9aa2d85137.tgz

 

2.    Archiwum jest spakowane 2 razy, można użyć programu 7zip i rozpakować 2 razy.

 

3.    Pobieramy TWRP, ja użyłem z tego wątku:

 

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/zcx-twrp-install-twrp-flash-supersu-t3462448

 

Recovery dzięki któremu pozostając na romie Global Dev możemy opcjonalnie korzystać z OTA. Plik do pobrania również tutaj:

 

https://www.dropbox.com/s/tadpv356pdg8vx7/ZCX_TWRP_0917.zip?dl

 

i również rozpakowujemy. To jest TWRP dla Kenzo ale działa też dla Kate

 

4.    W folderze z rozpakowanym romem z punktu 2 otwieramy  folder „image” i podmieniamy plik: „recovery.img” z pobranego w punkcie 3 TWRP.

 

5.    Przełączamy telefon w tryb EDL, u mnie nie dało się przełączyć używając kombinacji klawiszy więc użyłem skryptu:

 

https://www.dropbox.com/s/2py2ot2pwekh4xe/EDL Switch.zip?dl

 

po uprzednim przełączeniu telefonu w tryb fastboot *(uruchamiamy telefon kombinacją vol- i power). Tryb EDL mamy wtedy gdy ekran jest czarny i mruga czerwona dioda.

 

6.    Uruchamiamy MiFlash. Można użyć wersji z kwietnia:

 

https://www.dropbox.com/s/rw9ybb3m20qk1dd/MiFlash201604.zip?dl=0

 

lub, jeśli ta nie zadziała, wersji z sierpnia:

 

https://www.dropbox.com/s/t1mmuyr09tvmuus/MiFlash20160830.zip?dl

 

Proszę pamiętać o deinstalacji jednej wersji MiFlash zanim zainstalujemy kolejną.

 

Po zainstalowaniu MiFlash warto zaktualizować sterowniki korzystając z opcji „Driver” dostępnej w programie. Ostrzeżenia Windowsa o braku weryfikacji sterownika należy zignorować.

 

Podłączamy telefon w EDL do komputera korzystając z oryginalnego kabla i w MiFlash klikamy „refresh”, nasz telefon powinien pojawić się w tebelce MiFlash.

 

Klikamy „select” w programie i wskazujemy folder z rozpakowanym romem (nie folder”images”)

 

Na dole okienka zaznaczamy „clean all/flash all”

 

Przypominam:

 

Wszystkie dane w telefonie zostaną usunięte, telefon będzie jak wyjęty z pudełka

 

Klikamy „flash i czekamy cierpliwie na wiadomość o pomyślnym zakończeniu.

 

7.    Teraz odłączmy telefon od kabla i uruchamiamy po raz pierwszy do TWRP – ważne jest aby uruchomić do TWRP przed pierwszym uruchomieniem MIUI. Wcisnąć i trzymać Volume up +, następnie wcisnąć i trzymać Power. Jak pojawi się napis MI puścić Power, cały czas trzymając wciśnięty Volume up +.

 

8.    Menu TWRP będzie po chińsku, więc pierwsze co przełączamy na polski lub angielski. W tym celu klikamy 2 kwadrat od dołu w prawym rzędzie, następnie u góry zakładkę z symbolem globusa, wybieramy język o potwierdzamy kliknięciem w kwadrat na dole.

 

Polecam przejrzenie wątku na XDA z punktu 3 tam są ładnie obrazki z TWRP.

 

Teraz możemy uruchomić telefon normalnie, czyli: Reboot – System.

 

Można teraz zainstalować każdy rom w formacie .zip przeznaczony na Kate, w tym Miui Polska/Xiaomi EU

 

Jeżeli chcemy pozostać na właśnie co zainstalowanym Miui Global Dev i mieć dostęp do OTA, przed uruchomieniem telefonu robimy jeszcze:

 

1    Zaznaczamy Support MIUI-OTA w ustawieniach TWRP

 

2.    Flashujemy ten sam Dev rom, tylko w formacie zip, wersje 6.9.29 można pobrać stąd:

 

http://bigota.d.miui.com/6.9.29/miui_HMNote3ProtwGlobal_6.9.29_f35a25dd3f_6.0.zip

 

3.    Uruchamiamy telefon.

 

OTA działa, tylko trochę inaczej niż zwykle. Po konfiguracji telefonu sprawdziłem dostępne aktualizacje romu. OTA było dostępne więc potwierdziłem aktualizację poczekałem aż się ściągnie (plik ok 150mb), potwierdziłem restart. Telefon uruchomił się do TWRP zaczął aktualizacje która skończyła się bardzo szybko błędem. Uruchomiłem telefon do MIUI, ponownie sprawdziłem dostępność OTA. Tym razem również wyświetliła się dostępna aktualizacja, potwierdziłem i telefon zaczął ściągać plik OTA, tym razem dużo większy ok 1,4gb. Potwierdziłem restart uruchomił się do TWRP i przeprowadził aktualizacje. Wyglądało to jakby sflashował cały rom, po restarcie okazało się że nic nie zostało usunięte poza rotem. Aktualizacja powiodła się.

 

Update 24/11/16

 

1.    Aktualizacja OTA 6.11.24 romu Global Dev przy recovery podmienionym tą metod, powoduje softbrick telefonu, możliwe jest tylko uruchomienie w trybie fastboot. Korzystanie z OTA przy podmienionym recovery traci w ten sposób sens.

 

2.    Próba flashowania romu 6.11.24 z podmienionym recovery na TWRP nie przynosi zamierzonego skutku, tzn MIUI uruchamia się ale nie ma możliwości wejścia w recovery.

 

3.    Po flashowaniu romu np: 6.9.29 można bez problemu przejść na Miui Polska/Xiaomi EU 6.11.24 i kolejne.

 

 

 

Ad. 1.   Opcjonalnie można zrootować telefon bezpośrednio z poziomu menu TWRP.

 

Advanced – SuperSu – Swipe to install

 

Jest szansa na wykorzystanie tej metody w telefonie Redmi 3S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli żebym niczego nie zepsuł. Gdy już mam TWRP i chcę robić ROOTA i możliwość aktualizacji OTA, to najpierw w opcjach zaznaczam MIUI-OTA i Disable Boot System i wtedy przez TWRP instaluję _HMNote3ProtwGlobal_6.9.29  (nie nowszą, tak ?) po instalacji jeszcze robię roota i dopiero wtedy Reboot ? Po tym wszystkim mogę robić aktualizację OTA i nie uceglę telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

@ukasz dzięki za post.

W końcu zainstalowałem MIUI Polska na zablokowanym Redmi Note 3 SE :)

Bootloader'a nie ściągnąłem, bo wywala się na 50% - a już trochę z tym walczę.

 

Jeszcze raz dzięki :)

 

Edytowane przez rydz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie, czyli stosując tą metodę, po wygraniu twrp mogę sobie śmiało wgrać rom typu pure nexus czy lineage, czy muszę coś dodatkowo robić? Ewentualnie tą samą drogą wrócić na miui jak wyjdzie 9? Są w ogóle romy oparte o aosp/lineage warte uwagi na Kate?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak dobrze rozumiem, najpierw trzeba wgrać odpowiedni rom global dev z twrp -> uruchomić twrp -> wgrać ten sam rom -> potem ota?. Po tej operacji można przez twrp wgrac global stable rom czy musi być global rom dev?. Wybaczcie, ale mam telefon na gwarancji z nie odblokowanym bootloaderem, a potrzebowałbym twrp i roota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...